Top hledané
Výsledky (0)
Luxusní zacházení, luxusní bydlení

Na návštěvě u pana Humberta: My zvířata netýráme! Podívejte se, jaké mají zázemí

Karolína Lišková
30. září 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Jít takhle ráno například na autobus v Krči a u paneláku vidět pást se dva obří slony, tomuhle my říkáme kocovina. Nicméně v těchto dnech se vám to klidně může stát, protože naproti Thomayerově nemocnici úřaduje momentálně cirkus Humberto. To se rozhodlo, že kvůli hysterickým ochráncům zvířat, co bojují za zrušení cirkusů, otevřít své brány veřejnosti i mimo plánovaná vystoupení. Byli jsme se proto pomazlit se slony a s respektem jsme sledovali výcvik roztomilých ale masožravých kočiček!

Jedno ze dvou desetiměsíčních mláďat.
Obě dámy se prý rády předvádí.
Slonice jsou rády čisté.
Navrátil líbá jednoho ze svých medvědů.

Přestože si myslíme, že zvířátka prostě patří do přírody, tak některé cirkusy mají skutečně něco do sebe. Většina zvířat je mezi lidmi už narozena, všechna jsou zvyklá na lidskou péči, tudíž by v přírodě okamžitě zemřela. Takže cirkus, kde mají hodně prostoru, dostatek žrádla a obří množství zábavy, je vlastně docela přijatelná forma zvířecího života.

Ředitel cirkusu Humberto Hynek Navrátil chce, aby se kdokoliv mohl o podmínkách zvířat sám přesvědčit. Je už šestou generací, která se o zvířata stará, trénuje je, a vystupuje s nimi. Své lvy, lvíčata a tygřice považuje za svou rodinu. Velmi často se s nimi mazlí a lenoší, během výcviku si s nimi vlastně hraje. Nikoho nenutí dělat nic, co by nechtěl.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2
Otevřít v galerii (3)
Navrátil a jeho vůdce smečky King.
Navrátil a jeho vůdce smečky King.Zdroj: Facebook cirkusu Humberto

Odměny

„Nikdy jsem žádné ze svých zvířat neuhodil. Ona mají velkou paměť, v kleci by mě pak mohla lehce zpacifikovat, protože by věděla, že já byl ten, kdo jim ublížil,“

vysvětluje, proč neuděluje žádné důtky. V ruce má jen tyč s napíchnutým masem, které šelmy dostanou jako odměnu za dobře odvedenou práci.

„Sám se považuji za ochránce zvířat, bojuji proti cirkusům a chovatelům, kteří týrají svá zvířata,“

tvrdí.

Otevřít v galerii (3)
Kočičky a masíčko.
Kočičky a masíčko. Zdroj: Facebook cirkusu Humberto

Italští sloni

Poprvé se do Česka také podívaly slonice až z Itálie. Skoro padesátileté dámy ale svého „trenéra“ vlastně ani nepotřebují. Amedeo Falco s těmito kráskami prý vyrostl, strkaly mu choboty už do kočárku, není proto divu, že je považuje za své sestry.

„Jsou víc lidi než já. Miluju je, nikdy bych jim neublížil, proto nechápu tu hysterii okolo týrání. Vím, že existují lidé, co se k zvířatům nechovají hezky, ale nemůžou se přece kvůli tomu zavřít všechny cirkusy,“

podivuje se italský cvičitel.

Otevřít v galerii (3)
Italský cvičitel a jedna z jeho slonic.
Italský cvičitel a jedna z jeho slonic. Zdroj: Facebook cirkusu Humberto

Tak jako tak, jsme upřímně zvědaví, jak tahle válka ochránců zvířat a cirkusáků dopadne...

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze