NA VLASTNÍ PĚST: Půstem k vysněnému tělu

Dietu ani diktát za IF nehledejte. Pokud se pro tento způsob stravování rozhodnete, možná budete docela koukat! Stejně jako já!
14. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Možná se to nezdá, ale všichni chceme skutečně vypadat dobře. Být štíhlí, ale zároveň zdraví, a když už se najíme, chceme, aby ta porce byla aspoň nějak normálně velká, proto co si budeme, představa, že hladovíme a následně si můžeme vzít mrkev nebo jablko, není tak úplně uspokojující. Zde přichází na řadu IF (intermittent fasting), přerušovaný půst, který je tou správnou cestou k úspěchu! Nevěříte? Tak čtěte dál...

Most na Karlově mostě

Neustále ve střehu

Problém je především v tom, že když se člověk rozhodne pro nějaký životní styl, nikdy to většinou nemá dlouhého trvání, neboť porce jídla jsou buď moc malé nebo je strava obecně příliš monotónní.

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84, Praha 3

V tomhle je však cesta přerušovaného půstu dobrá alternativa jak nemít hlad a zároveň - světe div se - zhubnout a nově nabytou váhu si také udržet. A v neposlední řadě se moci najíst dosyta. Což se počítá.

IF jako cesta k vysněnému tělu!
IF jako cesta k vysněnému tělu! • Zdroj: Se svolením Valentiny Lebové

Jasně, i tady je potřeba si na vše zvyknout, přijmout za své, že budete mít chvíli pocit, že vám žaludkem projíždí dost hlasitá lokomotiva, protože vydržet 16 hodin bez jídla, když jste předtím byli zvyklí v jednom kuse jíst, je trochu šok, ale pak ten pocit, že se můžete najíst normálně, aniž byste museli počítat každičkou kalorii - je naprosto dokonalý!

Přerušovaný půst - cesta k energii

K přerušovanému půstu - jak už to tak bývá - mě navedla tak trochu kamarádka, která se tak stravuje už poměrně dlouhou dobu. Bylo to v době, kdy jsem se necítila úplně dobře, bolel mě žaludek (později mi byla zjištěná alergie na vejce) a já vlastně zjistila, že celé dopoledne nejím a prvním jídlem, kterým začínám, je oběd.

Tehdy jsem se jí nevědomky zmínila, že se vlastně cítím v pohodě, a že mám více energie, když dopoledne stravu tak nějak obejdu. Kámoška mi řekla, že to má stejně, ale jede podle metody přerušovaného půstu 16/8, což v praxi znamená, že 16 hodin nejí a nechává tělu čas na regeneraci a následně 8 hodin jí tak, jak chce a vlastně také, co chce. Samozřejmě, že i tady je nutný nějaký režim.

Nezřízené přejídání? Tak na to zapomeňte!

Každý stravovací plán má svá pravidla a ta platí - bohužel nebo bohudík - i tady. Nejde tudíž o to vydržet 16 hodin bez jídla a následně se nacpat k prasknutí jen proto, že máte “jen” osm hodin na to něco sníst.

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Ani vlastně nemusíte začít hned s variantou 16/8, povolené jsou také varianty 14/10 nebo dokonce 12/12. Tedy aspoň pro začátek, než si zvyknete, protože pravdou je, že jíst celý den a následně se vrhnout na to, že si první jídlo dáte v poledne a poslední v osm hodin večer může být zprvu docela oříšek.

Příjemný diktát

Mně to ale nevadilo a začala jsem rovnou s variantou 16/8. Přiznám se bez mučení, jsem v životě tak trochu sebemrskač a vždy si vyberu tu náročnější cestu, protože mám pocit, že ta jednodušší mě nikam neposune. Ne tak, jak bych chtěla.

IF není pouze o salátu
IF není pouze o salátu • Zdroj: Se svolením Valentiny Lebové

Tím, že jsem byla zvyklá stejně dopoledne nic nejíst, mi tohle přišlo naprosto v pohodě.

Výhodou bylo, že se mi trošku srovnal žaludek, protože jsem mu dala rychle možnost, jak nepracovat a netrávit jídlo v jednom kuse, ačkoliv pravý důvod mé nevolnosti nebyl v přejídání, ale v zatím nezjištěné potravinové intoleranci.

Mám ráda pravidla, jsem puntičkář a baví mě dotahovat věci svým způsobem k dokonalosti. Kdy vím, že je přede mnou nějaká výzva a já, abych “prošla”, ji musím zdolat. Takže za mě vydržet 16 hodin bez toho, aniž bych se dotkla jídla, bylo vlastně dosti povzbudivé.

Půlka prasete? To snad ne!

Nevýhodou bylo snad jen to, že po prvním jídle mi bývalo těžko, což ale nepřisuzuji množství snězeného pokrmu, ale tomu, že jsem si většinou jako první jídlo dala právě vejce a - pokud máte intoleranci na nějakou složku ve stravě nebo na samotný druh potraviny - váš žaludek reaguje tak, že začne uvolňovat přemíru histaminu, který způsobí, že po jednom vejci máte pocit, že jste právě spořádali půlku prasete.

Když jsem si ale dala cokoliv jiného kromě vajec, vše bylo v pořádku, bez pocitu plnosti a jakýchkoliv jiných negativ.

Měla jsem pocit, že se mohu najíst dosyta, protože když předtím 16 hodin nejíte, ušetříte vlastně dost kalorií. V praxi to znamená, že dopoledne bez jídla rovná se kalorický deficit vynechané snídaně a první svačiny.

Moderujte!

I tady je však potřeba trochu přemýšlet. To, že máte přesně dané časové rozmezí, kdy můžete jíst totiž neznamená, že se budete nekontrolovaně přejídat až do chvíle, kdy můžete, protože víte, že pak budete zase muset vydržet.

Tohle jsem ale měla srovnané hned. Jednak nejsem vůbec přejídací typ - krom intolerance na vejce mám také alergii na lepek, takže je potřeba, abych svůj žaludek příliš nazatěžovala. A vlastně nejsem zvyklá jíst víc než je třeba, zkrátka to tak mám.

A co vlastně jím?

Říkám tomu snídaně, i když ji mám v pravé poledne a bývala jsem zvyklá dát si dvě volská oka, kousek bezlepkového pečiva se šunkou a sýrem a třeba kostičku čokolády. Teď to mám tak, že si buď dám pečivo se šunkou a sýrem a k tomu zeleninu nebo si rovnou uvařím nějaký oběd jako třeba rýži, pohanku s masem a zase zeleninu. Ta je zkrátka základ, aby tělo mělo dostatek vlákniny.

Někdy to chce čočku!
Někdy to chce čočku! • Zdroj: Se svolením Valentiny Lebové

Večeři dej nepříteli

Tak to tady opravdu neplatí. Pokud bych svou večeři přenechala nepříteli, jak se vždy říkalo, asi bych vážně umřela hlady. Po těch 16 hodinách hladovění máte zkrátka hlad jako vlk a je potřeba se najíst. A dát si aspoň osm hodin, kdy můžete.

Talíř plný jídla
Talíř plný jídla • Zdroj: freepik

V přerušovaném půstu nemáte přesně dáno, kolik jídel během těch osmi hodin máte či můžete sníst, ale já jím většinou dvě hlavní jídla a mezitím si vezmu něco málo k odpolední svačině. Řídím se pocitem a neberu to jako diktát, prostě když mám hlad, tělo si řekne. Stačí ho kupodivu trochu poslouchat.

Výhody i nevýhody. Tak, jako všechno.

Výhodou přerušovaného půstu je za mě jednoznačně fakt, že si tak lépe hlídáte váhu. Protože, pokud teda nejste vyloženě člověk, co se dokola přejídá, toho nikdy nesníte tolik, jako když jíte od rána do večera. Tím, že přeskočíte snídani a dopolední svačinu, jste už trochu v kalorickém deficitu a to vám dovolí si dát k obědu i k večeři vlastně normální porci. To mi vyhovuje. A vím, že vlčí hlad a jemu podobné záležitosti se mě netýkají. Díky bohu!

Dalším důvodem, proč jsem se pro tento styl stravování - ano, opravdu to není dieta nebo nějaká ortodoxní cesta - je fakt, že chci být zkrátka zdravá a fit. A přetěžovat tělo jídlem mi zdravé nepřijde. Ne každý to ví, ale na to, abychom přežili, nám stačí poměrně málo.

Za mě tedy necháte žaludek a celkově tělo víc odpočinout. Nemusíte počítat kalorie, protože v deficitu jste skoro pokaždé a já osobně mám daleko více energie. Někdo by možná oponoval, že být celé dopoledne bez jídla je těžké, ale zvyknout se dá naprosto na všechno, když si to správně nastavíte v hlavě.

Nevýhody nevidím, snad jen v tom, že ke konci půstového intervalu už mám zkrátka docela hlad, takže když se - čistě náhodu - zpozdím, je to znát a cítím lehkou únavu, protože tělu dochází “šťáva”. Jakmile se ale najím, tělo dostane palivo a já se cítím naprosto skvěle. Navíc nemám výkyvy glykemického indexu, protože je hladina cukru více ustálená a tak si místo odpoledního šlofíka jdu raději zacvičit jógu.

Hlavou dolů!
Hlavou dolů! • Zdroj: Se svolením Valentiny Lebové

Ani Forbes se neplete!

Přerušovaný půst byl také vyhodnocen časopisem Forbes jako jedna z nejvyhledávanějších diet za poslední dobu. Doslova “Jedna z nejžhavějších diet roku 2020”.

“Půst je nesmírně přínosný pro hubnutí, soustředění, energii a podporu menší inzulínové rezistence u jednotlivce. Půst vlastně pomáhá regulovat inzulín, což je hormon v korelaci s přírůstkem hmotnosti a ukládáním tuků. Půst byl mezi mnoha kulturami široce používán i z duchovních důvodů.”

Kromě IF mezi nejlepší diety roku 2020 patří také Keto dieta, dieta bohatá na probiotika, raw strava, flexitariánství jako cesta k vysněné váze tím, že omezíte celkový kalorický příjem konzumací zeleniny, celozrnných produktů, ovoce a rostlinných bílkovin.

Volba je na každém z vás

Ať už se stravujete jakkoliv, ať jíte cokoliv, důležité je, abyste se cítili dobře, měli dostatek energie, vaše váha plně korespondovala s BMI a celkovým zdravím a hlavně, abyste se vy sami cítili ve svém těle naprosto spokojení. Protože co si budeme, tělo je jediné místo, kde skutečně musíme žít. A proto bychom se o něj měli dostatečně starat!

Nejrůznější zelenina
Nejrůznější zelenina • Zdroj: freepik
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks