Top hledané
Výsledky (0)
Czech Design Week, Kogresové centrum (28. 11. - 2. 12. 2018)

Na Vyšehrad za designem! Co nás dostalo na Czech Design Weeku.

Eva Ledecká
29. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Nábytek z čediče, Black Series

Zdá se, že jsou Češi lačni po nevšedních a originálních designových produktech. Mohlo by se zdát, že po Designbloku nemůže už Czech Design Week nabídnout nic nového. Není to ale pravda, i tady v Kongresovém centru najdete luxusní designové skvosty. Pravda, některé značky se opakují, mnohé jsme však viděli poprvé.

V Kongresovém centru na Vyšehradě vládne pohoda. Jedná se o komornější veletrh, navštívit můžete cca 70 stánků s luxusními designovými výtvory. Nechybí kavárna a bar. Alespoň první den to tu vůbec nebylo hektické a milovníci designu si mohli v klidu prohlédnout zajímavá díla. Abychom vás trochu navnadili, níže najdete 3 designy, které dostaly nás. Jeden tím, jak byl komfortní, druhý nadčasový a třetí vesmírný! Tady jsou:

Komfortní: sedačky z čediče

Absolutně jsme se zamilovali do sedaček značky Black Series. Vypadají úžasně, jsou vyrobeny speciálním procesem tavení z čediče, jsou neuvěřitelně pevné (prý pevnější než ocel), mohou být zavěšené na stromě a jsou vážně pohodlné. Autorem je Raimonds Cirulis z Litvy a nikdo jiný než on tento materiál a nábytek z něj nevyrábí. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Nadčasový: audiosystém z pískovce

Ano slyšíte dobře! Hlavním materiálem je pískovec, technologií je 3D tisk a výsledkem je vynikající zvuk. Za dokonalým designem audiosystému s reprobednami ve tvaru ulity stojí malé studio Deeptime. Jedná se o první produkt této značky a musíme říct, že je opravdu vyvedený! Dokonce se jedná o první audioset na světě, který byl vyroben z pískovce technologií 3D tisku.

Vesmírný: prsteny propojené se sluneční soustavou

Helioring je značka vyrábějící prsteny, které jsou založené na propojení samotného šperku a sluneční soustavy. Nevěříte? Vysvětlíme: máte důležité datum – například svatba nebo narození dítěte. Speciální program umí ukázat postavení planet přesně v tento den. A toto postavení planet se jednoduše přenese na prsten. Planety jsou buď dírky nebo kameny. Dražší varianta je tvořena diamanty. Co datum, to originální šperk!

Navštivte Czech Design Week a najděte si i vy ty své nejzajímavější designy!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Czech Design Week
Rybná 716/24 Staré Město 110 00 Praha 1