Top hledané
Výsledky (0)
Která politička je v současnosti podle vás největší hvězdou sněmovny? Je to opoziční Alena Schillerová, předsedkyně Markéta Pekarová-Adamová nebo Jana Černochová?

Móda z poslanecké sněmovny: Největší parádnicí je hodná teta Alena. Černochová je jako Barbie à la vojanda

Barbora Štöklová
01. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Alena Schillerová

Móda a politika, dva zdánlivě nesouvisející světy, se v poslední době stávají neoddělitelnou součástí diskuzí o ženách ve veřejném životě. Politické postavení žen a jejich vkus v oblékání se staly předmětem pozornosti médií a veřejnosti. Nový sestřih, nová barva vlasů i kontrastní outfity. Političky z poslanecké sněmovny nejsou výjimkou a svým způsobem se stávají ikonami módy i stylu. Jaký vliv má jejich móda na vnímání a přijetí veřejnosti?

Kdo se rozhodně vyzná v aktuálních módních trendech je opoziční Alena Schillerová z ANO. Její outfity jsou vždy maximálně vyladěné a sladěné do detailu. Ať se jedná o rtěnku ve stejném odstínu s manikúrou, doplňky typu náušnic a náhrdelníků, její styl působí vždy velmi vkusně a těžko byste u ní hledali nějaké módní "faux pa". Během období Covidu, měla vždy perfektní foukanou, jako by snad šla od kadeřníka. Musíme tedy vyzdvihnout Aleniny schopnosti, co se týká úprav svého zevnějšku. To, že se Alena nebojí ani barev si můžeme všimnout na fotce, kdy na zasedání poslanecké sněmovny oblékla lososově růžový kostýmek doplněný lehkými šperky a brýlemi. Alena to rozhodně umí. 

Otevřít v galerii (2)
Alena v růžovém outfitu
Alena v růžovém outfituZdroj: Profimedia

Politické působení

Alena Schillerová, česká právnička, se stala významnou postavou v české politice a finančním sektoru. Narodila se 18. března 1964 v Brně a stala se první ženou v historii České republiky, která zastávala pozici ministryně financí. Její politická kariéra začala již v roce 2017, kdy byla jmenována ministryní financí v první vládě Andreje Babiše. Zde se aktivně angažovala v důležitých projektech, jako byla implementace EET a příprava nového zákona o dani z příjmu. Toto působení bylo následováno druhým mandátem na stejné pozici v druhé vládě Andreje Babiše a později se stala i místopředsedkyní této vlády pro ekonomiku a finance.

Alena Schillerová se věnuje i akademické činnosti a spolupracuje s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Její politická kariéra pokračovala v roce 2021, kdy se stala poslankyní Poslanecké sněmovny PČR a následně byla zvolena předsedkyní Poslaneckého klubu hnutí ANO 2011. Působila jako nestranička, ale po volbách vstoupila do hnutí ANO 2011 a byla zvolena jeho místopředsedkyní. Její politická dráha je pozoruhodná nejen díky významným funkcím, které zastávala, ale také kvůli jejím postojům a kontroverzím, které provázely její působení ve vládě. S velkým zájmem se očekává, jak bude nadále ovlivňovat politickou a ekonomickou scénu v České republice.

Jana Černochová, stylová vojanda

Styl ministryně obrany Jany Černochová rozhodně vypovídá dost o její hravosti a smyslem pro doplňky a odvaze. Nebojí se na jednání zvolit jemné vzorované šaty a doplnit je světlými lodičkami ve stejném tónu k brýlím nebo zvolit černý "total look" a doplnit model výrazným doplňkem v podobě pásku, který vyzdvihuje její postavu. Také velmi ráda nosí dvouřadá vojenská saka různých barev, košile a vše doplněné lehkým make-upem. Rozhodně můžeme říct, že takovou hezkou ministryni obrany Česko ještě nemělo. 

Otevřít v galerii (2)
Jana Černochová
Jana ČernochováZdroj: Profimedia

Jana Černochová je rozhodně známou postavou v politickém životě České republiky. V parlamentní politice se objevila poprvé v roce 2010, kdy byla zvolena poslankyní Poslanecké sněmovny za Prahu. Její politická kariéra pokračovala v následujících letech, až se stala lídryní ODS v Praze a získala 12 426 preferenčních hlasů, čímž si zajistila svůj mandát poslankyně v roce 2017. V témže roce byla zvolena 1. místopředsedkyní poslaneckého klubu ODS.

V komunálních volbách v roce 2018 obhájila post starostky městské části Praha 2 a byla opět zvolena. Její úspěchy v politice pokračovaly i v roce 2021, kdy kandidovala z pozice členky ODS na 2. místě kandidátky koalice SPOLU a byla znovu zvolena poslankyní.

Významným okamžikem v její politické kariéře bylo jmenování ministryní obrany ČR v prosinci 2021 ve vládě Petra Fialy. Jana Černochová se angažuje v oblasti vojenského a bezpečnostního rozpočtu a aktivně reaguje na události v mezinárodním kontextu.

Styl podle Markéty Pekarové-Adamové

Zástupkyně brunetek, Markéta Pekarová-Adamová, má rozhodně co nabídnout. Díky svému výraznému tmavému sestřihu je rozhodně jedna z nejvýraznějších postav současné vlády. Její styl působí velmi minimalisticky, často se objevuje v kostýmech, košili nebo saku. Ráda experimentuje s barvami nebojí se zelené, růžové nebo modré. Naše redakce musí vyzdvihnout její "look "na předávání státních vyznamenáních, kdy zazářila v nádherných tmavě smaragdových šatech s jemným květinovým detailem. Politička měla krásně upravené vlasy v podobě lehkých vln a model doplnila zlatě třpytivým psaníčkem.

Svoji politickou kariéru započala v roce 2009, kdy vstoupila do strany TOP 09. V komunálních volbách byla zvolena zastupitelkou Městské části Praha 8 v roce 2010 a následně působila jako radní. V roce 2013 byla poprvé zvolena do Poslanecké sněmovny za TOP 09. V roce 2017 byla zvolena místopředsedkyní TOP 09. Po volbách v roce 2021, ve kterých byla lídryní kandidátky koalice SPOLU, získala velkou podporu voličů, což jí umožnilo obhájit svůj mandát a stát se předsedkyní Poslanecké sněmovny.

Kromě své politické kariéry je Markéta Pekarová Adamová dobrovolnicí a angažuje se v různých mezinárodních dobrovolnických projektech. V roce 2019 se provdala za IT specialistu Tomáše Pekaru.

Zdroj:

Wikipedia.cz, Vlada.cz, Super.cz

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze