Top hledané
Výsledky (0)
Kam až sahá lidská zrůdnost

NA FÉROVKU: Do taxíku z Boltu nikdy!

Anděla Vostrá
21. února 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika

Na světě jsou lidé dobří a zlí. Všude. Tak to prostě je. Ale lidská zrůdnost v poslední době sahá až na samé bahnité dno, které jsem netušila, že vůbec existuje. Z médií už jsme si zvykli, že ubožáci týrají zvířata, šmejdi okrádají staré lidi, partneři si ubližují navzájem... ale že nějakej usmrkanej řidič auta vyhodí na ulici slepou pasažérku kvůli tomu, že nechce přepravovat jejího vodícího psa?

Někteří řidiči jsou prostě nevychovaní zvířata.
Tak co, komu už chybí vlasy?
Asistenční psi jsou pro nevidomé nesmírně důležití.

Jako vážně? Hej kámo, ten pes je čistější než ty! Bože, jak mě tohle video zvedlo ze židle. Viděla jsem ho nejmíň stokrát. Snažím se rozklíčovat, jak tenhle bídák vypadá.

Dražší jistota

Já sama mám zkušenosti s řidiči Boltu. Někteří byli milí, ale většinou to bylo nějaký hovado, co nejenže neumělo ani trošku česky, ale neumělo ani číst v navigaci a řidičák měl podle mě třeba tři dny. Jízda smrti. Od určité doby opět používám normální taxislužby, byť si krapet připlatím, ale vím, kdo pro mě jede!

Vila na prodej - Klánovice - 465m
Vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Chudák nevidomá paní ztracena v útrobách Žižkova si musela prožít peklo. Přestavte si to - nastoupíte do auta s tím, že vás řidič dopraví do míst, kde to znáte a frajer vás z ničehonic začne vytahovat z auta jak pytel brambor? Představa, že se mě někdo cizí vůbec dotýká, mě přivádí k šílenství. Je to podobný pocit, jako když vás vykradou. Zloději hledají cennosti všude, i v šuplíku na spodní prádlo, takže vy pak přijdete domů, všude poházené vaše věci, kterých se NĚKDO dotýkal špinavýma rukama.

Nejhorší je, že na té nahrávce je slyšet, jak ona volá o pomoc. Ten zoufalý křik. Běhá mi mráz po zádech. Doslova. Nejhorší je, že Bolt sice tohohle bídáka vyhodil, ale frajer se jen zaregistruje u jiné společnosti a ta nebude prověřovat, kdo to je. Prostě ho vezme. Tak moc anonymní to je. Navíc vyvázl jen s přestupkem. Já bych mu uřízla ruce.

Tajemný kadeřník

A pak další věc na českém internetu. Vážně jezdí v MHD magor, co stříhá ženským vlasy? Představa, že se to stane mně, tak šedivím rovnou. Můj kadeřník si účtuje neskutečný prachy za to, že moje kštice nevypadá jak sláma a moje barva nepřipomíná myší kožíšek. A pak přijde nenápadně frajer a tu moji nádheru za tisíce mi ustřihne? Bože, kam ten svět spěje.

Doufám, že ty prameny vlasů aspoň sbírá pro nějakou rakovinou postiženou osobu, která kvůli chemoterapiím o svou hřívu přišla. Že to nedělá jen z čirého fetišismu. Zlatý úchyláci, co se o vás tak maximálně v tramvaji otřou a udělá jim to dobře.

Suma sumárum je mi z toho všeho do pláče a jsem rozčilená. Proč se k sobě prostě nemůžeme všichni chovat hezky. Nejsem žádná sluníčkářka, ale pořád zastávám názor a držím se hesla: Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze