Top hledané
Výsledky (0)
Trhy s netopýry zase fungují, jako před začátkem epidemie

NA FÉROVKU: Čína se nepoučila! Trhy se zvířaty v otřesných podmínkách opět v provozu!

Karolína Lišková
30. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Čínské čtvrti jsou všude na světě.

Mívala jsem v lidi poměrně velkou důvěru, ale opět se chytám za hlavu s tím, že jsem fakt naivní. Na světě snad není nikdo, kdo by neměl informaci o tom, že koronavir způsobující nemoc COVID-19, vznikl v Číně. Ve městě Wu chan na tržišti se zvířaty. Odborníci se shodli, že nemoc vznikla v netopýrovi, který se na této části planety normálně konzumuje. No a představte si, že Číňani ty okřídlený myši zase prodávají a zase jedí?

Číňané věří v hodně divný věci. Třeba že prach z rohu nosorožce vyléčí rakovinu a impotenci. Tradiční čínská medicína sice umí divy, ale ne zas takové.

Jestli se k vám nedostaly záběry z toho odpornýho zvířecího trhnu, kde jsou na jednom místě psi, kočky, hadi, škorpióni, netopýři a jiná zvířata ať už živá nebo už mrtvá, tedy ugrilovaná, čekající na svého strávníka, tak děkujte bohu. Pro našince něco, z čeho může mít trauma na celý život. Přece jenom jsme národ pejskařů, co zvířata miluje víc než lidi. Po vypuštění videa z procházky po takovém zvířecím trhu, kde je slovo hygiena cizí slovo, většina národa obejmula pevně svého domácího mazlíčka.

Otevřít v galerii (3)
Je libo netopýra k večeři?
Je libo netopýra k večeři?Zdroj: Pixabay
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Házet perly sviním

Asiati mají také rádi zvířata, jen si nemyslete, ale na talíři, popř. v bříšku. Ne nadarmo se říká - chytrému napověz, blbého kopni.  Kvůli pandemii měli všechno zavřený, zakázaný. Nařízení jim ukládalo povinnost být doma. Ve chvíli, kdy se epicentrum nákazy dostalo do Evropy a dál k Amíkům, v Asii nemoc dosáhla dávno svého vrcholu, a naopak Čína začala hlásit do světa, že nad nákazou zvítězila, že nepřibývají žádní mrtví či nakažení a když, tak v řádech jednotek. Bůh ví, co je na tom pravdy, ale každopádně Čína se začala vracet k normálnímu životu.

Lidé se mohli konečně vrátit do práce a do ulic. Pomalu, ale jistě tento přelidněný kontinent začíná opět žít, nebo se alespoň k životu probouzet, zatímco zbytek světa s nákazou bojuje všemi možnými prostředky a nařízeními. A co se nestane? Ano, chápete to správně. Oni opět otevřeli ty odporný zvířecí trhy, kde vir nejspíš zmutoval? Přestože je to u nich zakázané, opět se prodávají netopýři na vynikající polévku.

Otevřít v galerii (3)
V Asii vypadají trhy většinou stejně, ty zvířecí jsou ale jiné.
V Asii vypadají trhy většinou stejně, ty zvířecí jsou ale jiné.Zdroj: Pixabay

Reportéři BBC a CNN hlásí světu, že Číňané prostě jedou dál, jako by se nic nestalo, koronavir je prý teď problém ve světě, ne u nich. Jak rychle se zapomíná, že? Celý svět teď nad tímhle národem kroutí hlavou. Byť je Čína jednou z nejvyspělejších zemí světa, nad některými jejich tradicemi a smýšlením zůstává rozum stát. Jasně, nechceme přece nikomu kecat do jeho zvyklostí, nebereme nikomu jeho Boha, ale vážně je nutný mít trhy se zvířatama nacpanýma v klecích v krvi a vlastních výkalech? To se bez toho neobejdete? Proč nezačnete prodávat prostě něco jinýho?

Účet pro Čínu

Kvůli téhle prasárně, čímž myslím ten zvířecí trh, trpí teď celý svět. Kromě toho, že umírají lidé, něčí blízcí, zdravotníci, hasiči a tak dále, tak trpíme nejen sociálně, protože je všechno zavřený a my musíme trčet doma, ale hlavně ekonomicky. Z tohodle se jen tak nějaký stát nevylíže ještě hodně dlouho. Číňani by se asi hodně divili, kdyby vlády všech zemí sečetly náklady na boj s koronavirem a poslali ho tamní vládě k úhradě... jako jasný, Česko to neudělá, protože má s Čínou krásné vztahy, ale taková Amerika nebo Itálie by to udělat mohla...

Otevřít v galerii (3)
Čiňané mají komunity po celém světě.
Čiňané mají komunity po celém světě. Zdroj: Pixabay

Co vy na to? Jak byste Číňany vzdělali vy?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze