Top hledané
Výsledky (0)
Kromě soukromých misí do vesmíru, jako byla například mise Inspiration4 v roce 2021, během níž členové široké veřejnosti strávili několik dní ve vozidle společnosti SpaceX, se pár posledních let už intenzivně pracuje na vesmírných "hotelech".

Luxusní dovolená ve vesmíru není sci-fi, ale realita. V roce 2030 můžete vyrazit a užít si relax s výhledem na Zemi

Barbora Štöklová
09. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Orbital Assembly.

Takovým hotelovým projektem je stanice Voyager společnosti Orbital Assembly, jejíž výstavba by měla být zahájena v roce 2026 a hosty by měla přivítat do konce desetiletí. Vesmírný hotel pojme až 400 lidí a nabídne vám speciální vesmírné jídlo, a hlavně nezapomenutelný zážitek. Společnost má rovněž v plánu spustit Pioneer Station, menší gravitační "vesmírný obchodní park", který by měl být plně funkční již v roce 2025. Nicméně cena takové vesmírné dovolené ještě není veřejnosti známa. 

Vesmírný hotel má pojmout až 400 hostů.
Během vaší luxusní dovolené můžete pozorovat planetu Zemi.
Takový zážitek musí být dokonalý.

Stanice Voyager Station a Pioneer Station, která se inspiruje populárními sci-fi filmy jako "2001: Vesmírná odysea" a "Interstellar", bude vytvářet vlastní umělou gravitaci pomocí odstředivé síly. Nové vesmírné stanice budou mít tvar ruského kola a budou se otáčet, aby simulovaly gravitaci ve svých modulech. Ačkoliv mohou vypadat neobvykle ve srovnání s hotely na Zemi, pokoje a vybavení na palubě každé stanice budou do značné míry známé běžným cestujícím. Na stanici Voyager bude k dispozici luxusní ubytování až pro 400 hostů, včetně vil, které bude možné zakoupit jako prázdninové domy a také tematické restaurace, koncertní sály, bary a salonky s výhledem na Zemi. Díky přítomnosti gravitace na stanici budou moci hosté provádět běžné činnosti. Jako jíst a pít nebo spát, aniž by se museli obávat poletování jídla kolem nebo vznášení se. 

"Pro běžného člověka bude pobyt ve vesmíru vysněným sci-fi zážitkem. Naší vizí je udělat z vesmíru destinaci, kterou budou lidé toužit navštívit s důvěrně známými prvky, které zajistí přítomnost gravitace,"

 uvedl v tiskové zprávě provozní ředitel společnosti Orbital Assembly Tim Alatorre.

Společnost Orbital Assembly v současné době přijímá rezervace na pobyt na palubě stanice Pioneer. Ta by se veřejnosti měla otevřít v roce 2025. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím online kontaktního formuláře, aby se dozvěděli i více informací o cenách, které zatím nebyly zveřejněny. Rozhodně se ale nebude jednat o levnou dovolenou. Vesmírná turistika s sebou nese také velké množství odpůrců, kteří tvrdí, že miliardy, které jdou na výstavbu vesmírných hotelů, by měly být utraceny na Zemi. 

Je libo vesmírné jídlo?

Stanice Voyager je vybavena vším, co je potřeba k tomu, abyste se cítili co nejpohodlněji. Restaurace, fitness, bar, zábavné centrum a několik míst pro relaxaci. Jedná se v podstatě o mimozemský resort, který vám nabídne i vesmírné jídlo upravené právě pro konzumaci v kosmu. A to z důvodu, že ne všechna jídla, na která jsme při all inclusive zvyklí, jsou vhodná ke konzumaci v kosmickém prostoru. Jídlo tam jednoduše může změnit chuť i vůni, a to zřejmě kuchaři nechtějí riskovat. Časem se však nabídka jídel v hotelu zlepší tak, aby obsahovala většinu jídel nabízených v hotelech po celém světě. Dokážeme si tedy představit ty luxusní švédské stoly, božské dezerty a steak medium rare. 

Co si s sebou nezapomenout vzít?

Naše redakce dala hlavy dohromady a přemýšleli jsme co bychom si na takovou dovolenou rozhodně nemohli zapomenout vzít s sebou. Vzhledem k tomu, že pobyt v luxusním hotelu nevyžaduje vesmírný skafandr, určitě bychom si vzali co nejvíce pohodlné oblečení a teplé ponožky. Dokážeme si představit, že je ve vesmíru pořádná zima a teplé ponožky jsou zkrátka základ. Dále by rozhodně neměla chybět kvalitní kosmetika, kdo ví, co by taková gravitace udělala s vaší pletí. Základem je vždy kvalitní krém s SPF ochranou, a to nejméně s faktorem 50. Elektronika je dalším aspektem, který by neměl chybět. K mobilnímu telefonu a nabíječce se doporučuje přibalit kameru pro dokumentaci vesmírné dovolené. Pro zábavu a relaxaci během volného času jsou vhodné knihy, hry, hudba a filmy (pokud na ně samozřejmě při pozorování planety Země zbyde ještě čas). Dále nesmí chybět kvalitní společník, ať už to bude manžel, přítel nebo kamarádka, ve vesmíru zkrátka chcete mít "parťáka", na kterého se můžete spolehnout, pokud by se "něco pokazilo".

Co byste si vzali vy? Co by nemělo chybět ve vašem zavazadle do vesmíru?

 

ZDROJ:

Abovespace.com, Thetravel.com, CNN.com, Profimedia.cz, redakce

 

 

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: