Top hledané
Výsledky (0)
Španělsko, Chorvatsko, Itálie nebo Řecko, která pláž je podle Vás ta nejkrásnější?

Tropické počasí ovládlo Česko, a tak je čas na dovolenou. Kolik stojí návštěva nejkrásnějších pláží Evropy

Barbora Štöklová
29. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Která z těchto pláží se vám líbí nejvíce?

Chorvatsko láká pláží, která neustále mění svůj tvar. Při sestupu k břehům na Porto Katsiki vás čeká adrenalinový zážitek. Macarelleta na Menorce se považuje za jednu z nekrásnějších písečných pláží na světě a na ostrově Capri si za pobyt u moře pěkně připlatíte. Která z těchto luxusních pláží si získá vaše srdce?

Výběžek Zlatni Rat, který neustále mění svůj tvar

Už víte kam pojedete letos na dovolenou? Přichází totiž čas, kdy se naše myšlenky toulají směrem k moři a slunci. Dovolená je toužebně očekávaným únikem od každodenní rutiny, práce, stresu a je příležitostí k objevování nových a okouzlujících míst. Už se vidíte jak sedíte na pláži, popíjíte dobrý drink nebo kávu a do ticha je slyšet pouze šum moře a vlny odrážející se od útesů? Pojďte se s námi virtuálně projít po nejkrásnějších plážích Evropy. Od vzdálených řeckých ostrovů po okouzlující pobřeží Španělska až po úchvatné chorvatské pláže, Evropa skýtá širokou škálu krásných míst, která vás přesvědčí o tom, že ráj na zemi existuje. 

 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Pláž Macarelleta, Španělsko

Pláž Macarelleta se nachází na ostrově Menorca, který patří k Baleárským ostrovům ve Španělsku. Toto nádherné místo vytváří opravdu idylickou atmosféru a je to perfektní volba kam se při dovolené ve Španělsku podívat. Nachází se v blízkosti města Ciutadella, které je vzdáleno přibližně 10 kilometrů. Macarelleta je známá svým jemným bílým pískem a azurově modrou vodou, která vytváří kontrast s okolní přírodou. Pláž je ohraničena vysokými skalními útesy, které poskytují soukromí a ochranu před větrem. Voda je průzračná a je ideální pro plavání a šnorchlování. Tohle místo je dokonalým útočištěm pro ty, kteří hledají klid nebo místo na romantické rande. Pláž Macarelleta neposkytuje žádné zařízení ani služby, jako jsou sprchy nebo toalety. Proto je vhodné si vzít vlastní občerstvení, vodu a všechny potřebné věci. Vstup na pláž je zdarma. Pro turisty, kteří plánují na ostrov přiletět, je nejbližší letiště Menorca Airport, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Z Prahy se na Menorcu dostanete s jedním přestupem v Dusseldorfu a let trvá přibližně tři hodiny. 

 

Otevřít v galerii (5)
Pláž Macarelleta se nachází na ostrově Menorca
Pláž Macarelleta se nachází na ostrově MenorcaZdroj: Profimedia

 

Co všechno můžete objevit na Menorce?

Menorca je domovem talayotských památek, které jsou zbytky starověkých kamenných konstrukcí. Nejznámější z nich jsou talayotské věže, jako je Torre d'en Galmés a Naveta des Tudons. Dále můžete navštívit přírodní rezervaci S'Albufera des Grau, která je zapsána na seznamu UNESCO. A nezapomeňte si projít hlavní město Mahón, které nabízí bohatý noční život a útulné uličky. 

 

Pláž Porto Katsiki, Řecko

Pláž Porto Katsiki je považována za jednu z nejkrásnějších v Řecku. Skrývá se na západním pobřeží ostrova Lefkada a představuje poklad, který si zaslouží pozornost každého nadšence do adrenalinu. Abyste se totiž k pláži dostali, musíte sestoupit po strmých schodech z vrcholu útesu, kterými je pláž obklopena. Z Lefkady se ke vstupu na pláž můžete dopravit autem nebo městským autobusem. Až absolvujete  tento kaskadérský zážitek při cestě dolů, čeká vás následná odměna v podobě úchvatného výhledu na Jónské moře. Porto Katsiki je známá svými úchvatnými skalnatými útesy, které ji oddělují od okolního světa, nicméně přes sezónu tu bývá velmi rušno a pláž je vyhledávaná hlavně mezi mladými, a to především kvůli tomu, že zde není vyžadován žádný poplatek za vstup. Na ostrov Lefkada se dostanete letecky z Prahy přímým letem na letiště Preveza, let trvá něco málo přes dvě hodiny. 

U vstupu na pláž si můžete zapůjčit lehátko se slunečníkem, které vás vyjde na 15 EUR za den.

 

Otevřít v galerii (5)
Porto Katsiki, Lefkada
Porto Katsiki, LefkadaZdroj: Profimedia

 

Co všechno můžete objevit na Lefkadě?

Lefkada, je malebné městečko s úzkými uličkami, tradičními domy a přístavem. Udělejte si procházku promenádou, posaďte se na veřejné lavičky a dejte si zmrzlinu, během toho můžete obdivovat místní jedinečnou kulturu a historický odkaz starověkého Řecka. 

„Nejvíce klientů s námi cestuje do Řecka, pokud sečteme zájem o všechny řecké ostrovy v naší nabídce,”

sdělila pro LP-Life mluvčí cestovní kanceláře Čedok, Kateřina Pavlíková.

Pláž Zlatni Rat, Chorvatsko

Oblázková pláž na ostrově Brač je známá pro svou jedinečnou podobu. Ostrůvek, který částečně vybíhá do moře totiž připomíná písmeno “V” a má tendenci svůj tvar neustále měnit s nadcházejícím přílivem, odlivem a větry. Tento "životem proměnlivý" břeh ji dává unikátní charakter a tvoří ji výjimečným místem Chorvatska. Zlatni Rat je dobře vybavena různými službami a zařízeními. Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky za 5 až 10 euro na celý den, najít sprchy a záchody, a také využít nabídku vodních sportů. Důležité je mít u sebe hotovost, protože místní platebním kartám moc neholdují a od 1. ledna 2023 vyměnili své milované kuny za evropské euro. Pláž Zlatni Rat najdete asi 2 km od města Bol a dostupná je pěšky i autem. 

 

Otevřít v galerii (5)
Zlatni Rat na ostrově Brač
Zlatni Rat na ostrově BračZdroj: Profimedia

 

Co všechno můžete objevit na Brači?

Kde si rozhodně uděláte “cool” fotku na instagram je hora Vidova Gora, nejvyšší bod ostrova, která nabízí fenomenální výhled na město i moře. Typickou chorvatskou Pljeskavicu zase ochutnáte v centru města Bol, která je proslulá bary a restauracemi, která mají otevřeno dlouho do noci. 

 

Pláž Fontelina, Capri

Capri Fontelina je synonymem pro luxus. Od chvíle, kdy vkročíte na tuto pláž, se pohybujete ve světě elegantního stylu a sofistikovanosti. I slunečník má zde totiž svůj styl a dokonale zapadá mezi movité turisty, kteří zde tráví svou dovolenou. Tato malebná pláž, nacházející se na italském ostrově Capri, láká svým neuvěřitelným šarmem. Je to klenot celého Středomoří. Je vyhlášená pro svůj jedinečný servis, který turistům poskytuje. Je obklopena bary, restauracemi, můžete si tu dojít na masáž nebo pronajmout jachtu. Připravte si, ale peníze s sebou! Za vstup zaplatíte 40 Euro, slunečník si můžete pronajmout za 20 Euro a lehátko za 10 Euro. Věřte, že to budou velmi dobře investované peníze. Na Capri se dostanete pohodlně letecky z Prahy do Neapole a následně trajektem. Ty jezdí z různých přístavů v Neapoli, jako je Molo Beverello nebo Calata di Massaa cesta trvá přibližně 1-1,5 hodiny.

 

Otevřít v galerii (5)
Capri, Fontelina
Capri, FontelinaZdroj: Profimedia

 

Co všechno můžete objevit na Capri?

Při svém pobytu na Capri musíte rozhodně navštívit Modrou jeskyni, kterou můžete projet na malé loďce. A nebo si “vyšlápnout” na Villa Jovis, antické sídlo postavené římským císařem Tiberiem. 

„Výlety na italský ostrov Capri nabízíme zejména jako fakultativní nebo ho klienti navštěvují během poznávacích okruhů v této části Itálie. Capri je velmi oblíbený pro jednodenní výlety. Ibiza je typicky spíše rušnou a párty destinací, kterou vyhledává primárně mladší generace nebo klienti, kteří chtějí dovolenou trávit v letoviscích s bohatým nočním životem,”

dodává Kateřina Pavlíková.

Pláž Cala Bassa, Ibiza

Ibiza je ostrov proslulý bujarými párty a nočním životem, který pohltí každou generaci. Tentokrát vás ale namísto klubu lákáme na pláž Cala Bassa. Pláž je obklopena nádhernou přírodou, která poskytuje dokonalou kulisu pro relax a odpočinek. Bílý písek a jasně modré moře vytváří idylický obraz. Přírodní skalnaté útesy a zelené borovice poskytují stín a ochranu před sluncem a vytváří tak ideální místo pro opalování. Cala Bassa nabízí širokou škálu vybavení, které zajistí pohodlný a příjemný pobyt na pláži. Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky za 20 Euro nebo si pronajmout velkou plážovou postel za 100 Euro.

 

Otevřít v galerii (5)
Cala Bassa, Ibiza
Cala Bassa, IbizaZdroj: Profimedia

 

Co všechno můžete zažít na Ibize?

Doporučujeme procházku starým městem Ibiza, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Objevíte úzké uličky, historické budovy a impozantní opevnění. Můžete navštívit katedrálu Santa Maria de les Neus a vychutnat si panoramatický výhled na okolní krajinu.

Ať už jste milovníkem azurového pobřeží a jemných vln, adrenalinu nebo preferujete opalování v soukromí, tyto pláže budou mít kousek všeho a přesto bude každá tak jedinečná. Dejte nám vědět, na kterou z nich se letos vydáte. 

 

Zdroj: Tripadvisor.com, VisitCroatia.com, Wikipedia.cz, Bolcroatia.hu, Menorca.info, Beachsearcher.com, Capri,com, Fontelina-capri.com, Luxurymoments.group, autorské dílo
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze