Top hledané
Výsledky (0)
Koncem letošního roku bude jen kousek od pyramid v Gíze otevřeno největší muzeum na světě! A možná sem časem povede i metro. Co od velkolepého muzea očekávat?

„Muzeum 21. století“ v Egyptě bude otevřeno koncem roku 2018

Eva Ledecká
23. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Velké egyptské muzeum

Egypt je fascinující zemí nabízející luxusní pobyty u pobřeží, možnosti nezapomenutelných pohledů do nekonečné pouště i návštěvu strhujících staveb v podobě pyramid. Koncem roku by mělo být nedaleko pyramid v Gíze otevřeno unikátní muzeum, které se stane dalším lákadlem turistů.

Velké egyptské muzeum
Velké egyptské muzeum
Velké egyptské muzeum

Grand Egyptian Museum se stane největším na světě!

A nebude to ledajaké muzeum. Předpokládá se, že se stane největším muzeem na světě, které přiláká 5 milionů návštěvníků ročně ve své první fázi otevření a 10 milionů ve fázi druhé, ke které by mělo dojít v roce 2020.

Součástí bude i luxusní zahrada, kde budou vystaveny speciální druhy stromů, které se sázely ve starověkém Egyptě. Celý projekt bude stát 1 miliardu amerických dolarů, z čehož Japonsko nabídlo 300 milionů dolarů jako výhodnou půjčku. Očekává se, že v muzeu budeme moci obdivovat více než 100 000 artefaktů z faraonského, řeckého i římského období.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Ramses II. v nadživotní velikosti i sandále Tutanchamona

Hlavní vchod bude zdobit ohromná socha Ramsese II., který stál na Ramses Square v nedalekém Ciaru. Hned za vchodem uvítá návštěvníky schodiště plné soch a jiných předmětů, které povede do 2 ohromných chodeb Tutanchamona.

Do muzea budou přemístěny nejvzácnější památky země a také ty, které byly zrestaurovány a obnoveny. Zároveň s muzeem vznikla i specializovaná laboratoř pro restaurování a obnovu artefaktů, která nyní tvoří jednu z největších památkových středisek na světě. Jeden z budoucích vystavovaných předmětů, který zde prošel náročnou obnovou, jsou tak například sandály Tutanchamona staré více než 3500 let.

Ohromná plocha, ke které přibudou restaurace a hotely

V první fázi se otevře muzeum na ploše 50 000 m² z celkových 117. Zbývající část bude tvořena hotely, restauracemi a dalšími výstavními plochami. To vše bude zasvěceno jedné jediné civilizaci! Pomalu se plánuje i vybudování metra, které by sem mělo vést z Ciara.

Obrovská budova s prosklenou fasádou nabídne panoramatický výhled na pyramidy stojící pouhé 2 kilometry daleko.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze