Top hledané
Výsledky (0)
...aneb Šikovní právníci vysoudí miliony za vaši hloupost, nebo chytrost?

NA FÉROVKU: Žalovat se nemá, ale co kdyby z toho něco káplo?

Anděla Vostrá
21. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Speciální rubrika
Soudci občas odklepnou astronomické odškodnění.

Nesmírně mě pobavila zpráva, která hlásá, že muži vyrostla po léku prsa. Americká firma Johnson & Johnson by tak měla nešťastníkovi, co teď bude muset nakupovat podprsenky, vyplatit 188 miliard! Jako vážně? Směju se ještě teď. Tyhle bizarní žaloby jsou prostě TOP. Jenže, když se nad tím zamyslím, tak nevím, jestli si o chudákovi s poprsím mám myslet, že je totální blb, který si neumí přečíst vedlejší účinky léku nebo je to naopak vyčůraný chytráček, co tohle plánoval dopředu...

Kosmetické firmy přidávají do svých výrobků kde co.
Léky mívají vedlejší účinky...

Co si budeme povídat, za ty prachy, které případně vysoudí, si bude moci dopřát řadu plastických operací, které jeho tělo (prsa) změní k nepoznání. Vlastně by za to mohl dostat novou tvář i identitu.

Poškozenému Nicholasovi je teprve 26 let. To znamená, že ještě pořádně neví, co bude v životě dělat. Co když se mu prostě nechce dělat nic a dlouze vymýšlel, jak udělá rychle prachy, aniž by musel do pornoprůmyslu nebo se stát drogovým dealerem? Píšou tam, že to byl lék na schizofrenii, pacient ovšem trpí autismem. S touhle diagnózou se prostě hledá práce hůř...

Pronájem luxusního bytu 2+kk na Starém Městě
Pronájem luxusního bytu 2+kk na Starém Městě, Praha 1
Otevřít v galerii (6)
Mužské zvětšené poprsí? Začíná to být civilizační choroba.
Mužské zvětšené poprsí? Začíná to být civilizační choroba. Zdroj: Laser Esthetics

Miliardy létají vzduchem

Obří americký výrobce kosmetiky se samozřejmě odvolal, ale všichni tam vědí, že něco budou muset zaplatit. Čelí několika žalobám, a dokonce letos už jeden spor prohráli a museli vysolit 572 milionů dolarů, což je 13 miliard korun! I když prý tyto soudní výdaje krapet znervózňují investory, do prodejů firmy nijak nezasahují. Koncern jede dál. Své zákazníky má.

Otevřít v galerii (6)
Lehce získané peníze.
Lehce získané peníze. Zdroj: Pixabay

Deprese zaháněl Happy Mealem

Proto si říkám, proč už jsem sakra někoho nerozmázla u soudu jako komára? V Americe to jde tak snadno. Všichni přece pamatujeme minimálně jeden případ, kdy Mc Donald’s platil jak mourovatý za to, že zákazník, co se burgrama ládoval od rána do večera, přibral. Nikdo ho neupozornil na to, jak vysoce kalorické a nezdravé to jídlo je! Jak to měl chudák vědět? Jenom nastavil ruku a do konce života už nemusí ani vařit, protože se může stravovat v restauracích, popřípadě najmout vlastního kuchaře.

Teď docela nedávno se také stalo, že nějaký Ruben trpěl depresemi, dal si Happy Meal s tím, že když je to šťastné jídlo, tak mu to určitě zvedne náladu. Jenže světe div se, nezvedlo. I po hodině od posledního sousta byl smutný. Takže firmu se zlatými písmenky zažaloval o 1,5 milionu amerických dolarů!

Otevřít v galerii (6)
Jednou pro vždy - hamburger není dietní jídlo!
Jednou pro vždy - hamburger není dietní jídlo!Zdroj: Pixabay

Zpátky do minulosti

Všimněte si, že tyhle obří spory o velký prachy se dějí převážně za louží. Proč? Kromě toho, že tam ty soudy asi pracují rapidně rychleji než ty naše, tak o Amících se obecně ví, že drtivá většina netuší, kde leží Austrálie. Jsou prostě trošku mimo. Kdysi dávno někdo dokonce strčil do pračky psa nebo do mikrovlny kočku, už nevím, v jakém pořadí, který domácí mazlíček umřel kvůli hlouposti svého majitele. Nicméně tahle paka se pak soudila, že na spotřebiči nebylo jasně napsáno, že zvířátka do těchto věcí nepatří. Vysoudili miliony.

Opět se nabízí otázka - jsou fakt tak blbí nebo to udělali schválně? Věděli, že spor s velkou firmou vyhrají? Od té doby jsou totiž na všech „životu nebezpečných“ spotřebičích vtipné obrázky přeškrtnutého psa a kočky.

Otevřít v galerii (6)
ňuňu, kočičku jen tak v pračce nevyperete.
ňuňu, kočičku jen tak v pračce nevyperete. Zdroj: Pixabay

Ještě pár šílených žalob pro lepší den

Další vtipné žaloby na sebe nenechají nikdy dlouho čekat. Například žena z Floridy zažalovala doručovací společnost FedEx za to, že zakopla o balíček, který jí postavili před dveře. Překvapivě uspěla a firma ji štědře vykompenzovala.

Pak jsou tu díky bohu příčetní soudci, kteří ne na všechno skočí a občas si prostě řeknou, že je ten člověk fakt magor a jeho drzost nezná mezí. Například Jennifer Connel zažalovala svého osmiletého synovce poté, co ho byla navštívit na jeho narozeninové oslavě. Chlapec ji chtěl obejmout, a přitom jí skočil do náručí. Jenže holka tu tíhu rozjařeného děcka neustála, spadla a zlomila si zápěstí. Při pokusu vysoudit 127 tisíc dolarů neuspěla.

Otevřít v galerii (6)
Zaměstnanci hážou balíky lidem pod nohy.
Zaměstnanci hážou balíky lidem pod nohy.Zdroj: Pixabay

Češi a hmyz

A jak to chodí v naší české kotlině? Tady se soudy táhnou tak dlouho, že než by došlo na přetřes vaší žaloby, tak do té doby zestárnete nebo zemřete. Takže tady se na to kašle a ve finále si necháváme od firem líbit dost věcí. Jsou ale takoví kumštýři, kteří se snaží vytřískat aspoň něco málo na obyčejných živnostnících. Není to tolik let zpátky, kdy bylo moderní chodit do restaurací, najíst se k prasknutí a nechat poslední sousto, na které hodíte mrtvou mouchu nebo jakýkoliv jiný hmyz a říct obsluze, že tohle teda platit nebudete. Než si to hospodští řekli, vykukové byli najedeni a spokojeni.

Otevřít v galerii (6)
Kdopak už jste měl v jídle nějaký ten nechtěný protein?
Kdopak už jste měl v jídle nějaký ten nechtěný protein?Zdroj: Pixabay

Zajímají mě vaše zkušenosti. Znáte nějakou fakt super ujetou žalobu, která někomu vyšla? Nebo stali jste se vy sami obětí nějakého vyčůránka, co se na vás chtěl přiživit? Těším se na komentáře.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze