Top hledané
Výsledky (0)
Měli jsme možnost nahlédnout do luxusních prostor nově zrekonstruovaného Národního muzea.

Národní muzeum po rekonstrukci: nahlédněte do luxusních prostor!

Eva Ledecká
26. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Luxusní prostory Národního muzea

Obdivovat krásné prostory nově zrekonstruovaného muzea budete mít možnost i vy, neboť se 28. října otevře pro veřejnost a do konce roku bude zdarma. Rekonstrukce byla velmi nákladná, probíhala 42 měsíců a výsledek opravdu stojí za to!

Architektonický skvost má konečně podobu, jakou si zaslouží!

Muzeum je opravdový pražský a český architektonický skvost, který vznikl podle návrhu Josefa Schulze v letech 1885-1891. V roce 2015 byla budova v havarijním stavu a byla tak zahájena generální rekonstrukce.

„Jednalo se o nejsložitější a nejrozsáhlejší rekonstrukci v historii Čech,“ řekl na tiskové konferenci k projektu ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Kompletní rekonstrukce se týkala nových technologií, rozvodů, výtahů a samozřejmě také restaurátorských prací. Budova je národní kulturní památkou, proto byl kladen velký důraz na pečlivou památkovou podobu a restaurování do původní podoby stavby.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Majestátnost muzea čiší už z exteriéru

O tom, že jsou vnitřní prostory naprosto luxusní, není pochyb. Budova Národního muzea však nyní dokáže uchvátit i zvenku. Luxusní světlejší fasáda působí čistě a krásně vynikají pozlacené prvky na střeše i zdech. Velmi prokoukl také okolní prostor, který dává budově vyniknout. Konečně má tato nádherná a pro českou republiku důležitá budova vizitku, jak se patří!

Zahájení provozu

Provoz Historické budovy Národního muzea bude slavnostně zahájen dne 27. 10. 2018 v 16.00 hodin v Panteonu Národního muzea za účasti nejvyšších ústavních činitelů České republiky a zahraničních hostů.

Ve 20.00 a ve 21.00 hodin bude na fasádu Národního muzea promítnut jedinečný videomapping s názvem SVĚDEK DĚJIN.

Národní muzeum bude pro návštěvníky otevřeno 28. října 2018 od 10.00 hodin a k vidění jsou dvě výstavy: Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava a výstava 2 × 100.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze