Top hledané
Výsledky (0)
Přenechal místo Prymulovi, čekají nás galeje

NA FÉROVKU: Jak Adam Vojtěch utekl před druhou vlnou koronaviru

Anděla Vostrá
21. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Adam Vojtěch se usmívá.

Řekla bych, že to bylo pondělí jak korálek, hlavně asi pro bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Tomu se muselo vyloženě ulevit. Když jsem ráno zapla telku, ČT24 samozřejmě, tak jsem málem upadla. Buď mě odrovnala ta informace nebo se mi jen zamotala hlava z kocoviny, ale každopádně jsem ten legendární projev zaspala. Ještě že ho celý den neustále opakovali ve všech médiích. Vypadá to, že Vojtěchovi došla trpělivost a teď už si bude jen tak vesele prozpěvovat: Fuck you, fuck you... tak jako ve své písni Declaration.

To video vám mimochodem doporučuji zhlédnout, to se vážně pobavíte. Zpívá tam brutálně špatnou angličtinou o tom, že nepotřebuje mít sex, aby ji miloval a taky posílá do háje „moudrost“. Je to fakt sranda. Shodou okolností jsem na tuhle hudební perličku narazila večer před Vojtěchovou rezignací. Náhoda? Nemyslím si...

Objektivně si myslím, že měl odstoupit už dávno. Asi hned poté, co ho premiér Andrej Babiš veřejně zesměšnil tím, že ho donutil bonzovat na tiskové konferenci. 

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10
Otevřít v galerii (3)
Adam Vojtěch sedí v roušce za pracovním stolem.
Adam Vojtěch sedí v roušce za pracovním stolem.Zdroj: facebook.com/adamvojtech

Utíkat z boje se nedělá

Nechci ho znevažovat, určitě to neměl jednoduché, koronavirus nikdo nečekal. Takže jestli měl Vojtěch představu, že se na ministerstvu zdravotnictví, o které se nikdy nikdo moc nestaral, zašije a bude tam mít klidné a dobře placené místo, tak to se přepočítal. Chudák najednou byl tím nejdůležitějším člověkem v republice s obrovskou zodpovědností za zdraví a životy občanů. Tohle jen tak nějaký zpěváček neustojí. On to dal a poměrně dlouho. S většími či menšími přešlapy. Budiž mu postaven pomník za zásluhy.

Nicméně na druhou stranu si myslím, že utíkat uprostřed boje se nedělá. To by pravý muž nikdy neudělal! Je vidět, že nebyl na vojně. My přitom nejsme na žádném cvičáku, ale ve válce. S neviditelným nepřítelem. Začíná druhá vlna, nakažených přibývá rapidním způsobem a on to teď vzdal. Na tiskovce zněl tak moc unaveně, že to snad už víc unavenější být nemohlo. Každopádně si hodně těch chytrých lidí, čímž myslím politiky a lékaře, myslí, že jeho rezignace je pouhý Babišův předvolební krok, protože jeho preference klesly. Lidé mu už nevěří, tak musel někoho obětovat.

Otevřít v galerii (3)
Andrej Babiš sedí v roušce za pracovním stolem.
Andrej Babiš sedí v roušce za pracovním stolem.Zdroj: facebook.com/andrejbabis

Teď z nás budou vojáci

Tomu já nerozumím a nevím, jestli je Vojtěch jen vyčerpaný, znechucený nebo je to obětní beránek nebo prostě jen zbabělec. Na tom nesejde. To hlavní a zásadní je, že novým ministrem zdravotnictví je kdo? Pozor! Připravit! Pal! Roman Prymula. Vystudovaný epidemiolog, který působil jako prorektor a rektor Vojenské lékařské akademie. Je plukovníkem v záloze. Tenhle pán je bezesporu nesmírně chytrej a vzdělanej a virům rozumí. Ale je to taky ten pán, co vyslovil přání zavřít hranice i na dva roky!

Kdo jste nebyl na vojně, tak teď budete mít tu čest zažít ty správné galeje. Nechci strašit. Ale jakmile jeho jméno zaznělo, udělala jsem okamžitě bez rozmyslu deset kliků. Je na místě momentálně zpřísňovat opatření, abychom to šíření zas krapet zpomalili, ale já vám garantuju, že Prymula se s tím mazat nebude. Roušky už nikdy nesundáme a jestli jste si plánovali zimní dovolenou u moře, jako já, tak na tu zapomeňte a raději už začněte shánět ubytko na horách.

Očekávám, že do konce týdne se hranice zavřou, hospody budou zavírat už v deset večer, do obchodu ráno budou moct jen důchodci a roušky budeme muset nosit všude. Venku, vevnitř, doma. Za měsíc se budou všichni plácat do zad, že čísla nakažených jsou v desítkách a ne stovkách a mrtvých je málo, téměř žádní. Zase budeme vzorem pro celý svět. A zase se zavede branná povinnost, ať je nějaká sranda.

Otevřít v galerii (3)
Roman Prymula bez roušky se usmívá.
Roman Prymula bez roušky se usmívá.Zdroj: profimedia.cz

Co si o tom myslíte vy? Jak to bude vypadat s Prymulou v čele?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze