Top hledané
Výsledky (0)
Slyšeli jste už o tantrické masáži a myslíte si, že se jedná o obyčejnou erotickou masáž podobnou těm, které běžně nabízejí pracovnice v erotických salonech? Jste na omylu! Proč je tantrická masáž hodnotnějším zážitkem než erotická masáž? To se dozvíte v článku.

"Představy o tantrické masáži jsou zkreslené, součástí není happy ending, ale nahota," říkají maséři. Ceny jsou i tisícové

Kristina Valachyová
17. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
11 minut
Snížení toku energie v jedné nebo více čakrách je obecně způsobeno nahromaděním chronických negativních pocitů, jako je například strach

Tantra je cestou k celistvosti. Zejména pro nás ženy to znamená vzít si zpět své tělo. Často žijeme oddělené od svého těla, od zdroje našeho života, síly a radosti. Tantra masáž pro ženy představuje specifický směr tantry, ve kterém jde o probuzení opravdového, naplněného ženství, jemné ženské energie a vitality. Aktivní, laskavá a pozorná práce s čakrami může všechny blokády uvolnit. Čakry fungují jako čerpadla, jejichž úkolem je absorbovat energii zvenčí a dodávat ji do energetického systému člověka. Podél páteře jsou čakry navzájem propojeny, přičemž každé z nich je přiřazena určitá část těla.

Existuje 7 hlavních čaker, které jsou umístěny při důležitých žlázách s vnitřní sekrecí. Každá čakra odpovídá na hmotné úrovni určitým částem těla, vnitřním orgánům a endokrinním žlázám. Tímto způsobem se myšlenky a pocity přenášejí na naše tělo a na to, jak se cítíme. Masáž na očištění a harmonizaci čaker vám pomůže k tomu, abyste se cítili lépe. Dojde-li k narušení toku životní energie do orgánu nebo systému, je tím narušeno i jeho správné fungování. Terapeutické přístupy, jako je masáž, jsou účinné při zmírnění problémů v čakrách. Výsledkem je obnovení normální úrovně fungování postiženého orgánu nebo systému.

Symptomy blokovaných čaker

Snížení toku energie v jedné nebo více čakrách je obecně způsobeno nahromaděním chronických negativních pocitů, jako je například strach. Protože všechny vaše čakry pracují společně, jedna zablokovaná čakra narušuje fungování ostatních. V důsledku toho můžete pociťovat psychologické a fyziologické problémy. Jako příklad použijeme vaši sluneční čakru v oblasti solar plexus, která je zodpovědná za trávení. Její zablokování způsobuje žaludeční podráždění, plynatost nebo zácpu. Zatímco příznaky blokované čakry jsou často fyzické, mohou vyplynout také z psychologických problémů, jako je nízké sebevědomí.

Tantra masáže a tantrická centra si mnoho lidí plete s erotickými salony

Pozor, vaše představy o tantrické masáži jsou pravděpodobné zkreslené! Nejde totiž o nějaký erotický akt, jehož cílem je tzv. „happy ending“. Je za tím mnohem víc.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Mezi tantrickou masáží a erotickými službami je jeden důležitý rozdíl, a to záměr, s jakým se provádí. Zatímco v erotických salonech jde o fyzické uspokojení zakončené vyvrcholením, při tantrické masáži je záměrem budování energie, uvolnění organismu, pomalé navozování vzrušení relaxační hudbou, tlumeným osvětlením a vůněmi.

„V dnešní době je slovo tantra bráno různými úhly pohledu. Tantrické masáže jsou pro většinu salónů velmi dobrý byznys, jelikož tantrická masáž zní honosně a je možno ohodnotit takovou masáž větší finanční částkou. Většina těchto salónů za tím však schovává erotickou masáž. S tou ale nemá pravá tantrická masáž nic společného. Pokud je nabízena masáž body to body s vyvrcholením ručně, tak se nejedná o tantru, ale o erotiku,“

říká pro LP-Life.cz Renata Čermáková, mystická bohyně a majitelka tantrického salonu Mystical Goddess z Rychnova nad Kněžnou.

Dalším rozdílem je to, že při tantrické masáži se pracuje s energiemi. Je poskládaná z více typů masáží: východní techniky jsou zaměřeny na energetickou práci, klasické západní techniky pracují se svalstvem. Při erotických masážích práce s energiemi chybí, jsou více zaměřeny na vyvrcholení.

„Tantrická masáž vám dává prostor poznat vaše tělo v čisté rovině bytí. Je to energetická práce. Dosycení těla ve všech jeho aspektech. Při masáži se dostanete do hluboké relaxace, kdy vnímáte pouze doteky masérky (maséra) a své tělo. Vnímáte jeho příběh, který vám je v danou chvíli srdcem otevřen. Každá masáž je totiž jiná. Vaše tělo je pokaždé v jiném psychickém a fyzickém rozpoložení a tudíž má pokaždé i jiné potřeby. Během masáže je tělo dosyceno naší nejsilnější životní energií, tedy energií sexuální. Tato energie je jak živá voda, která v těle odbourává emoční zátěže hromadící se během každého dne. Po fyzické stránce pak můžete cítit různé brnění končetin, čelisti... Tantrická masáž je ve shrnutí očistná masáž pro tělo i duši. Není to však v žádném případě jen relax, je třeba aktivně přijímat. A tím nejdůležitějším je otevřít srdce a dovolit si to. Každá z masérek či masérů má svoji jedinečnou energii a s tou i pracují,“

vysvětluje Renata Čermáková.

Masérka klienta při tantře nejprve hladí po rukou, hlavě, vlasech, prohřívá tělo přikládáním teplých ručníků či houbiček a následně přistupuje k olejové masáži. Jemnými doteky stimuluje každý kousek těla, od nohou až po hlavu a kromě rukou může používat i různé pomůcky, jako například ptačí pero.

„Každý nabízí své know how... základ je vždy stejný, ale každý jsme jedinečný a jelikož máme i svoji jedinečnou energii, dokážeme lidem pomoci v různých sférách. Energie je jedna, avšak každý s ní pracuje dle své intuice. V tom je to krásné. Každý masér nabízí svoji jedinečnou energii ukrytou v rukách a svoji intuici, která ho při masáži vede. Pokud chce zákazník cokoliv mimo mé služby, odkáži ho jinam. Každý nabízíme svoji energii a máme v jistých věcech svá pravidla a přesvědčení. Na erotických masážích není nic špatného, avšak toto není má cesta a můj pohled na tantru. Ten je mnohem hlubší,“

odpovídá majitelka salonu.

Základem pro to, aby byla žena sama se sebou spokojená, je schopnost milovat své tělo. A skvělé na tom je, že i pokud to tak právě teď necítíte, můžete se k tomu dopracovat.

„V první řadě by žena měla probudit a poznat své tělo a nabýt tak svoji sebehodnotu (sebelásku). Tuto praktiku doporučuji pro začátek všem ženám - uvědomit si své tělo doteky. Mám k tomu krásné praktiky, které jsem samozřejmě nejprve studovala na sobě a došla tak k oné sebelásce. Milovat své tělo tady a teď, v aktuální formě, v aktuálním stavu. To je prvotní základ všeho. Až poté je na místě probudit své lůno, ať už sama nebo s pomocí profesionálů. Možností je vícero. Naše jóni ukrývá mnohá emoční traumata. K jejich léčení slouží takzvané vaginální mapování. Pak je tu například taktika probouzení jóni.

Vše je však završením a prací až po tom, kdy si zvědomíte celé své tělo. Tělo je jednota a musíte ho tak brát. Není možné se soustředit jen na jednu jeho část. Funguje jako celek,“

poznamenává Renata.

„Ceny jsou různé podle toho, co klienti či klientky požadují. Základní hodinová masáž stojí 1399,-. Ale je to jen ochutnávka... masáže jsou dlouhé, tělo potřebuje čas... Nejčastěji navštěvovaný typ je dvouhodinová masáž s intimní částí. Její cena je 3 400,-. Každý salon si své práce cení jinak. Je důležité si uvědomit, že masér či masérka Vám předávají svoji energii a znají svoji hodnotu,“

dodává.

Ceny tantrické masáže jsou různé

Salonů je v ČR mnoho, nicméně je důležité hledat podle sympatií a také to nechat na své intuici, ta vás vždy zavede do toho správného. My jsme se podívali na ceníky některých druhů tantrických masáží v České republice.

TANTRA MASÁŽE PRAHA

Tantrická masáž „Klasik“, 90 minut, 3650 Kč.

Tantrická masáž „Klasik“ + Masáž prostaty, 105 minut, 4250 Kč.

Smyslný rituál uctění těla, 60 minut, 2450 Kč.

Tantrická masáž „Pretty woman“, 180 minut, 6900 Kč.

Tantrická masáž „Klasik“ + Nová dimenze (masáž zadečku a análního otvoru), 105 minut, 4250 Kč.

HARMONY SPA

Tantrická masáž pro muže a pro ženy, 60 minut, 2800 Kč.

BDSM tantra, 90 minut, 3800 Kč.

Čtyřruční tantrická masáž pro muže a pro ženy (masáž se dvěma masérkami), 60 minut, 4200 Kč.

MYSTICAL GODDESS TANTRA SPA

Vědomé mazlení, 60 minut, 1199 Kč.

Vědomé doteky mystické bohyně 60 minut bez intimní masáže, 1399 Kč.

Vědomé doteky mystické bohyně 90 minut s intimní masáží, 2599 Kč.

Mystická čtyřruční masáž, 90 minut, 3699 Kč.

Tantrický kurz pro jednotlivce i páry, 390 minut, 7700 Kč.

Kurz masáže prostaty pro jednotlivce či páry, 180 minut, 3999 Kč.

TANTRA MASÁŽE FOLIMANKA

Klasická Tantra masáž, 120 minut, 4400 Kč.

Klasická Tantra masáž pro páry, 120 minut, 8800 Kč.

Kašmírská Tantra masáž, 90 minut, 7800 Kč.

Tantra masáž s prvky BDSM, 120 minut, 5000 Kč.

TANTRICKÉ MASÁŽE LAKSHMI

Tantra masáž KLASICKÁ, 90 minut, 3100 Kč.

Tantra masáž ANDĚLSKÁ, 90 minut, 2100 Kč.

Tantra masáž LAKSHMI RITUÁL, 150 minut, 5200 Kč.

Tantra masáž SULTAN pro muže (3 masérky), 120 minut, 9900 Kč.

LUXUSNÍ TANTRA MASÁŽE PATRICE PRAHA

Základní tantrická masáž pro muže, 60 minut, 2200 Kč, cena v hotelu 2700 Kč.

Klasická tantrická masáž 90 minut pro muže a ženy, 3000 Kč, cena v hotelu 3500 Kč.

Tantrická masáž lingamu (masáž penisu, varlat a hráze ) 60minut, 3000 Kč, cena v hotelu 3600 Kč.

Šakti de luxe: masáž s koupelí 3hodiny, 7000 Kč, cena v hotelu 7500 Kč.

Chrám bohyně Isis: čtvrtdenní relaxace, 5 hodin, 18000 Kč.

TANTRAMANTRA

Základní tantrický rituál, 90 minut, 2700 Kč.

Božská masáž, 150 minut, 4100 Kč.

Masáž Mantra, 120 minut, 3400 Kč.

Kašmírská tantrická masáž, 120 minut, 4600 Kč.

Pokud byste si ovšem chtěli objednat erotickou masáž, přinášíme vám i přehled cen salonů, které tyto služby poskytují

RABBIT HALL

Masáž erotický mix, 60 minut, 1800 Kč.            

Masáž tělo na tělo, 60 minut, 2100 Kč.

Pussycat masáž (zahrnuje všechny druhy erotických masáží v jednom), 60 minut, 2400 Kč.

Milking Table (masáž přes otvor pod masérským lehátkem), 60 minut, 2200 Kč.

Lingam masáž (masáž penisu), 60 minut, 2000 Kč.

BDSM masáž, 60 minut, 2400 Kč.

CHILLI SALON PRAHA

Celotělová erotická masáž, 60 minut, 1900Kč.

Body to body, 60 minut, 2400Kč.

Masáž pro páry, 60 minut, 2900 Kč.

BDSM masáž, 60 minut, 2500 Kč.

Intenzívní masáž penisu, 60 minut, 2100 Kč.

ANGELS MASÁŽE

Erotická masáž tělo na tělo, 60 minut, 2200 Kč.

Masáž penisu, 60 minut, 2400 Kč.

Vzájemná masáž 60 minut, 3100 Kč.

Něco navíc:

footjob - 600 Kč,

lap dance - 600 Kč,

vyvrcholení na prsa - 600 Kč,

masáž prostaty - 600 Kč,

masáž v poloze 69 - 0 Kč,

BDSM masáž - 600 Kč.

MASÁŽE LUXURY GRAND

Klasická erotická masáž, 60 minut, 1900 Kč.

Japonská NURU masáž, 60 minut, 2200 Kč.

Masáž penisu, 60 minut, 2300 Kč.

Tenga Egg masáž (masérka masíruje celá nahá zakončení masáže se provádí pomocí erotické pomůcky, nazývané Tenga Egg), 60minut, 2100 Kč.

Sultánská mýdlová masáž, 60minut, 2100 Kč

Zásadním rozdílem mezi klasickou masáží a tantrickou masáží je i naprostá nahota

Dalším zásadním rozdílem mezi klasickou masáží a tantrickou masáží je naprostá nahota.

„Člověk se rodí nahý. Je to přirozený stav. Navíc tím dáváme najevo, že nic neskrýváme, je to rituál nebo demonstrace otevřenosti. Kromě toho to nevzbuzuje fantazie. Pokud je tam něco, nějaká část oděvu, může to vzbuzovat různé představy. Ale když je žena už nahá, tak to nemá co vzbuzovat,“

vysvětluje LP-Life.cz Andrea, která je studentkou kurzu tantrické masáže.

Tantrici berou nahotu jako lidskou přirozenost, v tantrických centrech však dávají zákazníkům na výběr, zda chtějí být úplně nazí a o jaké procedury mají zájem. Masérka musí mít před klientem absolutní respekt, protože to je jedno z hlavních pravidel tantry. A proto: nebojte se, je to jen běžná věc! V některých salonech jsou také mužští maséři. Tantra však pohlaví nerozlišuje, takže nemějte strach. Většinou jsou návštěvníky těchto masáží hlavně muži.

„Dříve než začne masáž, klientovi se vysvětlí, jak bude procedura probíhat a dohodnou si hranice. Je to celotělová masáž, což znamená, že se nevyhýbá ani intimním partiím, kde je jedno z důležitých míst životní energie, proto součástí masáže může být na konci i vyvrcholení. Čili pokud klient souhlasí, pokračuje masáž i do oblasti intimních partií,“

říká Andrea.

Chtěly byste se stát tantrickou masérkou? Vzhled v tomto případě není důležitý. Žena nemusí být žádná modelka, důležité je příjemné vystupování. Velmi mnoho dělá vnitřní naladění, aby ji to bavilo a aby měla ráda dotýkání se. Důležité je, aby v doteku bylo to, co v něm má být.

„V naší nabídce najdete kromě klasických tantra masáží i párové zážitky, transformační práci s tělem a tantru s prvky vědomého BDSM. I samotná klasická tantra dokáže mít mnoho podob. Můžete si zvolit délku masáže (doporučujeme nejméně 2 hodiny), můžete si zvolit počet masérů či masérek (nabízíme i čtyřruční nebo šestiruční masáže) a průběh masáže bude taky jiný podle vašeho naladění a záměru. Proto je dobré ke každé návštěvě přistupovat s otevřenou myslí a nesklouznout do pasti očekávání,“

vypráví masérka Elen ze salónu HARMONY SPA.

Každý salon má jinak nastaveny cenové podmínky pro masérky.

„Já sama jsem pracovala na třech místech a pokaždé byly podmínky nastaveny individuálně. Je potřeba si uvědomit, že práce tantrické masérky je velmi náročná nejen fyzicky, ale i mentálně a energeticky. Dá se říct, že za den průměrně zvládne masérka pracovat se dvěma, maximálně třemi klienty. Rozhodně to ale není frekvence, která by se dala dělat každý den. Je důležité, aby masérka cítila adekvátní poměr mezi svou odvedenou prací a finanční odměnou. Proto u nás ve studiu klademe důraz na otevřenou komunikaci a individuální přístup. Důležité také je si uvědomit, že tantra je cesta vědomé práce s tělem, což má samozřejmě vliv i na rozvoj samotných masírujících. Proto je časté, že masérky čas od času potřebují delší pauzu, aby měly prostor pro integraci,“

říká Elen.

Mnoho tantrických center se věnuje různým druhům masáží

Tantra masáže mají řadu podob a typů. Jsou zvláště určeny pro muže, pro ženy nebo i společně pro páry. Intimní masáže jako „Lingam a Jóni“, „Velký tah“ („Big draw“), partnerské masáže, které si lidé platí, pokud jim to už v ložnici nefunguje tak, jako kdysi. Existuje dokonce i poradna, jak se stát lepším milencem či milenkou. Velmi zajímavý a léčivý způsob je mapování vagíny. Je určeno všem ženám, které z nějakého pro ně traumatického důvodu nemají chuť na sex nebo nechtějí mít sexuální styk. Slouží také jako pomoc ženám, které mají z různých důvodů nějaký psychický blok. Žena se uvolní a pomůže jí to odbourat stres či strach. Běžné jsou už i tzv. čokoládové masáže, kdy ženy jistě ocení mimo to, že budou polité čokoládou, i fakt, že čokoláda má dobrý účinek na pokožku, kterou omlazuje a vyhlazuje.

A které služby v rámci tantrických masáží jsou obvykle nejdražší? Bývají to hlavně BDSM masáže, které jsou pro maséra náročnější i emocionálně. Mohou vyjít kolem 4000 korun.

„My na praxi děláme dva druhy BDSM masáží. Ten první vychází z japonského shibari, je to druh bondáže (svazování). Druhý typ jsou důtky nebo bič, ale není to vztah domina-otrok. Stále je to o tom, aby to bylo klientovi příjemné. Každý dotek vyvolá nějakou emoci, ale jdeme jen do takové míry, aby to bylo klientovi stále příjemné. Není to o ubližování. Tato masáž je zaměřena na odbourávání stresu. Pokud se klient neuvolní při jiné masáži, při této se určitě uvolní, protože nebude mít prostor k tomu, aby přemýšlel nad něčím jiným,“

říká Andrea.

A co zmiňované japonské shibari? Proč by někdo platil za to, že ho na masáži svážou lany?

„Filozofie tantrické bondáže zní: svaž tělo, osvobodíš ducha. Ano, je to maximálně osvobozující, je to o odstranění zodpovědnosti. Pokud nic nemůžu, tak nejsem za nic zodpovědný,“

říká Andrea.

Pokud je vše provedeno tak, jak má být a klient se cítí bezpečně, je to vysoce osvobozující. Je to pocit, který člověk nikde jinde nezažije.

Tantra ve skutečnosti daleko přesahuje rámec fyzického aspektu a sexuality. Je to jedna z nejvýznamnějších indických tradic. Tantra sjednocuje všechny úrovně našeho bytí – tělo, duši i ducha.

Zdroj: Sme.sk, individuální rozhovory, autorské dílo

 

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze