Top hledané
Výsledky (0)
Paradigma toho, co představuje „krásu“ ve světě módy, se pomalu mění.

Modelky s vadami. Neobvyklé modelky a modelové, kteří bourají standardy módního průmyslu

Kristina Valachyová
28. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Elaine Davidson

Modelky se skvělými těly a dokonalými tvářemi se sice v módním průmyslu snáze prosazují i v současnosti, svět modelingu se však pozvolna mění. Kdyby se vás ještě před pár lety někdo zeptal, co musíte mít, chcete-li být modelkou, odpověď by zněla asi takto: správnou výšku, 40 kilo i s postelí a zářivý úsměv bez jakékoli vady na kráse. Dnes je to ale přežitek! Modelky jako Winnie Harlow, Sophia Hadjipanteli a Diandra Forrest jsou hrdé na to, že vypadají jinak.

Duckie Thot
Jillian Mercado
Madeline Stuart
Winnie Harlow

Existuje spousta celebrit, které jsou známé svými jedinečnými vlastnostmi, mnohými dokonce považovanými za nedostatky, jako jsou husté obočí nebo velká mezera mezi předními zuby. V módním průmyslu to však už není považováno za hendikep, ale naopak za velkou výhodu, která přidává na půvabu.

Podívejte se s námi, jaké ženy a muži dokázali v módním světě prorazit.

Melanie Gaydos

Otevřít v galerii (6)
Melanie Gaydos
Melanie GaydosZdroj: Profimedia
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Žádná nestvůra! Melanie se narodila se vzácným genetickým onemocněním: ektodermální dysplazií, která brání vývoji kostí a chrupavčité tkáně. To jí nezabránilo stát se jednou z nejneobvyklejších modelek naší doby.

Winnie Harlow

Winnie trpí vzácným kožním onemocněním, známým také jako vitiligo, kvůli kterému byla v dětství šikanována. Kožní vada, kterou trpěl i Michael Jackson, způsobuje postupnou ztrátu pigmentu. Ostatní děti se jí v dětství posmívaly. To však ještě nikdo netušil, že ji její vzhled proslaví! Po účasti v americké soutěži Next Top Model se Winnie začala objevovat ve videoklipech, na přehlídkových molech a na obálkách módních časopisů. S vitiligem žije i model Shankar Jalota, který se přímo prezentuje jako „The Vitiligo Man“.

Duckie Thot

Této dámě se v dětství smáli, že je černá jako noc. Nyní je Duckie na svůj jedinečný odstín pleti hrdá.

Jillian Mercado

Jillian má svalovou dystrofii a na invalidní vozík je odkázána od svých 17 let. Odjakživa se zajímala o módu a nakonec se rozhodla založit o ní blog, který se okamžitě stal populárním. Rychle se dostala do popředí módních přehlídek a poté pokračovala i jako fotomodelka.

Shaun Ross

Otevřít v galerii (6)
Shaun Ross
Shaun RossZdroj: Profimedia

To, co ho dnes živí, mu v dětství ubližovalo. Okolí se mu posmívalo pro barvu jeho kůže. I když příroda obdařila Shauna albinismem (jedná se o genetickou poruchu, při které tělo neprodukuje dostatek barviva melaninu) a neobvyklým křivým nosem, kvůli kterému se jako malý nevyhnul šikaně, nevzdal se a aktivně se věnoval tanci. Do módního průmyslu vstoupil v roce 2008, kdy se objevil v časopisech GQ nebo Vogue. Předváděl například pro značky Alexander McQueen a Givenchy.

Další vyhledávanou albínkou je Diandra, kterou objevili na Manhattanu, když nakupovala.

„Moc mi záleží na tom, že jsem tady, protože chci změnit způsob, jakým se lidé dívají na dívky s albinismem,“

řekla modelka před jednou ze svých přehlídek.

Do třetice zde máme ještě albínského modela Stephena Thompsona, kterého proslavily jeho pronikavé oči.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Madeline Stuart

Máme zde také modelku s Downovým syndromem. Dívka okouzlila na módní přehlídce v rámci newyorského fashion weeku v roce 2016. Od té doby se modelingu věnuje naplno.

Elaine Davidson

Ptáte se, zda je to karnevalová maska? Kdepak! Toto je Elaine Davidson. Vysloužila si přezdívku „žena s nejvíce piercingy na světě“. Kdysi byla obyčejnou ženou, která se po krátké známosti vdala. Brzy se však začala nudit a měla pocit, že se z ní stává tuctová žena, která nepoutá pozornost a ani manžel si jí moc nevšímá. Proto se rozhodla svůj život změnit - a to pěkně radikálně! Začala si tělo zdobit piercingy.

Daphne Selfe

Pokud si myslíte, že všechny modelky jsou do důchodu ve třiceti, řekněte to Daphne Selfe. Tato žena začala fotit pro Vogue, Harper Bazaar a Vanity Fair ve věku 20 let. Nyní je jí 88 a stále neztrácí na popularitě: účastní se focení, chodí na přehlídková mola a dokonce fotí reklamy na spodní prádlo.

Viktoria Modesta

Otevřít v galerii (6)
Viktoria Modesta
Viktoria ModestaZdroj: Profimedia

Kvůli lékařské nedbalosti během porodu se Viktoria narodila s těžkou dislokací levé nohy. Během svého života podstoupila 15 neúspěšných operací, než se konečně rozhodla pro amputaci nohy. Nyní je populární zpěvačkou i atypickou modelkou. V její kolekci je více než 8 různých protéz, z nichž každá jí dodává jedinečný styl.

Amazon Eve

Amazon měří přesně 203 centimetrů, což z ní dělá nejvyšší modelkou na světě. Než započala její modelingová kariéra, aktivně se věnovala sportu a pracovala jako sportovní trenérka. Popularita přišla po focení na obálku časopisu Australian Zoo Weekly a po účinkování v televizním seriálu American Horror Story.

Tess Holliday

Otevřít v galerii (6)
Tess Holliday
Tess Holliday Zdroj: Profimedia

Tess snila o kariéře modelky od dětství, ale na castinzích jí opakovali, že při výšce 165 cm a k tomu s křivkami, jaké má, nemá ve světě modelingu šanci. Přesto nyní pracuje jako modelka a objevila se dokonce na obálce Vogue.

Caitin Stickels

Na první pohled vypadá Caitin jako postava z hororu. Strašidelně. Má to ale vysvětlení. Trpí syndromem kočičích očí. V minulosti byla středobodem urážek, dnes je z ní hvězda sociálních sítí.

Allison Harvard

Modelka Allison Harvard má drobná ústa a obrovské oči, takže se podobá živé panence. Svůj panenkovský image se rozhodla ukázat světu, což jí přineslo popularitu na Instagramu a nabídky modelingových agentur. Po škole si Allison vyzkoušela americkou Next Top Model a podařilo se jí obsadit druhé místo. Od té doby se věnuje modelingu.

Brunette Moffy

Kariéra Brunette Moffy začala naprostou náhodou. Její přítel požádal svého kamaráda, módního fotografa Tylera Lebona, aby pořídil několik snímků Brunette pro časopis POP. Fotografie byly tak dobré, že jedna z nich měla úspěch a byla umístěna i na obálce časopisu.

Arina Lubiteleva

Ušaté torpédo? Ani náhodou. Ukrajinské modelce se v dětství smáli...

Sophia Hadjipanteli

Otevřít v galerii (6)
Sophia Hadjipanteli
Sophia HadjipanteliZdroj: Profimedia

Sophie okouzlila svět nejen svým sebevědomím, ale také hustým srostlým obočím. Její fotky se objevily ve Vogue.

Cassandra Naud

Kanaďanka Cassandra Naud se narodila s výrazným mateřským znaménkem na tváři. V dětství prosila rodiče, aby jí ho nechali odstranit, dnes je ale ráda, že ji neuposlechli. Z této vady udělala přednost, na kterou je hrdá.

Maeva Marshall

Otevřít v galerii (6)
Maeva Marshall
Maeva MarshallZdroj: Profimedia

Pihovatá modelka? Ne, tohle nejsou pihy. Maeva ve dvaceti letech překonala mrtvici. Léky, které užívala, jí vyvolaly silnou alergii na slunce. Tečky, které má na tváři, jsou vlastně pozůstatky zhojených popálenin.

Nicole Kelly

Na okouzlující Nicole není na první pohled nic zvláštního. Při bližším zkoumání však zjistíte, že má jen jednu ruku. Přesto se stala v roce 2013 Miss lowa.

Sarai Lewis

Sarai se narodila s heterochromií – každé její oko má jinou barvu. Živí se jako make-up modelka.

 

Co člověk, to jiný názor na to, jak má vypadat ideální žena. Trendy se mění a vady se dnes nejen tolerují, ale přímo vyhledávají. Tak co? Našli jste na sobě i vy nějaký nedostatek, který dokážete přeměnit ve svou výhodu?

 

Zdroje: Očko TV, ČAS, Zeny.cz, Businessinsider, Fox News, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze