Top hledané
Výsledky (0)
Tento malý úsek nábřeží lemující řeku Vltavu najdete na Novém Městě mezi Štefánikovým a Hlávkovým mostem. Nese jméno po slavném prezidentovi a sídlí zde důležité budovy.

Nábřeží Ludvíka Svobody - luxusní prostor u břehu Vltavy

Eva Ledecká
13. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nábřeží Ludvíka Svobody

Nábřeží jméno získalo po československém prezidentovi Ludvíku Svobodovi, který byl v čele našeho státu v letech 1968-75. Jeho původní název, Petrské nábřeží, byl odvozen od tehdejší čtvrtě, ke které tato ulice náležela. Najdete ji totiž nedaleko Petrského náměstí s luxusní dominantou – pozdně gotickou Petrskou věží.

Nábřeží Ludvíka Svobody
Nábřeží Ludvíka Svobody - park Lannova
Nábřeží Ludvíka Svobody

Příjemný otevřený prostor Nového Města

Z luxusního nábřeží a především z vrchních pater domů, které zde stojí, se naskýtá velmi krásný výhled na řeku Vltavu a na Letnou na protější straně. Místo se také stává centrem sportu a zábavy. Najdete zde nedávno zrekonstruovaný park Lannova s dětským hřištěm a lavičkami. Obyvatelé Nového Města tak mají kam utéct z rušných ulic jako je například blízká Revoluční ulice.

Ráno na místní stezce pro pěší a pro cyklisty potkáte sportovce vyrážející za svým pravidelným tréninkem na kole nebo v běhání, odpoledne si tu hrají děti, lidé relaxují a posedávají na lavičkách. Jste v Praze, a přestože nemůžete čekat vesnický klid, tady se pohledem na Vltavu a procházkou po nábřeží náležitě uvolníte.

Historie a luxusní významné budovy

Nábřeží bylo vybudováno v letech 1910-1919 jako součást projektu na protipovodňovou ochranu Prahy. Přestože se jedná o poměrně malou část Prahy, sídlí zde významná česká ministerstva. Na adrese nábřeží Ludvíka Svobody 12 najdete budovu Ministerstva dopravy a jen o kus dál se nachází sídlo Ministerstva zemědělství. Nedaleko stojí luxusní Poštovní muzeum a Novomlýnská vodárenská věž. Za chvíli jste odtud na Florenci i na náměstí Republiky.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Pár slov o Ludvíku Svobodovi

Ludvík Svoboda byl český politik a generál, který ve 2. sv. válce vedl 1. československý armádní sbor na východní frontě. V roce 1945-1950 působil jako ministr národní obrany. Do funkce prezidenta Československa byl zvolen v roce 1968. Lidé mu důvěřovali a pro mnoho z nich představoval hrdinu. Československý lid však zklamal, když přistoupil na Moskevský protokol, že se Československo smíří se sovětskou intervencí.

Za prezidenta byl zvolen dvakrát, nicméně ještě před svým druhým zvolením trpěl zdravotními potížemi – infarkt, mozkové příhody. Jeho druhé funkční období muselo být předčasně ukončeno a prezidentem se místo něj stal Gustav Husák.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: