Top hledané
Výsledky (0)
Jsou za rohem a Češi propadají šílenství aneb Štěstí přeje připraveným ...

NA FÉROVKU: Blíží se nejkrásnější období v roce - Vánoce

Karolína Lišková
09. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím v roce.

Je to už více než jisté. Léto je PRYČ. Podzim nastupuje a vystrkuje růžky. To znamená jediné - ani se neotočíme a jsou tu co? Vánoce! Ano, slyšíte (čtete) dobře, řešíme to už v říjnu. Rozhodla jsem se být na vás velmi, velmi, velmi hodná a svým článkem vám ušetřím spousty vrásek, platíčko diazepamů a vlastně i pár korun. Ať už jste Grinch nebo ne, Vánocům se prostě nevyhnete, takže není lepší na ně být připraven? Stejně prostě přijdou...

Vánoce milují nejen děti, ale i dospělí.
Kdo z vás je pravý Grinch?
Jsem milovníkem živého stromečku, protože voní.

Já například Vánoce ignorovala, dlouho. Jediné, co mě zajímalo, byly obálky pod stromečkem. Když chtěla máma pomoct s cukrovím, dělala jsem, že jsem neslyšící a ochrnutá. ALE stala se mi taková věc, před pár lety - potkala jsem jednu fakt pošahanou holku, která mi změnila pohled na celý prosinec. Ona mi zcela racionálně vysvětlila proč je milovat. To, že jsem myšlenku přijala za vlastní, mi změnilo život a ušetřilo všechny ty věci, co popisuji výše. Takže už několik let Vánoce miluju a těším se na ně. Vlastně úzkostlivě čekám na první vánoční reklamu v televizi. Jakmile vyjede kamión s Coca Colou, běžím ji k Vietnamcům koupit, od půlky října začínám péct cukroví a poslouchám koledy (ty americký, pardon). Nemusím říkat, že na konci listopadu mám samozřejmě všechny dárky nejenže nakoupené, ale i zabalené. Těším se jak malá holka.

Mnoho lidí mě za to nenávidí, stejně jako já zprvu tu kamarádku, co s tím otravovala už v září. Jenže já vím, že mi závidí. Nejsem totiž v prosinci absolutně ve stresu. Poslední měsíc v roce zásadně věnuji jen schůzkám s přáteli, pití svařáků, pojídání pečených kaštanů, návštěvám evropských vánočních trhů a vybíráním dovolené. Zhruba čtyři dny před Štědrým dnem totiž uděláme s našima fejkové Vánoce nanečisto a já pak odletím na dva týdny do tepla. Tohle jsou pro mě ideální Vánoce. Za tuhle krásu děkuji kámošce každý rok pohledem z oné destinace. 

Luxusní rodinný dům na prodej, v okolí Prahy
Luxusní rodinný dům na prodej, v okolí Prahy, Okolí Prahy
Otevřít v galerii (4)
Není nad to hodit si v prosinci nohy na stůl a pít svařák.
Není nad to hodit si v prosinci nohy na stůl a pít svařák. Zdroj: Pixabay

Češi jsou maniaci

A jestli si teď klepete na čelo, že jsem fakt magor, tak zbystřete. Podle průzkumů nejrůznějších světových agentur vyšlo najevo, že totiž nejsem sama takhle pošahaná. Češi totiž z 34 zemí vyhráli prvenství v rozhazovačnosti. Milujeme dárky a rádi je nakupujeme i dáváme. Naše výdaje činí v průměru 12 tisíc korun.

Nejenže utrácíme za dárky hodně peněz, ale kupujeme je už v září. Někteří (čti já) je kupují v průběhu roku, protože využívají třeba letních slev. Co mě ale překvapilo, je to, že nejvíce prý prahneme po elektronice. Za to ale určitě může ta zelená obluda, co mě irituje při prvním skřeku. Věřím, že si hodně lidí myslí, že když u něj něco koupí, zmlkne. Na druhém místě ale prý utrácíme za knihy, což pro mě není překvapující, ale šokující.

Těch, co nechávají nákupy na poslední chvíli, je 35%. To jsou podle mě chudáci. Místo toho, aby se už v klidu koukali doma na pohádky, ládovali cukrovím a pili svařák, tak běhají jako šílenci po obchoďácích a kupuji předražené věci bez rozmyslu...

Otevřít v galerii (4)
Pečení cukroví je výborná příležitost k pití vína či jiného alkoholu.
Pečení cukroví je výborná příležitost k pití vína či jiného alkoholu. Zdroj: Pixabay

Cukroví

To je další kapitola sama pro sebe. Například moje matka už několik let říká, že Vánoce zrušíme. Že už jsme s bráchou dospělí, takže už snad dárky ani cukroví nepotřebujeme. Tak to bych JÁ nikdy nepřipustila, vážení přátelé.

Přiznávám, že dělat některé druhy cukroví, když vám jdou obě ruce do leva, je prostě vopruz, ale zase na druhou stranu se u toho můžete sejít s kámoškama a pořádně se u toho opít. Frajerovi doma jen řeknete, že jdete s holkama péct ty jeho oblíbený linecký a jste z obliga.

Koledy a pípání kas

Čtvrtina výdajů z vánočního budgetu padne prý právě na jídlo. Doporučuji si másla nakoupit dopředu a dávat je do mrazáku.
Vyplatí se to. Každopádně těch, co pracují v obchodech s jídlem, je mi líto. Během tohoto období, si myslím, většina lidí u kas, není daleko od sebevraždy. Nejen kvůli návalům lidí, ale hlavně kvůli těm koledám a do nich to pípání kas! Jestli tohle a dětská hřiště nejsou pekla, pak co tedy?

Otevřít v galerii (4)
Nákupní centra budou mít žně.
Nákupní centra budou mít žně. Zdroj: Pixabay

Milý Ježíšku...

I když to tedy vypadá, že kolem vás jsou samí vůči Vánocům nenávistní lidé, tak věřte, že tomu tak podle průzkumů není. A navíc, během vánočních svátků se co? Nechodí do práce ani do školy. Takže to je důvod milovat prosinec!

Navíc já už slyším to šustění vánočního papíru... úplně se při představě rozbalování dárků tetelím blahem. Takže, milý Ježíšku, letos bych si pod stromeček přála... dovolenou na Havaji. A co byste chtěli vy? Těším se na komentáře.

Otevřít v galerii (4)
Copak mi letos Ježíšek asi nadělí.
Copak mi letos Ježíšek asi nadělí. Zdroj: Pixabay
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze