Top hledané
Výsledky (0)
Ladronka a Petřín hned za rohem.

Najděte novou adresu Na Hřebenkách: městský život uprostřed přírody

Kateřina Ostrejšová
10. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Pár se psem na terase.

Hledáte městský život uprostřed přírody? V tom případě beze sporu propadnete kouzlu oblasti Hřebenky na Praze 5. Najdete tu totiž celoroční sportovní vyžití v blízkém okolí, parky a dobré restaurace. Třešničkou na dortu jsou prestižní mezinárodní školy, které dotváří spokojený domov pro celou rodinu.

Vracet se domů jako Carrie Bradshaw  

Otevřít v galerii (7)
Žena na recepci domu
Žena na recepci domuZdroj: Profimedia.cz

Snili jste o vstupu domů přes krásné lobby s pozdravem recepčních jako ve filmu? Přesně tohle vám nabízí designová residence Na Hřebenkách. Navíc se při večerních cestách nemusíte strachovat a rychle hledat klíče na dně kabelky. To vše totiž vyřešíte v pohodlí a teple výtahu, který vás odveze do vašeho vysněného patra. Celý objekt je navíc zabezpečen 24hodinovou ostrahou. 

Odpolední sluneční paprsky  

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha, Praha 5

Uvnitř luxusního bytu si budete připadat jako na výsluní! Stavba navržená architektem Radanem Hubičkou má spoustu prosklených ploch a poskytuje tak dokonalé prosvětlení interiéru, ale zároveň vám ponechá domácí soukromí. Byt je jižně orientovaný, slunečních paprsků si tak můžete užívat až do pozdních odpoledních hodin. 

Lenošení na terase

Otevřít v galerii (7)
Přátelé večeří na terase
Přátelé večeří na teraseZdroj: Profimedia.cz

Prosluněné dny nemusíte nasávat pouze za oknem! Proč si neudělat něco dobrého k pití, vzít oblíbenou literaturu a užít si den venku na terase? S plochou 14 metrů čtverečních navíc budete mít spoustu místa pro grilování s přáteli.  

Z fitka rovnou do bazénu 

Otevřít v galerii (7)
Žena ve spa.
Žena ve spa.Zdroj: Profimedia.cz

Součástí rezidence jsou i služby pro vybíravější klienty. K zázemí domu patří bazén se dvěma protiproudy, sauna, plně vybavené fitness centrum, stolní tenis a squashový kurt. Vše najdete na jednom místě. Až se situace vrátí do normálu, doporučujeme navštívit Namastery studio, které se nachází na Smíchově a které nabízí milovníkům jógy jedinečný zážitek. Studio se totiž nachází v prostorách bývalého kláštera. 

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Občanská vybavenost samozřejmostí  

Na Praze 5 najdete opravdu úplně vše, co potřebujete. V blízkosti je spoustu mezinárodních soukromých škol, které připraví vaše děti na jedničku - soukromá mateřská škola KORÁLEK nebo soukromá základní škola Cesta k úspěchu. Najdete tu i spoustu dětských hřišť, zdravotnických center a obchodů. Pokud dostanete chuť provětrat svoji kreditní kartu, obchodní centrum Nový Smíchov je opravdu blízko. 

I za kulturou je to opravdu blízko! V obchodním centru Nový Smíchov nemusíte pouze nakupovat, ale zajít si třeba do kina, které najdete v posledním patře. Jestli máte raději divadlo, pouhých deset minut autem je Švandovo divadlo na Smíchově. 

Dostupnost do centra na jedničku  

Spěcháte na schůzku do centra? Potom stačí vyzvednout auto ve své garáži, která je součástí rezidence, a jste tam co by dup. V jiném případě je stanice autobusu a tramvaje (Nad Klamovkou, Hřebenka) vzdálená pouhých pět minut chůze. Praktické je i sousedství s Prahou 6, kde se nachází velmi snadný výjezd směrem na letiště Václava Havla, Plzeň nebo Karlovy Vary. 

Rozkvět městské části

V letošním roce plánuje radnice investovat do revitalizace 341 milionů korun.

"V oblasti investic do veřejného prostranství počítáme se zahájením dlouhodobě chystané obnovy Chaplinova náměstí. Rádi bychom rovněž odstartovali rekonstrukci parku Kavalírka,"

uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková. 

Mezi další klíčové investice patří výstavba bydlení pro seniory Poštovka nebo zateplení Polikliniky Barrandov.

Na skleničku za roh 

Otevřít v galerii (7)
Pár na večeři
Pár na večeřiZdroj: Profimedia.cz

Všichni pevně věříme a doufáme, že nynější situace brzo skončí a my se budeme moci znovu vydat do víru města. Užít si skleničku a dobré jídlo s přáteli. Na vaší nové adrese nemusíte mít strach, že by nebylo kam. Kolem Petřína je na výběr hned z několika výborných restaurací - například Strahov a Petřín patří mezi ty oblíbené. Kousek od Kinské zahrady je výborná restaurace Tapas, kde si můžete vychutnat ty nejlepší sýry a salámy. Pokud byste dostali chuť na něco tradičnějšího, pak zamiřte na Smíchov do restaurace Vidličky a nože. K výbornému českému jídlu si můžete objednat řemeslné pivo z minipivovaru Matuška.

Pokud máte raději posezení venku, můžete si vychutnat vychlazený drink v zahradní restauraci Klamovka.  

Petřínské sady, Ladronka nebo Klamovka

Otevřít v galerii (7)
Jaro na Petříně
Jaro na PetříněZdroj: Profimedia.cz

Rezidence je přímo na půli cesty mezi parkem Ladronkou a Petřínskými sady. Záleží pouze na vás, jestli vaše odpoledne strávíte na procházce nebo vyrazíte na brusle či kolo do Ladronky, kde je připravena prvotřídní 4 kilometrová asfaltová stezka. Přímo u ní je i venkovní okénko, kde se můžete během sportovních aktivit občerstvit. V parku mimo jiné můžete navštívit i venkovní posilovnu The Gym House, která je otevřená i v průběhu pandemie. Je ale kapacitně omezena, takže je potřeba udělat si rezervaci předem. Jeden vstup stojí 130 Kč na neomezenou dobu. 

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m, Praha 5

Už máte dost chození a raději byste si trošičku odpočinuli? Tak co se nechat vyvézt na Petřín lanovkou? V provozu je každý den od 9 do 20 hodin s patnáctiminutovými intervaly. Pro jízdu platí všechny typy jízdenek MHD. 

Na Praze 5 najdete mimo jiné i park Klamovka s dětským hřištěm a venkovní zahrádkou. Takže o venkovní aktivity v blízkosti domova budete mít postaráno. 

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha, Praha 5

Procházky na všechny strany

Otevřít v galerii (7)
Žena s dětmi v parku
Žena s dětmi v parkuZdroj: Profimedia.cz

Mimo dvou oblíbených pražských parků si můžete udělat příjemnou procházku třeba ke Strahovskému klášteru (2,9 km) nebo navštívit historický areál Pražského hradu (3,3 km). A pokud milujete zahrady, stromy a hodně zeleně, určitě vám uděláme radost. Kousek od Hřebenech se totiž nachází zahrada Kinských (Smíchov), která je součástí přírodní památky Petřín. Prohlédnout si tu můžete například chrám svátého archanděla Michaela z 2. poloviny 17. století, barokní sochu Herkula z konce 17. století nebo sloupové sluneční hodiny z roku 1686.

Jednou zahradou nekončíme. Hned pod Petřínem je na Malé Straně Lobkovická zahrada. Procházku můžete směřovat například k Lobkovickému paláci s krásnými zahradami.

Pro milovníky rugby

Otevřít v galerii (7)
Rodina si hraje s míčem
Rodina si hraje s míčemZdroj: Profimedia.cz

Rugby se stalo v posledních letech velmi populárním sportem. A právě Praha 5 se může pochlubit největším rugbyovým klubem v ČR. Zásluhou dlouhodobé práce s mládeží se týmy účastní soutěží ve všech mládežnických kategorií. A pozor! Rozhodně nejde jenom o mužské týmy. I ženy se dlouhodobě drží ve špičce extraligových soutěží. Stačí na webu vyplnit přihlášku a můžete se stát členem i vy nebo vaše děti.

Spojit městský život s přírodou je v Praze velkým oříškem. Oblast Hřebenky dokázala spojit obojí a nabízí tak ideální podmínky pro žití.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze