Modré zóny jako tajemství dlouhověkosti: Lidé se v nich běžně dožívají sta let

Japonka Kane Tanakaová se 2. ledna dožila 119 let. Žije v modré zóně?
08. ledna 2022
 
Hlavní stránka Nové články

Dožívají se úctyhodného věku, i v devadesáti mají bystrou mysl a běhají po kopcích. Řeč je o obyvatelích pěti geografických oblastí od Japonska, přes Kostariku, Řecko, Itálii až po Kalifornii. Lidé žijící v těchto oblastech se nejen pravidelně dožívají úctyhodného věku, ale jejich tělo i mysl jim stále skvěle slouží. Modré zóny jsou oblasti, kde lidé žijí mnohem déle a zdravěji než kdekoli jinde na světě.

Kane Tanaka - nejstarší žijící osoba světa

Japonka Kane Tanakaová, která je považovaná za nejstaršího žijícího člověka na světě, oslavila hned 2. ledna své 119. narozeniny a jejím nejbližším cílem je dožít se 120 let. Žije momentálně v pečovatelském domě a s lidmi komunikuje jen gesty, je však šťastná a spokojená.

Kane Tanaka - nejstarší žijící osoba světa
Kane Tanaka - nejstarší žijící osoba světa • Zdroj: Profimedia

Celosvětový průměrný věk, kterého se lidé v současnosti dožívají, je 71 let. Známe však národy, které toto číslo vysoko překonávají. Příkladem mohou být takzvané modré zóny. Jedná se o místa v různých koutech světa, v nichž se mezi populací téměř nevyskytují chronická onemocnění a lidé zde vedou aktivní život do výjimečně vysokého věku. Jejich zkoumání se léta věnoval spisovatel a výzkumník Dan Buettner.

Dan Buettner spolu s lékařem rodinného lékařství a expertem na léčbu bolestí Robertem Agnellem shrnují jedinečné rysy každého z těchto regionů.

Řecký ostrov Ikaria

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

Přezdívá se mu „ostrov, kde lidé zapomněli umírat“. Místní lidé prý ani nenosí hodinky a nenastavují si budík, poslouchají své vlastní biologické hodiny. Spát jdou, když se cítí unavení, a vstávají, když jsou dostatečně odpočatí. Až 95 procent jejich jídelníčku tvoří rostlinná strava. Dopřejí si i nějakou tu sklenku kvalitního vína.

„Je čisté, bez přidaných konzervačních látek. Komerčně vyráběné víno tyto látky obsahuje, což není dobré pro zdraví. Ale víno, které si vyrábíme my, je čisté,“

prohlašoval obyvatel ostrova Stamatis Moraitis.

V sedmdesáti letech ho lékaři postavili před děsivou diagnózu – neléčitelnou rakovinu plic. Moraitis odmítl chemoterapii a léky, které mu předepsali jeho američtí lékaři, a zvolil jinou terapii – přírodu, komunitu a konzumaci svého starého dobrého vína. Uplynulo šest měsíců a on stále žil. Jeho zdravotní stav se zlepšoval. Nakonec žil téměř o 40 let déle, než mu prorokovali lékaři. Moraitis zemřel klidně – a nikoli na rakovinu – 3. února 2013. Před smrtí se stal miláčkem mezinárodních médií.

Barbagia

Vnitrozemský region na Sardinii je domovem nejstarších mužů na světě. Žijí v horských oblastech, kde obvykle pracují na farmách a dopřávají si spoustu spánku. Jsou členy komunity, kde se všichni navzájem znají a pomáhají si. Také se hodně smějí a společně pijí víno. Protože chovají kozy, je pro ně přirozené pít kozí mléko, alespoň jednu sklenici denně. Je vědecky dokázáno, že právě to má vliv na prevenci nemocí, které přicházejí s věkem, jako je například Alzheimerova choroba. Tu v oblasti Barbagia téměř neznají.

„Strava, kterou zdejší lidé pravidelně konzumují, zahrnuje domácí kváskový chléb, luštěniny, zeleninu a ořechy,“

píše Dan Buettner ve své knize.

„Vědci zjistili, že staletí lidé na Sardinii mají ve srovnání s jinými populacemi v zažívacím traktu vysoké množství velmi specifického kmene bakterií - laktobacily,“

říká Dr. Agnello. Dodává, že chléb na Sardinii je obvykle kynutý a jeho těsto je velmi bohaté na střevům prospěšné bakterie.

Rodina v přírodě.
Rodina v přírodě. • Zdroj: Unsplash

Japonský ostrov Okinawa 

Tento ostrov je domovem nejstarších žen na světě. Ty jedí spoustu sójových jídel a praktikují meditativní cvičení tai-či.

„Zjistili jsme, že Okinawa měla nejvyšší koncentraci stoletých žen na světě - asi 30krát více než v USA,“

říká Buettner.

Říká se, že lidé na Okinawě objevili své ikigai, tedy smysl života. Díky němu mají stále motivaci vstát ráno z postele a prožít svůj den naplno.

Každý člověk zde patří alespoň do jedné moai, tedy skupiny přátel, kteří se pravidelně setkávají a podnikají různé aktivity. Japonsko je zároveň zemí, kde roste spousta superpotravin. Patří mezi ně goji, mořské řasy a plody, batáty či acelora. Výskyt nemocí jako rakovina, srdečně-cévní choroby, stařecká demence nebo diabetes je na ostrově velmi nízký a místní přiznávají, že za to mohou pozitivní stránky moře a slunce, které si zde užívají do sytosti.

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha, Praha 1

Poloostrov Nicoya (Kostarika)

Tajemstvím dlouhověkosti v oblasti Nicoya na Kostarice je plan de vida. Přesně to vám místní obyvatelé odvětí, když se jich zeptáte na způsob, jakým si udržují bystrou mysl a zdravé tělo. Znamená to smysl života, přesně jako ikigai na Okinawě. Sousedé se navštěvují a předávají si pozitivní energii, která je podle nich nakažlivá. Do vysokého věku se babičky a dědečkové starají o vnoučata a pravnoučata. Starší lidé jsou zde respektováni a na jejich názoru skutečně záleží. Mají pocit, že jsou stále potřební, a to jim dodává sílu a vitalitu.

Zdejší voda obsahuje vysoké množství vápníku, který domácím zajišťuje pevné kosti a nízký výskyt srdečně-cévních chorob.

Doktor Agnello se zmiňuje o unikátním jídle, které by mohlo prodlužovat život: kukuřičné tortilly.

„Způsob, jakým vyrábějí kukuřičné tortilly v Nicoyi, je komplikovanější než v jiných částech světa,“

říká.

"Nicoya má nejnižší míru úmrtnosti ve středním věku na světě,"

uvádí Buettner.

Loma Linda v Kalifornii (USA) 

Spojené státy jsou často označovány za zemi s nezdravým životním stylem, vysokou úrovní obezity a výskytem civilizačních chorob. I zde se však najde výjimka v podobě malého městečka s 25 tisíci obyvateli.

Jak je možné, že se zde lidé běžně dožívají věku, který je i o dekádu vyšší, než je běžný průměr v USA? Tajemství je v komunitě a ve víře. Ve městě Loma Linda žije silná náboženská komunita Adventistů sedmého dne, kteří tvoří asi třetinu obyvatel města. Jsou striktními vegetariány. V obchodech, které jsou pod správou jejich církve, je prodej masa zakázán. Prodej alkoholu je přísně regulován a za kouření na veřejnosti se rozdávají vysoké pokuty. Tímto na první pohled velmi radikálním způsobem zde dosáhli toho, že obyvatelé jen zřídka trpí nemocemi a dožívají se vysokého věku.

„Při vaření nepoužívají sádlo nebo sůl. Jejich strava se většinou skládá jen ze zeleniny, ovoce, ořechů a obilovin,“

říká doktor Agnello.

Devět klíčových bodů dlouhověkosti

Starší dáma v letech s brýlemi a kloboukem
Starší dáma v letech s brýlemi a kloboukem • Zdroj: Pexels

Dan Buettner spolupracoval s týmem lékařů, antropologů, demografů a epidemiologů. Spolu dospěli k celkem devíti bodům, které jsou pro obyvatele těchto zón společné.

1. Pohyb po celý den – procházky, práce na zahradě, domácí práce, jednoduše pohyb obecně. Studie mužů v sardinské modré zóně zjistila, že jejich delší život byl spojen s chovem hospodářských zvířat, prací v náročném horském terénu a chozením větších vzdáleností za prací.
2. Životní smysl – Okinawané ho nazývají ikigai, na Kostarice je to plan de vida. Vědět, proč se ráno vzbudíte, vás učiní zdravějšími, šťastnějšími a prodlouží vám život.
3. Oddych – obyvatelé modrých zón mají do svých každodenních rutin zařazeny rituály zmírňující stres. V Loma Linda se modlí, Ikařané si zdřímnou, Sardiňané mají odpolední siestu. V modrých zónách mají lidé tendenci nechodit spát nebo se budit ve stanovených hodinách – spí tolik, kolik si ten den tělo vyžádá.
4. Pravidlo 80% - lidé v oblastech modrých zón přestávají jíst, když mají žaludek plný z 80% a poslední - nejmenší jídlo jedí v podvečer.
5. Rostlinná strava – základním kamenem stravy jsou fazole. Zbytek tvoří zelenina, ovoce a celozrnné výrobky. Maso konzumují v malém množství.
6. Víno – umírněná, ale pravidelná konzumace vína s přáteli nebo k jídlu je součástí životního stylu.
7. Komunita – být součástí určité komunity prodlužuje délku života o 4 až 14 let.
8. Rodina na prvním místě – úzké a silné rodinné vztahy rovněž podporují pevné zdraví.
9. Přátelství – nejdéle žijící lidé na světě mají blízké přátele a silné sociální vazby.

Nejstarší celebrity

Možná je těžké tomu uvěřit, ale několik známých celebrit, které se narodily na počátku 20. století, žije dodnes.

Olivia de Havilland, 104 roků

Olivia de Havilland
Olivia de Havilland • Zdroj: Profimedia

Olivia byla jednou z nejpopulárnějších hereček zlatého věku kinematografie a držitelkou 2 Oscarů. Zemřela ve věku 104 let. Ztvárnila roli Melanie Hamiltonové ve filmu Jih proti Severu, který znamenal pro její kariéru velkou vzpruhu. Olivia byla také první ženou, která předsedala porotě filmového festivalu v Cannes. Věřila, že nejdůležitější v životě je milovat, smát se a neustále se učit nové věci.

Norman Lloyd (106)

 Norman Lloyd
Norman Lloyd • Zdroj: Profimedia

Kariéra Normana Lloyda trvala téměř 80 let. Tato skutečnost z něj udělala jak nejstaršího herce, tak i nejstaršího pracujícího muže na světě. Účinkoval ve více než 60 filmech a představeních. Žil s broadwayskou herečkou Peggy Cravenovou celých 75 let, jejich manželství tak bylo nejdelším v historii Hollywoodu. Zemřel v květnu 2021.

Když se ho vyptávali na jeho dlouhověkost, zavtipkoval: „Jen štěstí!“ Měl rád smažené kuře a pil sangrii."

Kirk Douglas (103)

Kirk Douglas
Kirk Douglas • Zdroj: Profimedia

Herec se narodil v roce 1916. Sloužil u námořnictva a po návratu začal pracovat na své herecké kariéře. Natočil 222 filmů, poslední vyšel v roce 2008. Věřil, že hlavním tajemstvím jeho dlouhověkosti byl šťastný rodinný život. Vysvětloval:

„Jsme spřízněné duše. Myslím, že naše báječné manželství a naše dlouhé rozhovory po tmě mi umožnily žít tak dlouho.“

Dožil se 103 let.

Earlston J. Cameron (102)

Earl Cameron
Earl Cameron • Zdroj: Profimedia

Earl byl prvním černošským hercem, který se objevil v hlavní roli v anglickém filmu. Ztvárnil více než 70 filmových rolí. „Miluji svůj život a pořád nejsem v důchodu,“ prohlašoval Cameron. Herec praktikoval bahájskou víru, která mu zapovídala pít alkohol. Zemřel ve věku 102 let.

Julie Gibson (106)

Tato americká herečka se dožila 106 let a byla nejstarší herečkou na světě. Celý svůj život strávila prací ve filmovém průmyslu a v rádiu. Neměla děti. Julie natočila 27 filmů a odešla do důchodu v roce 1984. Zemřela před dvěma lety.

Královna Alžběta II. (95)

Britské panovnici je momentálně 95 let. Narodila se 21. dubna 1926. Na britský královský trůn usedla v roce 1952 a její vláda trvá dodnes.

Dick Van Dyke (95)

Dick Van Dyke se může pyšnit krásným věkem 95 let. Právem se řadí mezi hollywoodské ikony a celebrity. Za své dílo byl oceněn cenou Disney Legends.

Angela Lansbury (96)

Angele je 96 let. Svůj talent zúročila ve spoustě filmových rolí, u nás je známá především ztvárněním spisovatelky Jessicy Fletcherové v americkém seriálu To je vražda, napsala.

Žádné nedosažitelné cíle ani kouzelný lektvar. Žít déle a cítit se lépe je výsledkem několika malých a jednoduchých životních rozhodnutí, která můžete do svého života začlenit i vy. Pokud tajemství dlouhověkosti objevili lidé v Japonsku, Řecku, na Sardinii, Kostarice a v Kalifornii, proč byste to nemohli dokázat také?

Zdroje: Plnielanu.sk, Pluska, Invia.sk, Milujemcestovanie.sk, ČT, Wellandgood.com, kniha Dan Buettner, vlastní dotazování

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
137 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu, Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Pronájem luxusního bytu, Praha 5 - Smíchov

2 + KK 68 m², bal. 6 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Praha 6

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
44 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej - Praha

9 + 1 364 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m

2 + KK 108 m², ter. 32 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m

5 + KK 249 m², bal. 10 m², ter. 16 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 400m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 400m

6 + KK 400 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

3 + KK 100 m², bal. 13 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Praha 5

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2

2 + KK 53 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks