Top hledané
Výsledky (0)
Když se mluví o nastupující generaci módních návrhářů, jen málo komu se nevybaví Vanda Janda. Je silou, se kterou už musí konkurence dávno počítat.

Módní návrhářka Vanda Janda patří mezi největší mladé talenty módního průmyslu. V tvorbě ji ovlivňuje seriál Gossip Girl

Denisa Zajíčková
08. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Vanda Janda na letošním karlovarském filmovém festivalu

I Vanda Janda představila na podzimním Mercedes-Benz Prague Fashion Week svou novou kolekci. Byla výrazná, rafinovaná a zároveň jemná a ženská. Inspiraci sbírá všude kolem sebe. U rodiny, klientek. Pokud byste se jí však zeptali, zda ji k tvorbě inspirovaly i nějaké dívčí seriály, bude mít okamžitou odpověď - Gossip Girl, Mean Girls a Sex ve městě. Volí podle toho i své outfity? 

Slovenská návrhářka Vanda Janda patří bezesporu mezi největší talenty mladé generace. V módním průmyslu má dávno své jméno, zapamatovatelné je už i pro širokou veřejnost. Její letošní fantastickou show zastínila mediální kauza s miliardářem Danielem Křetínským, který se nečekaně na její přehlídce objevil. Sednul si do první řady, nabídnul si luxusní šampaňské a obdivně pozoroval famózní show.

Jelikož na takové akce obvykle nechodí, média začala okamžitě spekulovat, zda s půvabnou brunetkou tvoří pár. A to je trochu škoda, protože to zastínilo v podstatě celou kolekci. Píše se o drbech, nikoliv o materiálech, vzorech, střizích nebo ženě, které vždy přichází perfektně oblečená. My jsme se podívaly na Vandin šatník zblízka. Překvapí vás, že na červený koberec chodí ve svých modelech? Dlouho bychom hledali něco, co v sobě nemá alespoň špetku růžové. To jen podporuje šmrnc a "šťavnatost" celé značky.

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Co obléká Vanda Janda?

Květiny jsou doplňkem letošní kolekce

Na letošní filmový festival ve Varech volila výraznou růžovou sukni zdobenou květinami, která perfektně podtrhla její štíhlou postavu. Růžová je pro Vandu Jandu typická a prolíná se celou její kolekcí. Podobnou sukni seženete na jejím e-shopu pod názvem I DON'T CARE TULLE DRESS za 15 tisíc korun. Šaty podobného střihu pak za 85 tisíc korun.

Otevřít v galerii (5)
Vanda Janda na letošním karlovarském filmovém festivalu
Vanda Janda na letošním karlovarském filmovém festivaluZdroj: Profimedia

Elegance a jednoduchost

Ačkoliv zde Vanda Janda sáhla znovu po své typické růžové, hbitě ukázala, že umí být nejenom vášnivou mladou duší, která obleče tylovou sukni, ale také elegantní dámou, kterou si okamžitě představíte na důležitém obchodním jednání. Podobné prodává například značka Max Mara pod názvem VALS. Vyjdou zhruba na 10 tisíc korun.

Otevřít v galerii (5)
Vanda Janda v elegantních šatech
Vanda Janda v elegantních šatechZdroj: Profimedia

Móda všech generací

Během loňského týdne módy se Vanda Janda představila na mole v luxusních šatech své značky. Nenásilně a s lehkostí přitom ukázala, že její modely může nosit jakákoliv generace.

Otevřít v galerii (5)
Na loňském MBPFW
Na loňském MBPFWZdroj: Profimedia

A zase ta růžová!

Růžové šaty i s efektní vlasovou dekorací najdete u Vandy na e-shopu pod názvem FTD CLAN SILK "PINK CARPET" DRESS. Stojí 29 tisíc korun.

Otevřít v galerii (5)
Šaty značky Vanda Janda
Šaty značky Vanda JandaZdroj: Profimedia

Nejznámější model

Patrně jeden z nejznámějších modelů vynesla Vanda Janda na udílení cen Český lev 2019, kde byla naprosto nepřehlédnutelná. Do kapsy strčila i mnohem ostřílenější kolegy. Totožné šaty na e-shopu už nezakoupíte, jsou však k dispozici podobné. Jmenují se FTD Dream dress a vyjdou na 85 tisíc korun.

Otevřít v galerii (5)
Český lev 2019 a luxusní róba
Český lev 2019 a luxusní róbaZdroj: Profimedia

K módě ji přivedla babička

Vlastním jménem Vanda Ivica Jandová měla k módě blízko už od dětství - a to zejména díky své babičce. Ačkoliv rodina pocházela ze skromných poměrů, babička byla vždy perfektně upravená, a dokonce vstávala dřív, aby vypadala krásně už na snídani. U nich v rodině zkrátka otázka, jak je žena oblečená, dominovala. Dříve měla Vanda inspirativní módní blog, který psala už od dvanácti let a sama se věnovala modelingu. Dnes se tak s modelkami na svých přehlídkách perfektně dorozumí, ví, co od nich čekat a jak jim vysvětlit své požadavky. 

Začínala přitom tak, že v second handech nakupovala trendové kousky, které přešívala. Tím si zajistila velkou popularitu, blog ale ukončila po čtyřech letech. Tehdy už se naplno věnovala kariéře modelky.

Její kolekce jsou proslulé ručním šitím, složitými výšivkami a heslem full time diva. A růžovou, tou hlavně. Oblíbilo by si ji mnoho známých českých celebrit, které na kvalitu materiálů nedají dopustit. Často se také objevují módní blejzry a vycpávky na ramenou. Typicky u basic triček, které na e-shopu pořídíte od dvou tisíc výš. Zdá se, že není nic, co by Vanda nezvládla. V nabídce má tylové sukně, šaty na červený koberec, kšiltovky i teplákové soupravy. Zatímco některé kousky jsou snadno cenově dostupné, letošní kolekce bude mnohem dražších. Vanda Janda už dříve avizovala, že vzhledem k přípravám, ruční tvorbou a dalším náležitostem, se luxusní modely budou pohybovat ve stovkách tisíc. Dominantní pro letošní jsou v kolekci vyšívané květiny, které mají podpořit ženskost a zároveň jemnost. 

Zdroj: MBPFW, cosmopolitan.cz, CNN

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze