Top hledané
Výsledky (0)

NA VLASTNÍ PĚST: Prague Polo Cup: Předražený průšvih, který ztratil glanc!

Tereza Janatová
16. září 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Byli jste v sobotu na na farmě Levín u Benešova podívat se na událost Prague Polo Cup? Že ne? My jsme tam byli a nutno říct, že změna místa události opravdu neprospěla. Koňské pólo se tady sice konalo i minulý rok, letos už hostům ale asi nestálo za to, se sem opět “trmácet”. Pamatujeme léta, kdy na Prague Polo Cup přišlo i třikrát více lidí.

Má vůbec koňské pólo v Česku tradici? Narozdíl od golfu a dostihů žádnou. Bylo tu pár pokusů tuto hru počeštit a musím říct, že se to tento rok na Royal Golf a Polo Cup v Mariánských Lázních povedlo – spojit golf a pólo je opravdu skvělý nápad. Jen se to musí umět!

Celebrity nemají už zájem

Narozdíl od Mariánek, Prague Polo Cup, který avizuje, že sem dorazí největší smetánka z Česka, ale i Ruska, už pár dní před akcí se proslýchalo, že tento rok svou účast skoro žádné celebrity nepotvrdily. A opravdu, na akci dorazila jen bloggerka Ina T, moderátorka Petra Svoboda a hokejista Alexander Salák s manželkou Michaelou. I ruská účast tento rok poměrně klesla. Je znát, že i tato národnost, žijící v Česku, již několik let podléhá ekonomické krizi po zahájení války s Ukrajinou. Není divu, většina Rusů, co bydlí v České Republice, má svůj byznys stále ve své vlasti, nebo úzce s ní propojený.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Pokud nejste VIP, pořádně si zaplatíte - za nic!

Pokud nejste na seznamu VIP hostů, kteří za vstup platit nemusí, nejde úplně o levnou zábavu. Lístek pro dospělého stojí 3600 korun, cena pro dítě od 6 let je až 1200 korun. Nalijme si čistého vína - tolik stoji v Praze večeře pro dva se skleničkou vína v těch nejlepších restauracích. Pokud byste si ale mysleli, že vám tady za tuto částku nabídnou úžasné občerstvení, jste na omylu! 

Tento rok jste mohli s toužebně pouze vzpomínat na staré časy, kdy se tu prohýbaly stoly pod červeným kaviárem a šampaňské teklo proudem! Tento rok tady tak nějak vyšumělo. To ovšem neplatí pro bubliny v Mariánských Lázních, kde bylo vše na skvělé úrovni.

Otevřít v galerii (3)
Zdroj: LP-Life.cz

“Prague Polo Cup je spíše o módě a předvádění outfitů, je to spíše společenská, než sportovní událost,”

říká mi jeden ze sponzorů. Musím mu dát za pravdu, že dress code se tu opravdu dodržoval na sto procent. Obleky u mužů, elegantní šaty a kloboučky u žen, pak zašlapávání drnů, módní přehlídka… Koho by vlastně zajímalo vyhlášení vítězů, že? Spíš se pozastavíte nad tím, že pořadatelka Nina Popová, která už léta žije v Česku, děkuje všem za účast stále ještě se silným ruským přízvukem. Zajímalo by mě, co vlastně může taková akce partnerům a sponzorům, kteří jsou tady skoro ve stejném počtu, jako hosté, přinést. 

Otevřít v galerii (3)
Zdroj: LP-Life.cz

Celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že nejlepší časy Prague Polo Cupu jsou dávno pryč. Naštěstí tohle téma nebude v budoucnu zabité úplně. Na scénu nastupuje nová generace, která přistupuje k uspořádání eventu s jezdeckými sporty s daleko větší energií a má k české tradici o kousek blíž. 

Koupit on-line
Zdroj: LP-Life.cz
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze