Top hledané
Výsledky (0)
Oba se chtě nechtě přizpůsobují koronavirové době.

Módní návrhářka Natali Ruden a mistr etikety Ladislav Špaček: Takhle s jejich profesemi zamával koronavirus

Karolína Lišková
28. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Módní návrhářka Natali Ruden obohacuje český oděvní průmysl svými luxusními a elegantními modely už téměř třicet let. Jako ostatní návrháře i ji zasáhla pandemie koronaviru. I ona proto musí svůj byznys posunout do online světa. Bránila se tomu do poslední chvíle stejně jako náš největší expert na etiketu Ladislav Špaček, který s návrhářkou konzultoval její nejnovější kousky v butiku.

Žena v modrých šatech.
Žena v elegantním kabátě.
Žena v černém overalu a klobouku.

Byť se přizpůsobení se nynějšímu online světu bránila Natali zuby nehty, vzhledem k tomu, že Česko přešlo do pátého, tedy nejhoršího, stupně v rámci protiepidemického systému (PES), a vláda opět zavírá veškerým živnostníkům prodejny, přistoupila Natali také ke koronavirových opatřením.

Osobní přístup na prvním místě

U zavedené značky, jakou Natali Ruden je, to funguje tak, že zákaznice nejdříve hovoří s návrhářkou o své představě, a to osobně. Následuje schválení návrhu a odsouhlasení látky, poté zkouška modelu, poslední úpravy a následné předání zhotoveného modelu.

„Můj butik byl odjakživa koncipován tak, aby poskytoval co největší komfort pro zákazníky při výběru modelů. Vždy mi šlo hlavně o osobní přístup,“

zdůrazňuje návrhářka a smutně konstatuje, že při dalším uzavření jí už ale nezbývá nic jiného, než se zařadit do online světa.

„Nikdy jsem si nemyslela, že tohle budu dělat, ale musím. Každý kus, který tu mám, je originál. Šiju většinou na míru přímo pro zákazníka. Teď jsem ale zřídila online obchod, kde si zákaznice může vybrat cokoliv je v nabídce a já jsem schopna jí to upravit na míru. Buď mi pošle své míry nebo se domluvíme na individuální schůzce,“

vysvětlila LP-Life.cz Ruden s tím, že veškerou její práci lze zhlédnout na nataliruden.inshop.cz.

Špaček obdivuje krásu žen

Symbol správného chování a odívání je nejen pro Natali český král etikety Ladislav Špaček, kterého LP-Life.cz zastihl v butiku v Dlouhé ulici u Ruden na návštěvě.

„Rád obdivuji krásnou práci návrhářů a Natali je pro mě symbolem elegance a vkusu. Obdivuji její zapálení pro věc a je mi líto, že dnešní doba člověka žene dělat věci proti jeho přesvědčení jako je právě přechod do online světa,“

vysvětlil Špaček s tím, že on sám se tomuto přechodu brání zuby nehty. Sám naprosto odmítá přednášet pomocí telekonferencí nebo skypu. Špaček věří, že se společnost brzy vrátí zpět do normálu. Nejenže se těší na podávání rukou, posezení v restauracích, ale i na osobní přístup právě v buticích s elegantní módou.

Kolegyně jako inspirace

Nově také Ruden nabízí v butiku svatební šaty. Ty byly viděny na jejích přehlídkách, ale nyní se Natali rozhodla šaty nabízet k zápůjčce.

„K tomu mě inspirovala moje dlouhodobá asistentka Dominika, která nyní podniká, ale stále spolu spolupracujeme. Ona se bude vdávat a vnukla mi tuhle myšlenku, takže doufám, že se to bude zákaznicím líbit.“

Kromě přechodu do virtuálního světa nabízí Natali v butiku i velmi funkční a zároveň krásné roušky, které vyrábí její kamarádka v Austrálii. To ji inspirovalo k navržení vlastní kolekce, na kterou se dámy mohou těšit po novém roce.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze