Top hledané
Výsledky (0)
Zimní měsíce jsou plné společenských akcí. Jak v otázce dresscode nešlápnout vedle? Na to jsme se ptali Nikol a Jakuba Ponerových.

Móda není pro spoustu Čechů důležitá, myslí si návrháři Ponerovi. Tyhle rady jim v otázce dresscode dávají!

Martina Šmalclová
12. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Češi rozhodně nejvíc chybují v otázce dresscode na společenských akcích, myslí si úspěšné návrhářské duo Poner, jehož doménou jsou právě luxusní večerní róby. Pokud v otázce dress codu tápete, jste tady správně. Nikol a Jakub Ponerovi vám odpoví na vše, co se módy týče. Přešlapů ve volbě outfitu na důležitou akci se už nebudete muset bát.

Black tie podle značky Poner

Když se řekne black tie, ještě stále si bohužel spousta lidí myslí, že jde jen o barvu oděvu. Co, už pak na sebe obléknou, pokládají za méně důležité. Módní trapas je pak na světě lusknutím prstů.

"Většina lidí si myslí, že black tie je opravdu striktně dané. To však platí spíš u významných akcí, kde by určitě přešlapy neměly být. Pokud je to samozřejmě nějaký večírek, tak tam se můžete více uvolnit,“

vysvětluje Jakub Poner a sestra Nikol doplňuje, že dámy nejvíce chybují v délce šatů:

„Často se děje, že i když máme black tie, spousta žen přijde v koktejlových šatech.“

Pokud tedy chcete dodržet dress code zvaný black tie, měli byste mít rozhodně uzavřené boty. U žen je často nutný i dlouhý rukáv, zakrytá ramena a ideálně nic neodhalovat. Záleží na dané společenské události. Dámy by však měly stoprocentně obléct dlouhé společenské šaty, ideálně s vlečkou. Koktejlky jsou nepřípustné a může se vám dokonce i stát, že vás u vstupu nepustí dovnitř a vy zůstanete stát zklamaně před budovou.

Byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 102m
Byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 102m, Praha 5

Cocktail attire podle značky Poner

Pokud obdržíte pozvánku, na které bude stát slovo cocktail, můžete popustit uzdu fantazii, protože zde existuje mnohem více možností. Nikol Ponerová radí obléknout kostýmek, koktejlky nebo případně dlouhé šaty, ale bez vlečky.

Co se týká pánského outfitu, tou správnou volbou budou kvalitní a padnoucí společenské kalhoty s košilí a bát se nemusíte ani roláku. Jedno pravidlo tu ale platí – váš outfit by měl zůstat elegantní.

Když návrhář šlápne vedle

Jelikož často platí rčení: "Kovářova kobyla chodí bosa", zajímalo nás, zda sami designéři někdy šlápli v otázce dress code vedle,

 „Myslím, že na začátku naší kariéry se to stávalo hodně často, protože když stálo na pozvánce black tie, brácha mě opravdu oblékl do velké róby a byla jsem tam dost často overdressed“,

prozrazuje Nikol v čem nejčastěji chybovala. 

Dnes už se designéři snaží chodit na akce tak, jak jim předepisuje dresscode. Obecně je podle nich kamenem úrazu skutečnost, že žijeme v České republice, kde pro spoustu lidí není móda příliš důležitá. Ve výsledku tak na luxusních nebo i klasických plesech můžeme vidět modely, které by se spíš hodily na vesnickou tancovačku. 

Ponožky v sandálech a tělové punčocháče: ANO nebo NE?!

Během rozhovoru jsme se návrhářů zeptali také na dvě ožehavá témata, která jsou předmětem mnoha diskuzí – ponožky v sandálech a tělové punčocháče. A odpovědi? Ty vás možná dost překvapí! Podle Jakuba Ponera nejsou tělové punčocháče rozhodně kouskem hodným zatracení, jen nesmí nikdy přijít do otevřených bot. A skeptický není ani k našemu národnímu trendu: 

„Když máte vkusné sandály a vkusné ponožky, tak se to dá,“ uzavírá Jakub Poner.

Přejeme vám, hodně štěstí při sestavování vašeho hvězdného outfitu a vzpomeňte si na slova Jakuba Ponera až příště zase budete tátu nebo dědu okřikovat za ponožky v sandálech - možná jsou víc trendy, než si myslíte! 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze