Top hledané
Výsledky (0)
Jestli čekáte na prince na bílém koni, raději si ho osedlejte sama. Věřte, že někteří se rádi nechají!

Testosteron hýbe světem: Známí muži, kteří nemají nikdy dost!

Valentina Lebová
12. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
11 minut
Charlie Sheen

Ne nadarmo se říká, že se muži nenarodili jako monogamní jedinci. Nezbývá než souhlasit. Upřímně, neznám moc mužů, kteří nemají rádi sex. Ba naopak, znám více těch, kteří mají problém přesně opačný. Nemít sex v jednom kuse a nejlépe pokaždé s někým jiným.

Monogamie se dnes příliš nenosí. Ne, že bychom jí snad nebyli schopní, ale jak se zdá, ne každý o ni vlastně stojí. Naopak - ke slovu se dostávají kromě polygamie i takové jevy, jako polyamorie - a my jí dáváme prostor. Média elektronická i sociální se hemží těmi, kdo otevřeně hovoří o tom, co by bylo dříve naprostým tabu. Na oko je tedy každý věrným partnerem, ale co si budeme povídat, láska až za hrob je spíše devizou romantických komedií.

To, že muži mohou být proutníci a monogamie jim ne vždy musí být vlastní, potvrzuje i psycholožka Mgr. Bc. Zdenka Pospíšilová, která pro LP-Life.cz řekla:

"Není to pouze záležitost dnešní doby a netýká se vlastně jen mužů. Důvody jsou také různé. Může to být jistá nespokojenost ve vztahu - něco postrádáme, něco nám nevyhovuje, např. co se intimity týče, tudíž "další" vztah je jakýmsi řešením. Důvodem ale může být také obecné vztahové nastavení, ve kterém je monogamie jen jednou z možností a nemusí vyhovovat každému. Jsou lidé, kteří přirozeně cítí lásku k více lidem najednou a je to vlastně naprosto v pořádku. Je to pouze o tom najít protějšek, který bude plně kompatibilní s tím, jak to my sami cítíme."

Otevřít v galerii (9)
Na obrázku je muž v červeném svetru
Na obrázku je muž v červeném svetruZdroj: Freepik

Nejvíce dětí se rodí v Africe

Průměrná světová plodnost označuje průměrný počet dětí, které se narodí na jednu ženu v plodném věku, tedy od 15 do 49 let. Vypočítává se ze statistik porodnosti jednotlivých států, které se značně liší. Průměrná světová plodnost dnes je 2,5 dítěte na jednu ženu. Nejvíce dětí se přitom podle údajů OSN narodí v subsaharské Africe.

Podle statistik OSN se na světě na jednu ženu narodí průměrně 2,5 dítěte. Nejvíce přitom v subsaharské Africe, konkrétně v Nigeru, kde se rodí v průměru 7 dětí na ženu, a nejméně na Tchajwanu. Tam na jednu ženu připadá pouze 0,9 narozených dětí. Proto zde míra porodnosti vypovídá spíše o vymírání populace.

Důvody tohoto trendu jsou různorodé: jedním z nich je například skutečnost, že mladé ženy dnes dávají přednost vzdělání a kariéře před rodinou. Vymírání populace je tíživým problémem i pro Českou republiku. Míra porodnosti je u nás na hraniční úrovni: 1,4 dítěte na ženu.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Méně vyspělé země = vyšší porodnost

Kontinentem s nejvyšší porodností je zcela jistě Afrika, pak následuje Asie a v té nelidnatější stát světa, Čína.

Pokud mluvíme o Africe, tam je vysoká míra porodnosti vysvětlována vlivem náboženství a nízkým věkem žen vstupujících do manželství.

Je tedy prokazatelné, že nejvíce dětí se rodí lidem v těch nejhorších podmínkách a naopak. Jako by evoluce (příroda, pánbůh – podle zaměření) chtěla ztráty kompenzovat. Kde přenos genů a kulturních statků z gene­race na generaci nezajistí kvalita, tam ho musí zajistit kvantita, jež počítá se ztrátami.

Otevřít v galerii (9)
Mladý muž se dvěma typově velmi podobnými dívkami
Mladý muž se dvěma typově velmi podobnými dívkamiZdroj: Profimedia

Být milovníkem

Tak přesně to chlapi zvládají bravurně. Stačí vyrazit někam do klubu a hned se kolem vás slétne hejno supů, kteří jen čekají, kterou z potenciální kořisti se jim podaří ulovit.

Abychom hned na úvod ale mužům nekřivdili, není to všechno pouze o nich! S kým by randili, koho by kde balili, a s kým navazovali nespočet sexuálních "přátelství", nebýt žen, které jim to umožní? Tak a máme to. Každá mince má dvě strany a ve světě vztahů tomu není jinak.

Proutníkem se muž rodí, nebo se jím možná stane během života, ale proutníka proutníkem dělá vždy nakonec jen žena.

Definice proutníka

Jestli si myslíte, že definovat proutníka je snadné, jste na omylu. Každý totiž využívá svou vlastní strategii a každému také funguje něco jiného. V neposlední řadě jsme i my, ženy, pokaždé z jiného těsta. A ne každá, byť dobře hozená, návnada nás zaujme.

Jedni volí strategii odhadu, kdy se snaží zjistit, jaké má dotyčná žena potřeby a očekávání, a pak vzbudit dojem, že vy jste ten jediný a pravý, kdo dokáže tyto touhy naplnit. V každém případě by měla žena získat pocit, že muži dobře rozumí, a že i on chápe ji. Aby se balení stalo úspěšným, je potřeba vzbudit v ženě dojem, že je zábavná, milá, chytrá, úžasná. A že je z ní muž dokonale paf.

Otevřít v galerii (9)
Muži jako milovníci!
Muži jako milovníci!Zdroj: Freepik

Jiní na to jdou přes skvělé přátelství. Nechají ženu, aby sama propadla do kouzel jejich svodů. Jsou milí a chápaví, přesto si kolem sebe drží jakousi skořápku nedostupnosti, jakoby říkali “O tebe zájem nemám, jsme POUZE kamarádi!” A tak se může zdát, že si ani nevšimnete, že má dotyčný ruku propletenou mezi vašimi stehny a olizuje vám ušní lalůček. Je to taktika opravdových hráčů, kteří se na první pohled tváří jako naprostá neviňátka!

Pak jsou tu ti, jejichž životním krédem je “dobrodružství”. Žijí zběsile a na romantická gesta můžete rovnou zapomenout. Ta nemají ve svém slovníku, natož ve svém chování. Nájezd bude rychlejší, než si dokážete představit, ale následný “odjezd” vás opaří jak ledová sprcha!

Otevřít v galerii (9)
Na obrázku je muž a žena ležící v posteli
Na obrázku je muž a žena ležící v posteliZdroj: Freepik

Může se vám ale stát i to, že potkáte dokonalého gentlemana. Tělem i duší. Muže, který je vždy upravený, navoněný, laskavý a působí sečtěle. Nespěchá. Vyhlédnutou kořist svádí pomalu, ale jistě. Použije všechno, co má na skladě. Může se chovat jako všechny předchozí typy “děvkařů”, "holkařů" nebo svůdníků - nazývejme je, jak chceme -, ale navíc vytasí celý arzenál klasických, časem prověřených zbraní: květiny, básně, romantické večeře, pozvání do Paříže, nabídku k sňatku... Asi si říkáte, že něco tak průhledného by vás nemohlo zlomit. Ale mohlo!

No a nakonec tu máme ty, kteří všechny předchozí strategie popírají, dokonce popírají i fakt, že vůbec sukničkáři jsou. Metody "nemají" a často používají frázi, že pokud by je měli, nebyli by už pár let sami jako kůl v plotě! Jenže oni sami přece vůbec nejsou!

Dětí jako smetí aneb Sex a současnost

Něco ale mají přeci jen společného. Většinou po nich zůstávají jejch vlastní potomci. Mnoho potomků. Všude, kde se dá. Takže pokud jste se narodili jako jedináček, nezoufejte! Nikdy totiž nevíte, kolik případných sourozenců se nakonec objeví.

Dříve byl sex pro mnohé čistě nástrojem k plození dětí, dnes je tomu jinak. To, že si ho užívají mladí lidé, nikoho nepřekvapí, ale sex si hojně užívají i lidé po padesátce. Dokonce lépe než kdy předtím.

Důkazem je Marek, dvaapadesátiletý automechanik z Brna, který pro LP-Life.cz říká:

“Nemám pocit, že bych s přibývajícími roky zaznamenal ubýtek sexuálního apetitu. Ba právě naopak. Chuť mám stále a nebráním se ani vícečetným sexuálním vztahům.”

Tématem sexu po padesátce se zabývala tak britská sex koučka Tracey Cox, která ve své knize “Great Sex starts at 50” řekla:

“Někteří lidé se po padesátce cítí naopak sexuálně sebevědomější než kdy dřív. Nedělají si už starosti s tím, co si myslí ostatní, a také přesně vědí, co je v sexu baví a dělá jim dobře. Proto platí, že ve vyšším věku nemusí být sex horší. Je to prostě jen jiný sex.“

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Mladší už nebudete!

No a co! Na věku přece vůbec nezáleží. Co se ale počítá, je to, zda žijete život podle svých představ. A o sexu to platí dvojnásob. Je zdravý, vytváří pozitivní vztah k sobě samému, a když se moc budete snažit, spálíte při něm i docela dost kalorií. Na sexu se ale musí pracovat, aby následně za něco stál. Žádný učený totiž z nebe nespadl a možná proto jsou "děvkaři" tím správným kouskem do postele ženy. Se ženami to totiž umí. Chlap se také musí náležitě chválit a s přibývajícím věkem ještě víc.

Mezi nejčastější obtíže u mužů s přibývajícími roky nepatří totiž pouze únava a problémy s prostatou. Co muže dokáže dokonale frustrovat, jsou bezesporu problémy s erekcí. Ztráta sexuální výkonnosti má značný vliv na jejich psychiku, a to zejména tehdy, když se muž cítí neschopný.

Aby vše šlo, jak má, je potřeba přijmout fakt, že stárneme, a klidně zvolit pomalejší tempo, prodloužit předehru a vnímat své vlastní potřeby. Také není důvod přestávat s autoerotikou, protože tam již víte, kam “sáhnout”, aby to mělo kýžený výsledek.

“Chce to však vzít rozum do hrsti a srovnat se s vráskami i partnerovou stávkující erekcí. To je život. A ten milostný je třeba udržovat v chodu i přes chátrající tělo a menší sexuální apetit, protože podle výzkumů sex pomáhá snižovat krevní tlak, ulevuje od stresu, zlepšuje náladu, a dokonce posiluje paměť,”

dodává Tracey Fox ve své knize.

Otevřít v galerii (9)
Muži nejsou od přírody monogamní. Lidé obecně... Na foto muž se dvěma ženami
Muži nejsou od přírody monogamní. Lidé obecně... Na foto muž se dvěma ženamiZdroj: Profimedia

Zůstat aktivní mimo postel znamená mít energii i v ní.

„Nemáte-li partnera nebo vám sex schází, masturbujte. To udrží vaši mysl i tělo na intimní lodi,“

uzavírá sexpertka Tracey Cox. Mýtus asexuálního stáří byl zkrátka dávno překonán a jaké si to uděláte, takové to taky budete mít.

A o tom to je! Důležité je se o své tělo starat a pořád k němu přistupovat tak, že jsme přesně tak staří, jak se sami cítíme.

Co na to odbornící?

Sexuolog a psychiatr, Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina k tomu říká:

“Sexuální aktivita a potence souvisí samozřejmě s tělesným a duševním zdravím. Statistika je v tomto směru neúprosná. S věkem plynule přibývá různých vleklých neduhů, které narušují také sexuální kondici. K největším a nejčastějším „zabijákům" sexuální potence patří všechny takzvané „civilizační nemoci". Tedy arterioskleróza, vysoký krevní tlak, obezita a cukrovka. Také soustava močová a pohlavní vykazuje s věkem rostoucí výskyt problémů. K těm patří u mužů zejména potíže se záněty a zbytněním prostaty a souvisejících orgánů. S věkem prostata nabývá na objemu a velká část „dříve narozených" mužů se dočká příslušných potíží s močením. Psychika mužů ve středním a starším věku také patří k zranitelným oblastem. S věkem přibývá negativních citových stavů, zejména pak únavy, deprese a předrážděnosti. Všechny popsané problémy samozřejmě vyžadují příslušnou léčbu.”

Vyžadují, ale pokud se k nim člověk postaví čelem, je řešení vždy na snadě.

Otevřít v galerii (9)
Karel Vagner (6 dětí), sexuolog Jaroslav Zvěřina a Eva Čížkovská
Karel Vagner (6 dětí), sexuolog Jaroslav Zvěřina a Eva ČížkovskáZdroj: Profimedia

Případný pokles chuti na sex je spojen také s hladinou hlavního mužského hormonu, testosteronu.

“Snižující se hladina testosteronu nemá na svědomí jen snížení sexuálního zájmu a vzrušivosti. Pokud účinek pohlavního hormonu slábne, má to také dopad na celkovou vitalitu mužů a na jejich náladu. Objevují se stavy únavnosti, psychická předrážděnost a deprese. Chybějící anabolický účinek testosteronu může oslabovat nejen svalovou hmotu, ale také způsobuje osteoporózu,”

dodává Zvěřina.

Nejznámější proutníci

Známých mužů, o kterých se ví, že milují sex, je opravdu mnoho. Většina z nich svou zálibu v ženy netají, ba naopak.

Zářným příkladem je například Jan Saudek, úspěšný fotograf, který nedávno přiznal, že má další nemanželské dítě.

"Mám na Slovensku ročního syna,“

pochlubil se opět včera na TV Prima, zamilovaně se dívajíc na svoji ženu, novinářku Pavlínu, se kterou je již 17 let. Oba tvrdí, že jsou spolu velmi šťastni, přestože Pavlína ze začátku na Jana žárlila. Pro fotografa je ale "nejlepší holkou", jakou potkal.

"Tohoto syna mám se starou ženou. Bylo jí už 37, takže měla nejvyšší čas. A provedli jsme to umělým oplodněním, protože já jsem denně ožralej a jinak to už nejde,"

řekl Saudek. Ani televizní moderátorka se neubránila úsměvu. 

Otevřít v galerii (9)
Jan Saudek
Jan SaudekZdroj: Profimedia

Velkým obdivovatelm opačného pohlaví býval také herec Miloš Kopecký, o jehož nekonečných záletech dokonce jeho žena Jana Kopecká napsala knihu: Můj život s Mildou. Kopecký se svou ženu nade vše miloval, ale zároveň se prý netajil tím, že:

"vždycky jsem měl ženy rád, potřebuji takový být nejen kvůli své práci, ale i pro své psychické zdraví".

Smířit se s tím nebylo pro tanečnici Divadla ABC snadné. Navzdory mnoha peripetiím však vydrželo jejich bezmála třicetileté manželství až do hercovy smrti.

"Už jen kvůli jeho těžké maniodepresivní psychóze bych Miloše nikdy neopustila,"

řekla dnes již zesnulá autorka knihy.

Otevřít v galerii (9)
Jan Saudek s manželkou Sárou a dcerou Sárinkou v roce 2003
Jan Saudek s manželkou Sárou a dcerou Sárinkou v roce 2003Zdroj: Kundrát / CNC / Profimedia

Známým milovníkem ženského pohlaví je ale také hudebník Karel Vágner, který je otcem šesti dětí, které plodil střídavě se dvěma ženami. Jeho druhá manželka Monika Asterová se tak o manželovu přízeň, a to doslova, dělila s poloviční Řekyní Katinou Papadopulosovo. Karel tak rozdělil své rozmnožovací schopnosti mezi dvě ženy a sám k tomu řekl:

„Já jsem se o Moniku staral, protože měla dvě děti. Ale ona pak odjížděla na dlouhé zahraniční zájezdy, takže jsme se odcizili. Ona žila černým divadlem, tím pádem došlo k určité odluce."

Za velkou louží

Milovníky žen ovšem najdeme také v Hollywoodu. Mezi ty nejznámější jednoznačně patří americký herec a režisér Warren Beatty, o kterém jedna z jeho expřítelkyň, herečka Natalie Wood, řekla:

"Jeho láska k ženám je doslova industriálních rozměrů."

Uvádí se, že Beattyho postelí prošlo více než 10.000 žen, což však herec popřel. 

Dalším hollywoodským proutníkem je herec Charlie Sheen, u kterého se počet sexuálních partnerů odhaduje na neuvěřitelných 5.000. Jeho životní styl se mu také stal osudným, když v roce 2015 potvrdil, že je HIV pozitivní. 

Otevřít v galerii (9)
Charlie Sheen
Charlie SheenZdroj: Profimedia

No a pak jsou tu ti, jež krom toho, že nemají nikdy dost, za sebou také zanechali svůj vlastní rukopis. A to v podobě velkého množství potomků. Nejplodnějšími muži Hollywoodu jsou Eddie Murphy, který má deset dětí s pěti ženami, mezi něž patří i členka bývalé dívčí pěvecké skupiny Spice Girls, Melanie Brown. Několikanásobným otcem je také hvězda filmu Statečné srdce, Mel Gibson, který má devět dětí se třemi ženami, nestárnoucí rocker Mick Jagger nebo uznávaný oscarový režisér Steven Spielberg. 

Každý člověk je individualita a jsou tedy muži, kteří "mohou" stále a pak muži, kteří mají celý život jednu partnerku a na sex je příliš neužije. K tomu Mgr. Bc. Pospíšilová pro LP-Life dodává: 

"Každý člověk je jedinečný a stejně tak jeho sexuální preference, touhy a potřeby. Naše společnost je ale z mého pohledu poměrně liberální, co se sexuality týče a domnívám se, že i díky tomu si lidé mohou dovolit o sexu více mluvit a experimentovat. Společně s tím také narůstá osvěta v této oblasti a obojí vnímám jako plus - dovolit si bezpečně prozkoumávat svou sexualitu je jednou z věcí, která může výrazně podpořit naši psychickou pohodu."

Muži jsou holt milovnící sobě vlastní a jak je vidět, hlavu si s tím příliš nelámou. 

Zdroje: ranker.com, blesk.cz, zverina.cz, ahaonline.cz, ctidoma.cz, kniha: Great Sex Starts at 50, Můj život s Mildou, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze