Top hledané
Výsledky (0)
Letos nás čeká jubilejní 10. ročník Česko-Slovenského plesu.

To nejhorší z Česko-Slovenského plesu: Loni pohořela Perkausová, letos raději vynechá

Denisa Zajíčková
03. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Speciální rubrika
Eva Hecko Perkausová s manželem Ivanem Heckem

Letos nás čeká nejen prestižní událost plesové sezóny v secesních prostorách Obecního domu v Praze, ale také oslava jubilejního 10. ročníku a 20. výročí přijetí Česka a Slovenska do Evropské unie, také 25. výročí přijetí Česka do NATO a 20. výročí přijetí Slovenska do NATO. Není právě tohle důvod, aby byly historické prostory svědkem bujarých oslav a veselého tance? Než se jeho dveře 17. února 2024 otevřou, pojďme se podívat, jak to vypadalo v minulých ročnících!

Ilona Csáková byla jako z kabaretu!
Eva Perkausová nezvolila šťastný model
Bára Mottlová snad letos zvolí lepší model...
Hádejte, jaký kousek Kateřiny Mátlové je její oblíbený... Rok 2014!

Zmapovali jsme poslední ročníky! Kdo by měl příště volit o něco lépe?

Eva Perkausová

Modré šaty z dílny Poner byly sice luxusní, ale zcela nevhodné pro Evu Perkausovou. To už dnes sympatická blondýnka zřejmě ví, protože od módních expertů dostala loni pořádně naloženo. Terčem kritiky se stala hlavně řasená sukně, která vypadala jako z 90. let a korzet, která jí v dekoltu podivně neseděl.

Letos ale šaty zřejmě řešit nemusí. Nedávno se stala podruhé maminkou syna Ariana, a tak má úplně jiné starosti. Nutno však říct, že je tohle velká výjimka, a Eva se jen málokdy objeví v něčem, co by jí neslušelo.

Ilona Csáková

V roce 2017 překvapila všechny přítomné Ilona Csáková, která se postarala o jedno z největších módních faux pas za dobu, co tenhle ples existuje. Přišla ve smokingovém sáčku, v klobouku a vypadala jako postavička, která vystoupí na dětské oslavě. Snad to bylo kvůli hudebnímu vystoupení, které jí tehdy čekalo, nikdo už neví. Je jasné, že tohle byla jedna velká šílenost!

Barbora Mottlová

Ve stejném roce, co si Csáková spletla ples s kabaretem, vyrazila čerstvě nezadaná modelka Bára Mottlová na parket. Na sobě měla první plesové šaty z kolekce její kamarádky, návrhářky Zuzany Lešek. Připravila je s ní i Bára - a možná měla zůstat raději u zrcadla. 

Také vás z těch geometrických obrazců na korzetu bolí oči? Nebo, že by to byla tehdy móda? Už si raději nevzpomínáme…

Kateřina Mátlová

Česká zpěvačka Kateřina Mátlová každý rok vyrazí na ples s podivnou dekou přes rameno, kterou zřejmě miluje. Bylo tomu tak v roce 2014 i 2015. Škoda těch šatů, ale zase to má jistě spoustu využití - kapuce, šála, kabátek… Asi, doufáme. Jinak to doma jen zabírá místo. Netušíme, zda je to luxusní kousek, ale i tak je to jedno a zabírá to doma jen místo. Třeba už to za 10 let sprovodila ze světa. 

Kromě toho se dočkaly tehdy kritiky i její červené šaty z roku 2015, které upozorňovaly na její plný dekolt až moc.

Otevřít v galerii (2)
Po sundání podivné chlupatiny ukázala v roce 2015 Mátlová bujarý výstřih. To se nesetkalo s pochopením
Po sundání podivné chlupatiny ukázala v roce 2015 Mátlová bujarý výstřih. To se nesetkalo s pochopenímZdroj: Profimedia

Jana Doleželová

Bývalá modelka a Miss České republiky Jana Doleželová se na společenských akcích už ukazuje jen velmi zřídka. Loni vynesla skoro průhledné šaty, které ukázaly její perfektní postavu. Jen se chvílemi zdálo, že se na takovou událost vlastně nehodily. Za naprostou hvězdu by byla v luxusní restauraci někde u moře, ale ne na nejprestižnější události roku. 

Nakonec pro ni návštěva plesu neskončila moc dobře. Ztratila totiž náušnici v hodnotě 100 tisíc korun, která už se nenašla. 

Otevřít v galerii (2)
Jana Doleželová ztratila na plese loni šperk
Jana Doleželová ztratila na plese loni šperkZdroj: Profimedia

Jaký bude 10. ročník Česko-Slovenského plesu?

Krásné róby, vystrojení gentlemani i odhalení nových lásek a rozchodů - to vše čeká návštěvníky na prestižní a luxusní události plesové sezóny v nádherných secesních prostorech Obecního domu v Praze dne 17. února 2024 - na Česko-Slovenském plese! Tato plesová událost tradičně pokračuje v duchu spojení obou hostitelských zemí, které i roky po rozdělení udržují nadstandardní vztahy. A snad mají ti, kteří Československo zažili, pocit, že stále tak trochu oba národy patří k sobě.

Hlavními hvězdami jubilejního 10. ročníku Česko-Slovenského plesu budou dvě legendy české a slovenské hudební scény - Petra Janů a Peter Nagy. Oba umělci, kteří si získali popularitu v 80. letech minulého století, potěší hosty svým vystoupením na jevišti. Kromě nich se na pódiu objeví i současní umělci Kristína a Ondřej Gregor Brzobohatý, kteří představí své různorodé hudební talenty od swingu až po jazz a pop.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Rozmanitost talentů bude charakterizovat i další umělce, kteří zde vystoupí, včetně Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a operních árií. Kromě hudebního programu se návštěvníci mohou těšit na předtančení a mnoho dalších umělců během dvanáctihodinového bohatého programu.

Tato mimořádná desátá výroční plesová událost, která má i charitativní rozměr, bude věnována připomenutí významných jubileí v historii obou zemí, včetně vstupu České republiky a Slovenské republiky do Evropské unie a NATO. Galavečer se ponese v duchu Svátku zamilovaných a oslaví společné přátelství a vzájemnost obou národů. 

Které další slavné události ve světě nevynechá žádná celebrita?

Ve světě je mnoho společenských událostí, na které se sjíždí davy turistů z celého světa. Právě plesy (a někdy i karnevaly) bývají vůbec ty nejoblíbenější!

Operniball ve Vídni, Rakousko

Termín: Koná se obvykle v únoru.

Místo: Ve vídeňské operní budově Wiener Staatsoper.

Charakteristika: Jedná se o jednu z nejprestižnějších společenských událostí na světě, kde hosté obvykle tancují na tóny klasické hudby. Slavnostní atmosféra, luxusní šaty a historické kulisy dělají z Operniballu výjimečnou událost.

Karneval v Benátkách, Itálie

Termín: Koná se obvykle v únoru nebo březnu.

Místo: Benátky, známé svými kanály a historickou architekturou.

Charakteristika: Benátský karneval není klasickým plesem, ale proslulý je svými masopustními oslavami. Účastníci nosí nádherné masky a kostýmy, které připomínají dobu renesance. Po celém městě probíhají různé taneční a společenské akce.

Met Gala v New Yorku, USA

Termín: Koná se každý rok v prvním pondělí v květnu.

Místo: Metropolitní muzeum umění v New Yorku.

Charakteristika: I když to není tradiční ples, Met Gala je jednou z nejprestižnějších událostí v oblasti módy. Hosté se oblékají do extravagantních a uměleckých designů, které odpovídají tématu, které určuje kurátor Metropolitního muzea umění.

Canneský filmový festival, Francie

Termín: Koná se každý rok v květnu.

Místo: Cannes, na jihu Francie.

Charakteristika: Filmový festival v Cannes je zaměřený na film, ale během jeho konání navštíví slavní mnoho mnoho prestižních společenských akcí, a to včetně plesů. Nechybí ani bujaré taneční večírky, které jsou pod přísným dohledem bulvárních fotografů. I sem je tak třeba volit outfit velmi opatrně!

Světoznámý karneval v Riu, Brazílie

Termín: Koná se obvykle v únoru nebo březnu.

Místo: Rio de Janeiro, Brazílie.

Charakteristika: Karneval v Riu je jedním z největších a nejbarvitějších karnevalů na světě. Samba tanečnice, pestrobarevné kostýmy a ohromující hudební představení přitahují návštěvníky z celého světa.

Ples ve vídeňském Hofburgu, Rakousko

Termín: Obvykle se koná v lednu nebo v únoru.

Místo: Hofburg, sídlo Habsburské dynastie ve Vídni.

Charakteristika: Další z vídeňských prestižních plesů, kde hosté tančí v krásném historickém prostředí Hofburgu. Událost je známá svou elegantní atmosférou a luxusními šaty všech, kteří dorazí. Často je také terčem módních kritiků.

Zdroj: redakce, nytimes.com, obecnidum.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze