Top hledané
Výsledky (0)
Vzniká nová psí aplikace i s umělou inteligencí

NA FÉROVKU: Nová aplikace pro psy je nejen seznámí, ale i najde, když se ztratí!

Karolína Lišková
26. listopadu 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Speciální rubrika

Nic mě nedojme víc než psi. Jak v reálu, tak na fotkách. Ani dětičky ve mně nevzbuzují tolik něžnosti jako ta maličkatá chlupatá stvoření. A nejsem jediná. Jsme oficiální národ pejskařů. A houbařů samozřejmě. Jenže houbaři už aplikaci na houby mají. Pejskaři byli pozadu, nicméně to se velmi rychle změnilo. Všichni milovníci čtyřnohých chlupáčů jásají, protože český nový startup Fiddo vytvořil apku pro širokou veřejnost, která všem obyvatelům nosící pytlíky na extrementy změní život.

Pejskaři se mohou podílet na vývoji nové psí aplikace.
Pro blaho našich mazlíčků jsme ochotni zaplatit majlant.
Majitel aplikace David Navrátil

Já psa nemám, protože by to byl chudák. Nedokážu pravidelně nakrmit sebe, natož další živou bytost. Ale třeba se to jednou změní...

Nevím, jestli jste si to někdy uvědomili, ale mazlíčci jsou byznys jako prase. Jsme ochotni utratit za ně majlant. Znám lidi, co nejdou k zubaři, protože jsou bílé plomby drahé, ale za operaci psa jsou ochotni zaplatit desetitisíce. A to si vemte, že v Asii tahle krásná stvoření jedí! V Řecku je opuštěnej pes na každým rohu. Nás Čechy z toho bolí srdíčka a Asiati se olizujou. Neskutečný kontrast!

Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m, Praha 4

Kdysi dávno přijela do Česka nějaká významná paní z Kuby. Už nevím, kdo to byl, ale média s ní dělala rozhovory. Ta paní tehdy řekla pro mě památnou větu: „V příštím životě se chci narodit jako pes v Praze.“ Takže asi takhle přátelé. Já bych se chtěla narodit jako pes mojí babičky. Má se totiž jako král. Když k ní přijedu na oběd, první jí pes, pak já. Snažím se na něj nežárlit, ale moc mi to nejde.

Sociální síť pro psy

Jak tedy funguje nová appka? Tak například nabízí funkci typu společného pátrání po ztracených psech nebo speciální seznamky pro psy i jejich páníčky. To mi přijde cool. Sice se dnes všichni seznamujeme na Tinderech a podobných portálech, ale podle mě není nic romantičtějšího než poznat lásku při venčení psa.

Appka je ve fázi vývoje, kdy každý správný pejskař má možnost mluvit do vývoje. Samozřejmě se sbírají data. Já bych tam třeba taky udělala mapu, kde se vyskytuje nejvíce psích hovínek a obličejový seznam ošklivých páníčků, kteří výkaly svého psa nesbírají. Tyhle lidi bych já osobně zavírala, protože ten, kdo ještě nešlápl do psího lejna, jako by nebyl.

Otevřít v galerii (1)
Češi psi milují. Jsme národ pejskařů.
Češi psi milují. Jsme národ pejskařů. Zdroj: Facebook Psí život

Nevím, kterej mamlas pak vymyslel rčení, že když ho "vymáznete", budete mít štěstí. Kvůli tomuto nešvaru dokonce ve Zlíně radnice zakazuje venčení psů v dost frekventovaných parcích. Ti správní pejskaři sbírající hovínka se samozřejmě bouří a demonstrativně vyšli se svými psy do ulic. Bylo to tedy více než k popukání, nicméně úředníci se chytli za nos a vyhlášku snad zruší.

Umělá inteligence

Zajímavé je, že si vývojáři pohrávají i s myšlenkou umělé inteligence, a to v případě zaběhnutého zvířete. Ta totiž dokáže určit, v jakém okruhu by se mohl pes pohybovat v době od nahlášení ztráty.

A podle toho pak posílá uživatelům informace o pohřešovaných psech. Nejdříve těm, kteří se pohybují nejblíže, a pak se okruh zvětšuje podle toho, kam by měl pes teoreticky šanci doběhnout. Taky vám to hlava nebere? Každopádně plány a cíle nové aplikace jsou vysoké. Doufám, že si jednou psa pořídím, protože bych ráda do psího klubu patřila. Věřím totiž, že lidi, co milují zvířata, jsou dobří.

Jak to máte vy s pejsky? Co si myslíte o vymoženostech třetího tisíciletí? Je to přehnaný nebo už naopak dávno něco takového mělo být?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze