Top hledané
Výsledky (0)
Kdo byl zahalen do luxusu od hlavy až k patě a kdo vsadil na jednoduchou eleganci? Móda proti proudu hodnotí nejprestižnější filmovou událost roku.

Móda z Českého lva: Šaty jsme si šili sami, vtipkoval Jiří Macháček

Martina Šmalclová
24. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Black Tie očima hvězd

Na pozvánce stálo Black Tie – tedy velká večerní. To jsou v případě dam dlouhé šaty a u mužů smoking či oblek. Jak se tentokrát se zadáním popasovaly hvězdy večera – sestry Bokovy, Jiří Macháček s manželkou, Tatiana Vilhelmová s Vojtěchem Dykem, Jitka Schneiderová, Jana Plodková, Zuzana Stivínová, Erika Stárková, Martha Issová s Davidem Ondříčkem, Tereza Voříšková a Simona Rybáková?

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Krásné sestry Bokovy

K nejzářivějším hvězdám celého večera patřily sestry Bokovy. I když Jenovéfa vsadila na oslnivou rudou, s kobercem v žádném případě nesplynula. Zlaté psaníčko a masivní prsten dodaly outfitu punc luxusu. Sestra Kristýna oblékla naopak tmavě zelenou, kterou doplnila o šperky Gismondi z kolekce Essenza s diamanty a smaragdy. Krása!

Sami sobě designérem: Vanda Janda a Jiří Macháček

„To jsme si šili my sami,“ pobavil nás Jiří Macháček svou odpovědí na autora modelů jeho obleku a šatů jeho ženy. Páru to tentokrát nesmírně slušelo a kombinace černé, bílé a červené se stala perfektní volbou.

Slovenská designérka Vanda Janda oproti tomu skutečně ve vlastní tvorbě dorazila a to rovnou dost honosné! Inspirovala se snad u italské módní špičky Giambattista Valli? Podobnost je až zarážející. Nic to nemění ale na tom, že v podobně okázalém kousku by se Vanda rozhodně neztratila ani na červeném koberci v zahraničí.

Nejkrásnější pár večera? Vilhelmová s Dykem

Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk dorazili na Českého lva těsně před zahájením. Zatímco Tatiana pořídila luxusní šaty s vlečkou u návrhářky Gábiny Parálové, Vojta vyrazil pro šik smoking do půjčovny na Anglické ulici. Máme-li vybrat nejkrásnější a nejstylovější pár večera, volba je jasná!

Minimalistická Schneiderová se Stárkovou

Krásné minimalistické šaty Victoria Beckham a psaníčko Bulgari se postaraly o to, že Jitka opět patřila k nejlépe oblečeným hvězdám večera. Kdyby tak Jitku přestalo bavit hraní, jistě by našla uplatnění v módním oboru – svůj cit pro módu dokazuje neustále.

Erika Stárková, kterou všichni znají jako Dášu (Pavla) z populárního seriálu Most, vsadila podobně jako Jitka na jednoduchou eleganci. Pro černý model s proklatě hlubokým výstřihem vyrazila do LEEDA Fashion Store a ani ona neudělala na červeném koberci ostudu.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Voříšková s Issovou v něžných barvách

Tón v tónu dorazila na akci krásná Tereza Voříšková. Lesklé šaty v cihlovém odstínu, k tomu střevíčky stejné barvy a rtěnka. Jestli té cihly už není nějak moc? To rozhodně není. Pomoc stylisty Filipa Vaňka, do jehož rukou se mimo jiné Tereza svěřila, se vyplatila.  

Martha Issová dorazila na předávání cen v modelu českých designérů, a to nás velmi těší. Bílo-zelené šaty značky Chatty jsou příjemně atypické. Výtku máme ale k obuvi, protože o poznání lépe by s modelem souzněly páskové střevíčky. Pohodlí je ale pohodlí!

Vyšla Plodkové a Stivínové sázka na Vivienne Westwood?

Co obě herečky spojuje? Oblékly kousek osobité designérky Vivienne Westwood. Jana Plodková se zahalila do zlaté od hlavy až k patě. I když jindy už měla ruku při výběru šatů šťastnější, ani tentokrát se nejedná o úplný krok vedle.

Sympatická Zuzana Stivínová svůj asymetrický model v odstínu modré doplnila o luxusní šperky Cartier. Ačkoliv jí to slušelo, mezi ostatními modely se ten její trochu ztrácel, a to je velká škoda.

Tematická Simona Rybáková

Kostymérka filmu Zlatý podraz dorazila na České lvy oděná tematicky. I když otázka dresscode zůstává v tomto případě na pováženou, palec nahoru si od nás Simona Rybáková zaslouží za odvahu a smysl pro humor.

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

26. ročník Českého lva rozhodně na módním poli neudělal ostudu. Rok od roku jsou dámy se svým výběrem obezetřnější a mnohdy ví, kam sáhnout. I tady je ale vidět, kdo si nenechal poradit od profesionálů…

Jenovéfa Boková – Červená královna

Cenu za nejlepší ženský výkon má po delší době opravdu mladá herečka a já jsem z toho nadšena! Její volba šatů na Českého lva se navíc povedla. Provokativní červená ve zcela jednoduchém střihu byla perfektní volbou! Takhle by to mělo vypadat.

Šaty: 90 % Make-up a vlasy: 84 %

Vanda Janda – Barbie girl

Když jsem byla malá, milovala jsem Barbie. A jedny z jejích šatů vypadaly přesně jako ty, co měla na sobě módní designérka Vanda Janda. A můj celkový dojem? Když chcete jako návrhářka za každou cenu zaujmout své potencionální zákazníky, vezměte si na gala akci i šaty vhodné pro hračky… Za mě opravdu NE. Je to levně vypadající úlet s pachutí tlačením na pilu.

Šaty: 30 % Make-up a vlasy: 89 %

Tatiana Vilhelmová – Překvapení večera

Tatiana mě svojí volbou příjemně překvapila, neboť v minulosti mě snad ani jednou neoslnila. Čistě bílé šaty zdobené jemnými kvítky od Gábiny Páralové, jakoby vítaly jaro a všem přinášely dobrou náladu a elán. Vážně osvěžující volba v té záplavě klopýtající tvorby od Vivienne Westwood. Kdo by to byl kdy řekl, že?

Šaty: 88 % Make-up a vlasy: 85 %

Jana Plodková – Klopýtnutí večera

Když se podívám na Janu a vezmu každý dílek jejího outfitu zvlášť, nevidím chybu. Vše od Vivienne Westwood je v jednom tónu, celé to ladí a velikostně to herečce také sedí. Nicméně na světlounké blondýně s bledoučkou kůží a účesem zvýrazňujícím nekonečně vysoké čelo už to taková hitparáda není. Jana na mě působí doslova jako nějaký polomrtvý přízrak. Velká škoda, neboť s její krásnou postavou a půvabem mohla zvolit tolik jiných rób, které by ji vyhodily až na Olymp!

Šaty: 25 % Make-up a vlasy: 30 %

Zuzana Stivínová – Discopříběh stále žije!

A máme tu druhou šílenost od Vivienne Westwood. Milí čtenáři, tady přesně vidíte příklad toho, že ani slavné jméno návrháře leckdy šatům nepomůže. Strašná barva, fádní květinový motiv a ty stříbrné lodičky jsou jako co? Nicméně to úplně nejhorší je make-up! Proboha ten, kdo tímto stylem líčí hvězdy na gala, nechť své štětce navždy odloží!

Šaty: 15 % make-up a vlasy: 0 %

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Video z Českých lvů: Co všechno by byli herci schopni kvůli roli udělat?!
Zobrazit článek
26. Český lev: Zaskočená Issová, dojatá Boková a šťastná Křenková
Zobrazit článek
ČFTA
Karlovo nám. 285/19 120 00 Praha Česká republika
+420 234 221 323