Top hledané
Výsledky (0)
Na muzikál Tři oříšky pro popelku můžete zajít do Kongresového centra.

Tři oříšky pro Popelku nyní jako muzikál!

Jana Fikotová
14. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Tři oříšky pro popelku

Slavná pohádka režiséra Václava Vorlíčka (88) Tři oříšky pro Popelku se z filmového plátna přenesla na divadelní prkna. Sice v ní nenajdete už herečku Libuši Šafránkovou, zato herce Pavla Trávníčka ano. Chybět nebude ani kůň Jurášek či sova Rozárka.

Z filmového plátna do divadla

Muzikálové podoby příběhu o Popelce se ujal režisér Filip Renč, který prý při nabídce přenést luxusní filmovou pohádku do divadla, musel nejdříve vše probrat s panem Vorlíčkem. „Musel jsem mu zavolat, zda mu to vlastně nebude vadit. Nechtěl jsem dělat něco, co by se příčilo jeho autorovi,“ přiznal na slavnostní premiéře Renč, který do rolí obsadil nejen známé tváře, ale i ty neznámé.

„Myslím si, že to celé velmi funguje jako celek, z premiéry jsem spokojený, teď už si musí projekt žít vlastním životem a je to jen na hercích,“ dodal Renč, který v příběhu neopomněl na zvířata.

Živý pes, kůň i holoubci

Právě živá zvířata byla velkým překvapením především pro děti. Živý kůň na podiu spolu s pejskem Tajtrdlíkem a holoubky, co přebýrají hrách a čočku. Ve chvíli, co se totiž nečekaně objeví na podiu, dětské tvářičky ožijí a představení dostane ještě větší spád. Jediná podoba sovy Rozárky se převtělila do tanečnice, která v příběhu radí Popelce a při té příležitosti předvádí luxusní akrobatické prvky. 

Muzikál rozhodně neurazí, ba naopak. Režisér Renč se držel textu a pouze do příběhu vložil písně pro hlavní hrdinku. Zazpívá si však i macecha či nevlastní sestra Dora. Do děje diváky vtahuje i nová koncepce jevištní dekorace v podobě rozměrných projekčních panelů, takže iluze je prakticky reálná jako ve filmu.

Přestože by luxusní filmová pohádka 16. listopadu 2018 oslavila již 45 let od své premiéry, Tři oříšky pro Popelku mají stále fanoušky po celém světě. Ta divadelní podoba si jistě také najde své příznivce. Od 12. října si na luxusní pohádku můžete zajít do Kongresového centra.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Popelka – Nikola Ďuricová / Kateřina Klausová / Sabina Rojková
Princ – David Gránský / Karel Heřmánek jr. / Štěpán Komárek / Milan Peroutka
Král – Pavel Trávníček / Oldřich Kříž / Jan Rosák
Královna – Mahulena Bočanová / Dana Morávková / Dagmar Zázvůrková
Macecha – Jitka Sedláčková / Jana Švandová / Veronika Žilková
Sestra Dora – Kamila Nývltová / Kateřina Sedláková / Anna Slováčková
Vincek – Karel Heřmánek st. / Václav Vydra / Vlastimil Zavřel
Preceptor – Milan Šteindler / Josef Vrána
Vítek – Lukáš Adam / Martin Kraus / Lukáš Kofroň
Kamil – Jan Komínek / Vít Levinský / Jindřich Žampa

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Tři oříšky pro Popelku

Nogup agenci
NOGUP agency s.r.o., Kaprova 14/13, 110 00 Praha 1