Na Slovensku začala třetí vlna. Do styku s deltou přijde každý, pomoci má očkovací loterie

V Evropě spustilo očkovací loterii jako první Polsko, od srpna se do podobného slosování mohou přihlásit i očkovaní lidé na Slovensku. Ve hře je 100 tisíc eur!

09. srpna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Být zdravý je výhra! Tak zní motto Matovičovy očkovací loterie. Ministerstvo financí SR spustilo přihlašování do slosování o očkovací prémii a zprostředkovatelský bonus. Cílem je motivovat co největší množství lidí k očkování proti onemocnění covid-19. Ministerstvo zveřejnilo i podrobnosti o tom, kdo se může zapojit a jak bude fungovat bonus za to, že někoho přesvědčíte k naočkování. Znevýhodněni jsou lidé, kteří nemají počítač nebo podobné zařízení, případně ani telefon. První slosování proběhne 15. srpna.

Igor Matovič při návštěvě Polska

Vyhraj 100 tisíc eur (přes 2,5 miliónů korun) v Matovičově loterii!

Hlavní prémii 100 tisíc eur (2 541 500 korun) však člověk nezíská pouze na základě vylosování. Zájemci budou muset v přímém přenosu RTVS do dvaceti sekund od zazvonění zvednout telefon a během hovoru na výzvu moderátora říci heslo vyobrazené během vysílání na obrazovce. Pokud bude číslo nedostupné nebo se televize se soutěžícím z jakéhokoli důvodu nespojí, prémiovou výhru nezíská.

Každou neděli bude probíhat losování pěti lidí, kteří mohou vyhrát speciální prémii v hodnotě 100 tisíc eur (2 541 500 korun). Pokud telefon zvednou a budou znát odpověď na otázku, uvedenou ve vysílání RTVS, získají prémii, v opačném případě vyhrávají jen tisíc eur (25 415 korun). Pokud první člověk z těchto pěti telefon nezvedne, zvyšuje se dalšímu v pořadí výhra na 200 tisíc eur (přes 5 milionů korun). Pokud by tedy nezvedli a na otázku neodpověděli čtyři lidé, poslední v pořadí hraje o 500 tisíc eur (téměř 13 milionů korun).

Každý den navíc proběhne losování pěti lidí, kteří vyhrají 10 tisíc eur (zhruba 254 000 korun) a 20 lidí získá po tisíci eurech (cca 25 500 korun). Jednou týdně pak bude probíhat elektronické slosování, jež vybere 10 tisíc lidí, kteří získají 100 eur (asi 2542 korun). Ministerstvo financí spustilo přihlašování prostřednictvím webové stránky www.bytzdravyjevyhra.sk.

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město, Praha 2

Očkovací prémie

Každý, kdo už se dal nebo se teprve dá očkovat, bude moci získat finanční výhru.
Každý, kdo už se dal nebo se teprve dá očkovat, bude moci získat finanční výhru. • Zdroj: Profimedia

Princip očkovací prémie je jednoduchý. Zájemce o loterii musí být naočkovaný, následně se zaregistruje a bude zařazen do slosování o finanční výhry. Do loterie o očkovací prémii se do 3. 8. 2021 zaregistrovalo kolem 270 000 zájemců.

Do slosování o očkovací prémii se mohou zapojit všichni očkovaní, bez ohledu na to, kdy a jaká vakcína jim byla aplikována. Od chvíle, kdy se zájemce o získání prémie přihlásí do systému, zůstává v něm automaticky na všechna následující kola slosování. Čím dříve se tedy zájemci nechají naočkovat, tím vyšší budou mít šanci na výhru. Pokud se dají očkovat i druhou dávkou, jejich šance na výhru se zdvojnásobuje.

Zprostředkovatelský bonus

Zprostředkovatelský bonus je finanční odměna pro lidi, kteří motivovali další ve svém okolí, aby se nechali naočkovat. Zprostředkovatel může svou odměnu získat tak, že se očkovaná osoba zaregistruje, získá specifický kód a ten následně předá osobě (zprostředkovateli), která ji k očkování motivovala. Bonus však může zprostředkovatel uplatnit až poté, co osoba, kterou motivoval k očkování, absolvovala obě dávky vakcíny (nebo jednu dávku vakcíny od společnosti Johnson & Johnson), nejpozději však do 31.10.2021.

Výše zprostředkovatelského bonusu pro jednoho zprostředkovatele je od 30 eur (762 korun) do 90 eur (2287 korun). Lidé, kteří absolvovali kompletní očkování ještě před spuštěním systému, tedy v termínu od 1. 7. 2021 do 1. 8. 2021 musí svého zprostředkovatele přihlásit do 7 dnů od spuštění registrace, tedy do 7. 8. 2021.

Očkovaný Matovič si neodpustil sarkastickou poznámku

Igor Matovič.
Igor Matovič. • Zdroj: Profimedia

Šéf resortu financí Igor Matovič byl již naočkován první dávkou vakcíny Sputnik V. Vakcínu dostal 26. 7. 2021.

„Sice po 26-denním čekání na termín, ale včeličku mám už za sebou. Na klinice cizokrajných chorob s ní už naočkovali přes 8000 lidí. A měli minimum vedlejších účinků a žádné závažné,“ 

vyjádřil se Igor Matovič.

Matovič si neodpustil poznámku, když kritizoval lidi, kteří podle něj měli bojovat proti ruské vakcíně Sputnik V.

„Pokud by ubožáci v politice, v ŠÚKLu a médiích Sputnik nedémonizovali, mohli jsme s ním dnes mít naočkovaných půl miliónu obyvatel, jako Maďaři. Pro ně byl ale tupý boj proti Rusku a Matovičovi důležitější než zdraví a životy lidí... a tak na jejich tupost doplácíme všichni,“ 

prohlásil.

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m, Praha 7

Tímto statusem se dotkl i ministra zdravotnictví Vladimíra Lengvarského, se kterým se dostal do sporu ohledně termínu očkování. 21. července totiž Matovič prohlásil, že stále nemá termín očkování, ačkoliv je již tři týdny na pořadníku.

Lengvarský později v deníku Postoj prohlásil, že Matovič měl termín přidělen už ve zmíněnou středu ráno (21. července), tedy v době, kdy tvrdil, že ho ještě nemá. Matovič následně přiznal, že termín v daný den dostal.

Na Slovensku začala třetí vlna epidemie. Většina nakažených nebyla očkována

Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský a hlavní hygienik Ján Mikas.
Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský a hlavní hygienik Ján Mikas. • Zdroj: Profimedia

Na Slovensku začala podle ministerstva zdravotnictví Vladimíra Lengvarského třetí vlna epidemie. Potvrzují to výsledky sekvenování pozitivních vzorků. Třetí vlna je podle resortu epidemií neočkovaného obyvatelstva. Na Slovensku převažují neočkované osoby nad očkovanými. Dle informací ministerstva připadá 76% nových případů za poslední dva týdny na neočkované osoby. Delta varianta se projevuje těžším průběhem onemocnění covid-19, který postihuje i nižší věkové skupiny. Ve srovnání s předchozí alfa variantou se riziko těžkého průběhu spojeného s hospitalizací zvyšuje asi dvakrát.

„Reprodukční číslo na Slovensku je již třetí týden po sobě nad svou kritickou hodnotou jedna. Otevřeně tedy můžeme konstatovat, že na Slovensku už začala třetí epidemická vlna. Tato vlna je charakterizována novou variantou delta, která byla poprvé detekována v Indii a která je infekčnější jako předešlé varianty. Do kontaktu s ní se dostane každý,“ 

uvedl epidemiolog z Institutu zdravotních analýz Martin Pavelka.

Prezidentka podepsala novelu o covid-průkazech

Potvrzení o očkovaní.
Potvrzení o očkovaní. • Zdroj: Profimedia

Úřad veřejného zdravotnictví SR bude moci při tvorbě protiepidemických opatření zohledňovat digitální covid průkazy. Hygienici budou moci při ohrožení veřejného zdraví nařídit dočasné podmínění vstupu do provozů a na hromadné akce potvrzením o očkování proti koronaviru, prodělání onemocnění nebo negativním výsledkem testu. Využívat služeb některých provozovatelů tak budou moci pouze osoby očkované, negativně testované anebo ty, které nemoc prodělaly, které se prokáží předložením covid průkazu. Některé služby budou v případě zhoršení epidemiologické situace opět omezeny.

Protesty proti výhodám očkovaných

Protesty v Bratislavě - "covid teror"
Protesty v Bratislavě - "covid teror" • Zdroj: Profimedia

5. srpna pokračovaly před Prezidentským palácem v Bratislavě protesty několika stovek lidí proti očkovací strategii, testování, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce. Část z protestujících lidí začala blokovat dopravu v jízdním pruhu přiléhajícím k náměstí. Křičeli přitom hesla jako „svobodu“ a „my jsme tady doma“. Protestující při zásahu policie křičeli „gestapo“. Protesty doprovázely i dramatické okamžiky, když dav blokující hlavní dopravní tah museli zpacifikovat těžkooděnci. Při tom došlo ke zranění jednoho ze zasahujících policistů i jedné aktivistky, záchranáři museli ošetřit i bratra Mariana Kotleby.

Stávkový výbor chce protestovat do 15. srpna, pak plánuje protesty prodloužit. Své požadavky předložili prezidentce Zuzaně Čaputové i Národní radě SR. Prezidentka je prý ochotna s nimi jednat.

Co dodat na závěr? Uvidíme, zda díky loterii dosáhne vláda hromadné změny názoru na očkování. Podle některých by účinněji, než finanční motivace pomohla změna komunikace z řad zástupců lidu, především pak kvalitnější vysvětlování a konec politikaření.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (1)

Bratislavské protesty
View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks