Top hledané
Výsledky (0)
První dáma je vždy středem pozornosti. Eva Pavlová však situace zvládá s grácií.

Jsem hvězda: Eva Pavlová svým stylem většinu žen inspiruje, zažila však i celosvětové módní faux pas

Michaela Hanelová
12. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Decentní a jednobarevné šaty ovládají její šatník.

Eva Pavlová si módní faux pas dovolila pouze jednou, avšak její nejlepší výběry zahrnují dlouhé červené šaty, modré šaty midi délky a růžové sako, které jí náramně slušely. První dáma České republiky rozhodně ví, jak zaujmout, ale především jak reprezentovat. Jedná se také o druhou nejdůležitější osobu vedle prezidenta, která má na starosti především reprezentaci, úsměv a podporu. A jaký je oblíbený styl Evy Pavlové, která sama ví, jaké je to dostat se z nuly na vrchol a vážit si toho, co v životě dokázala?

Od chvíle, kdy Petr Pavel v březnu 2023 nastoupil do úřadu hlavy státu, se šatník Evy Pavlové stává středem pozornosti médií i široké veřejnosti. Každý její outfit je pečlivě sledován, analyzován a hodnocen za její jedinečný smysl pro styl. Za vzhledem české první dámy stojí tým stylistů a vizážistů, jejichž práce je na proměně jejího šatníku zřetelně vidět. Eva Pavlová okamžitě upoutala pozornost veřejnosti svým prvním výrazně sledovaným outfitem, který rozvířil diskuse jak v médiích, tak mezi veřejností. Lidé jsou zvědaví na každý detail jejího oděvu, od šatů přes boty a kabelky až po šperky, a touží znát návrháře stojícího za jejími jednotlivými kousky. Nezapomenutelný inaugurační komplet a sada outfitů pro královskou korunovaci představují modely, které úspěšně zařadily Evu Pavlovou mezi významné osobnosti veřejného života. 

Prodej historického bytu 3+1 Malá Strana – 113
Prodej historického bytu 3+1 Malá Strana – 113, Praha 1

Od té doby se první dáma prezentuje jako elegantní žena, která umí krásné módní kousky nosit a prezentovat. Například fuchsiový inaugurační set, který při příležitosti uvedení nového českého prezidenta do úřadu zářil na Pražském hradě, byl dílem návrhářky Štěpánky Pivcové. Tato návrhářka přispěla do oficiálního šatníku první dámy i dalšími nepřehlédnutelnými kousky. Inaugurační den však Eva Pavlová zahájila ve zcela jiném modelu, a to v národních barvách. Na Pražský hrad dorazila 9. března 2023 v modrých buklé šatech se stojáčkem od renomované české návrhářky Zuzany Kubíčkové, doplněných o rudý kašmírový plášť, opět od Štěpánky Pivcové, a mezi státními vlajkami doslova zářila. Za tento outfit následně sklidila komplimenty a lidé se shodli na to, že jí to sluší.

Lidé ji přirovnávají k princezně Dianě

Další oficiální i neoficiální vzhledy Evy Pavlové, sympatické blondýny po boku českého prezidenta, si získávají výjimečnou pozornost médií i veřejnosti. Díky jejímu kratšímu účesu ji mnozí přirovnávají k legendární princezně Dianě, matce současného následníka britského trůnu prince Williama. Kdekoliv se Eva Pavlová objeví, její outfit se stává hlavním tématem diskusí a je analyzován do nejmenších detailů. Jedním z příkladů jejího nezaměnitelného stylu bylo její vystoupení na charitativním večeru nadace Petry Němcové Happy Hearts v Praze, kde předávala cenu v elegantní a působivé rudé róbě. 

Otevřít v galerii (2)
Decentní a jednobarevné šaty ovládají její šatník.
Decentní a jednobarevné šaty ovládají její šatník.Zdroj: Profimedia

Inspirujte se jejím stylem:

Žoržetové šaty 1 500 Kč

Kabelka Elega 6 000 Kč 

Celková cena outfitu 7 500 Kč

Svůj vynikající módní smysl prokázala také na květnové korunovaci ve Velké Británii, kde zaujala šeříkovým kostýmem doplněným o klobouček, a svým šarmem byla přirovnána k ikonické Lady Di. Eva Pavlová na první dojem působila jako suverénní dáma, která se ničeho nebojí. Ačkoliv si velmi dobře uvědomuje mediální zájem, nikdy nedává nic najevo a chová se tak, jako by chtěla splynout z davem.

Přišly i první přešlapy, které zvládla s grácií

S příchodem Lenky Bernardes da Silva, zakladatelky Bernardes Fashion a manažerky Jana Čenského, do role oficiální koordinátorky šatníku první dámy, došlo k novému posunu v módním stylu Evy Pavlové. Tato změna znamenala odchylku od elegantní linie, kterou pro první dámu nastavila její předchozí stylistka Štěpánka Pivcová. Některé z nových modelů, které první dáma předvedla, se setkaly s kritikou a vyvolaly kontroverzní reakce. Jedním z příkladů byl růžový kostýmek z lesklého materiálu, který Eva Pavlová oblékla na jednu ze svých prvních zahraničních cest na summit NATO v Litvě. 

Otevřít v galerii (2)
Eva Pavlová na korunovaci britského krále.
Eva Pavlová na korunovaci britského krále.Zdroj: Pražský hrad / veřejně dostupné foto

Inspirujte se jejím stylem:

SIMPO světle fialové elegantní šaty Bat 3 000 Kč

Stříbrná kabelka 6 000 Kč

Celková cena outfitu 9 000 Kč

Kritizován byl nevhodný střih a pomačkaná sukně, což pro některé působilo velmi nelichotivě až neupraveně. Další vlnu rozpaků vyvolal outfit od designérské ikony Blanky Matragi. Přestože je Blanka Matragi považována za jednu z nejuznávanějších českých módních stylistek, ani ona není imunní vůči módním přešlapům. Model v lagunové barvě, navržený pro přivítání hostů z Mosambiku, byl kritizován za přílišnou žíhanou ruční malbu na šatech a masivní černý pásek, který nebyl považován za vhodný doplněk a nepřispěl k celkovému pozitivnímu dojmu. I tak vše Eva Pavlová zvládla na jedničku a ukázala, že se trapasy mohou stát i vysoce postaveným lidem.

Eva Pavlová dává šanci i malým návrhářům

I když by se mohlo zdát, že šatník první dámy České republiky bude sestaven výhradně z děl nejrenomovanějších návrhářů, Eva Pavlová ukazuje, že má otevřené srdce i pro méně známé české talenty. Pavel Berky, známý širší veřejnosti možná spíše z televizní kuchařské show, je ve skutečnosti talentovaným módním návrhářem, jehož kreace zdobily již mnoho známých osobností, včetně první dámy. Tmavě zelený model, který Pavlová oblékla během návštěvy Říma v listopadu, je toho důkazem.

Dalším příkladem je mladá česká návrhářka Andrea Vytlačilová, která ve svých 27 letech dokázala zaujmout první dámu natolik, že pro ni navrhla modrou kabelku zdobenou krystaly Preciosa. Tento kousek doplnil modré šaty, které Pavlová nosila na slavnostní recepci v Buckinghamském paláci při korunovaci krále Karla III. Doplňky od Vytlačilové, včetně šátků, si první dáma obzvláště oblíbila. Celkově lze styl první dámy popsat jako vysoce vkusný, elegantní a osobitý. Eva Pavlová si pečlivě vybírá designéry, kteří mají přispět k jejímu jedinečnému vzhledu, a dokazuje, že v módním světě není místo pouze pro etablovaná jména, ale i pro nové, svěží talenty.

Zdroje: idnes, deník.cz, Instagram, proženy, autorský text

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze