Top hledané
Výsledky (0)
Svátek zamilovaných bude letos probíhat v úplně jiném režimu.

NA FÉROVKU: Svatý Valentýn online, na antidepresivech nebo v prostředí domova

Karolína Lišková
09. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Pár mezi nafukovacími srdíčky.

A je to tady, dámy a pánové! Blíží se mílovými, děsivými, hlučnými kroky. Valentýn. Milovaný i zatracovaný americký svátek všech zamilovaných. Během let se pomalu vplížil i do Evropy. Muži ho často nemusí, ženy se těší, majitelé květinářství si mnou ruce. Díky bohu, že mají i během nouzového stavu otevřeno, jinak bychom dostávaly samý čokolády, a to v době povánočního hubnutí není dobrý nápad. Přesto bude mít Valentýn letos jiný nádech. Bohužel.

Vzhledem k tomu, že mají všechny restaurace, kina, divadla, wellness centra a já nevím, co všechno jsme v normální době dělali, zavřeno, omezují se oslavy na skutečně málo možností.

Na romantickou procházku to úplně nevidím, protože bude mínus sto padesát stupňů a kvůli každoroční neschopnosti silničářů bychom se brodili po pás ve sněhu, z čehož můžou být omrzliny a posléze chřipka, kterou by každý zaměňoval s koronavirem, takže tenhle "večírek" by nám mohl znepříjemnit pár dalších dní...

Tour de home

Otevřít v galerii (3)
Připíjení víno.
Připíjení víno. Zdroj: archiv LP-Life.cz

Ti, kdo partnera mají, mohou tedy oslavit Valentýna netradičně v domácím prostředí. Na sociálních sítích jsem během posledního roku zaregistrovala pár statusů o tom, jak si celebrity dávají se svými protějšky rande doma. Hezky se oblečou a vyrazí na tour de home. Předkrm začíná v kuchyni, hlavní chod v obýváku, dojde i na šmajchlování ve spíži a dezert se konzumuje v posteli v ložnici. To ale bylo na začátku pandemie, minulé jaro. Pokud spolu tihle zamilovaní stále ještě jsou, nemůžou se podle mě už ani cítit, natož spolu něco slavit. Ale nechci nikomu křivdit. Řádky výše berte jako návod na krásný večer, ale nezapomeňte, žádný vaření! Koukejte si to jídlo objednat! My ženský vaříme nonstop, bylo by fajn si dát voraz.

Online seznamování

Otevřít v galerii (3)
Počítač.
Počítač. Zdroj: Pixabay.com/geralt

No a teď co ti single chudáci jako já, že jo? Kvůli strachu z nakažení už moc ty online seznamky nefrčí a když, tak tam lidi řeší už jen ty základní fyzické potřeby, protože co si budeme povídat... lockdown už je dlouhý. Takže když seberete odvahu, tak pozvete domu, nebo se necháte pozvat, k nějakému cizímu člověku a budete se modlit, aby to nebyl úplný zoufalec. To je ale vážně otázka odvahy, vkusu, štěstí, rozpoložení... Říká se ale, že risk je zisk a kdy jindy než na Valentýna?

Nedávno jsem se dozvěděla o zajímavém projektu – Tvoje láska, kterou vede hendikepovaný člověk, co si před seznamku našel životní lásku –  úplně zdravou ženskou, kterou si nakonec vzal. A teď díky tomu vede tuhle seznamku a pomáhá hendikepovaným najít svou spřízněnou duši. Jejich příběh mě dojal, ale já s blížícími se svátky zamilovaných bývám taková přecitlivělejší...

Antidepresiva a alkohol

Když nemáme partnera a ani nechceme riskovat zkaženej večer s někým, kdo ve skutečnosti není tak skvělý jako na fotkách a chatu, a ještě možná je covid pozitivní, tak už máme poslední možnost, a to sáhnout po lahvi kvalitního alkoholu a užít si večer u telky nebo knížky. Protože co si budeme povídat – člověk musí milovat v první řádě sám sebe. A není od věci udělat si sám se sebou krásnej mejdan... díky lockdownu už asi dvě stě padesátý v pořadí.

Otevřít v galerii (3)
Žena s hrnkem.
Žena s hrnkem.Zdroj: Pixabay.com/silviarita

Dělám si z toho samozřejmě legraci, ale bohužel je mnoho lidí, kteří kvůli izolaci trpí opravdovými úzkostmi a depresemi. Psychologové i psychiatři mají sice žně, ale v důsledku je to zkáza dospělých lidí, kterým izolace nedělá dobře a do budoucna si ponesou ošklivé následky. Proto vás všechny single lidi vybízím, ať už Valentýna slavíte, nebo ne, nebuďte sami. Buďte s někým, koho máte rádi, a je jedno, jestli je to máma, soused nebo kolega. Nemusí to nutně být intimní partner. Udělejte radost sobě i někomu dalšímu malou kytičkou...

Je důležité zůstat pozitivní na duchu, nyní víc než kdy dřív. Protože jestli se vám tohle zdá dlouhý, vězte, že to ještě nekončí, bohužel... Mějte se rádi a dejte mi vědět, jak jste letošního Valentýna oslavili! 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze