Top hledané
Výsledky (0)
Na přehlídkovém mole pařížského fashion weeku se japonská značka objevuje již 8 let. S čím přišla tentokrát?

Módní přehlídka Sacai SS 19 odhalila luxusní spolupráci s NIKE

Martina Šmalclová
06. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Sacai SS19

Ve znamení tradice, tedy chaosu!

SS19 se nese v tradičním duchu luxusní japonské značky – nadčasovém, experimentálním a inovativním.  V nejnovější pánské kolekci se mísí indiánský styl spolu se sportovní elegancí a nechybí ani tradiční prvek Sacai. Kombinace leckdy diametrálně odlišných materiálů vytvářející kousky nečekaných tvarů a siluet. Třešničkou na dortu celé módní přehlídky se stala luxusní spolupráce se sportovním gigantem NIKE.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Za vším hledejte ženu

Značka Sacai vstoupila na módní trh v roce 1999. Právě tehdy ji v japonském Tokiu založila talentovaná designérka Chitose Abe. Ta se ze začátku specializovala čistě na dámskou módu, ale po deseti letech přišel zlom. Návrhářka zahájila tvorbu pánských kolekcí, která byla založena na stejné filozofii a přístupu jako ta dámská. Luxusní značka se navíc od roku 2009 stala pravidelnou součástí Pařížského týdne módy.

„Mé kolekce jsou založené čistě na mých kreativních instinktech,“ tvrdí talentovaná designérka.

Znamená to snad, že hitem nadcházející jarní a letní sezóny by mohl být indiánský styl, na němž je celá kolekce SS19 postavena, nebo se jedná o unikátní počin, jenž extravagantní značce zajistí osobitost? Ať tak či onak, šaty s indiánským motivem a tradiční čelenka nejsou rozhodně tím jediným, s čím originální značka přichází.  

Pronájem 1+kk s balkonem, Praha 6 – 37m
Pronájem 1+kk s balkonem, Praha 6 – 37m, Praha 6

Jak asi značka oslaví kulatiny?

V jarní a letní kolekci 2019 se objevuje také džínová, topy a kalhoty s výraznými geometrickými vzory, sportovní mikiny, bavlněné šortky a díky spolupráci s NIKE také stylové tenisky nebo elastické legíny. Své 19. výročí oslavila Sacai luxusní spoluprací. Jsme tedy zvědaví, čím oslaví to kulaté, které pomalu ale jistě klepe na dveře...

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Kolekce Sacai SS 2019 je typickým příkladem toho, jak má vypadat pořádný halus světového Fashion Weeku.

Když si hosté přečetli na pozvánce, že se objeví japonská móda propojená se značkou Nike, nikdo zřejmě nečekal, co se na mole může objevit.

Abych řekla pravdu, mě samotnou to celé docela zklamalo. Neboť nevidím v podstatě nic alespoň na oko hezkého. Jediné co bych schválila, je obuv. Konkrétně mě baví bílé tenisky s nejrůznějšími barevnými pruhy. Pokud bych měla přece jen zabrousit do sekce oblečení a vskutku bych musela po něčem sáhnout, byla by to kanárkově žlutá šusťákovka se zajímavě řešenými rukávy. Do deštivého marastu, kdy obloze dominuje bílá, mi přijde docela fajn. 

A zbytek? Působí to na mě jako směsice odstřižků různých látek od nějaké švadlenky z předměstí. Koupit, či nekoupit? Na to je snadná odpověď: za mě jasné ne. Bůh ochraňuj Balmain!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze