Top hledané
Výsledky (0)
...aneb genderová nerovnost vládne světu

NA FÉROVKU: Konec pisoárů, vložek pro ženy a bezpohlavní panenky Barbie! Vyberte si pohlaví - je to normální!

Anděla Vostrá
29. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Kdo je kdo?

Musím o sobě říct, že jsem ženská jako lusk. Doslova. Mám prsa, zadek, dlouhý vlasy... Nemůžete si mě splést s mužem ani se třema promilema. Nicméně občas se cítím jako chlap. Sama si vyměňuju žárovky, brousím nože, u toho kleju jako ten poslední dlaždič. A tak si říkám - neměla jsem se narodit jako chlap? Měla bych život jako chlap jednodušší? Ale co, vždyť je to vlastně jedno. V dnešní době můžu být, co chci. Genderové rozdíly se pomalu ale jistě smazávají. Nicméně, je to dobře?

Gender, velké téma, velká diskuse.
Muž či žena? Je to tak, jak se cítíte.
Jsme si rovni, ve všem?

Vyspělá severská země jménem Švédsko ruší pisoáry a staví genderově neutrální sportovní stadion. To znamená, že budou mít milovníci sportu společné šatny, sprchy a záchody. A tady si říkám: Jako vážně? Což o to, nijak zvlášť se nestydím, klidně se budu převlékat společně s chlapama, ale chci se dívat, jak si mejou svoje přirození nebo čichat jejich kadění, když budu vedle skvostně samozřejmě jako princezna čůrat, protože holky nekadí a neprdí, to přece každý ví? Bože - NE! Nechci.

Navíc v tom Švédsku dělají také první společný golfový turnaj. Jakože mezi sebou soutěží muži i ženy dohromady. U golfu je to podle mě tak trošku jedno, ale to to takhle bude i u jiných sportů, třeba wrestlingu? To se máme na co těšit, to si ty holky už neškrtnou a medaili nikdy nezískají. Příroda totiž přece jenom těm chlupatejm individuím, co nezvládají dělat dvě věci najednou, nadělila například větší sílu a jiné proporce těla.

Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 1
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 1, Praha 1

Nevyzpytatelná DNA

Mám obrovskou toleranci pro gaye a lesbičky. Chápu, že sexuální přitažlivost je prostě daná. Někdo má rád kluky, někdo holky, jiný prostorově výraznější ženy/muže. Je to jedno. To je něco, čemu člověk neporučí, to máme prostě zakořeněné v DNA.

Ale že se jako nemůžu rozhodnout, jestli jsem chlap nebo ženská a vlastně jsem to nebo ono, jak se mi to hodí? A vláda pak na náklady daňových poplatníků bourá pisoáry? Tak to teda ne! Jednou jsi chlap, tak buď chlap a moč do pisoáru a nech holčičí mísu na pokoji! Protože když ji počůrá chlap, tak ji nikdy neutře. Nikdy! Fuj!

Otevřít v galerii (3)
DNA člověk neovlivní.
DNA člověk neovlivní. Zdroj: Pixabay

Šílení rodiče

Pak jsou tu rodiče, který by zasloužili sebrat děti. Výrobce Barbie Mattel vyšel vstříc genderově vyšinutým rodičům a vyrobil novou řadu panenek, a to jsou genderově neutrální barbíny. Nemají prsa, ale mají paruky a oblečení od šatů po pánské kalhoty, takže dítě si z ní může udělat kluka nebo holku. Proboha! Děti se nedokážou rozhodnout, jestli se jim chce spát nebo jíst, natož aby pochopily, že existuje nějaký gender.

Otevřít v galerii (3)
Barbie bez pohlaví vládne obchodním řetězcům.
Barbie bez pohlaví vládne obchodním řetězcům. Zdroj: Pixabay

Výhody smazávání genderových hranic

Jediná dobrá věc, co by smazání genderu mohlo udělat dobrotu, jsou peníze. Je všeobecně známé, a v Česku je to až nebetyčně markantní, že muži berou více peněz za stejnou práci. Teda kromě modelingu. Proč se nezruší zrovna tohle? Když už chlap může být na mateřské. Když už se smazávají, díky bohu, tyhle archaismy, že žena musí vařit, uklízet a starat se o děti, tak tohle by už taky mohlo projít, co?

Otevřít v galerii (3)
Tradiční role pomalu mizí...
Tradiční role pomalu mizí...Zdroj: Pixabay

Prosím vás, chlapi, nezapomeňte mi dát vědět, kdy začnete kojit a menstruovat, jo? Tipuju ale, že to bude brzy, vzhledem k tomu, že na některých menstruačních vložkách už symbol ženského pohlaví zakázali.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze