Naše plíce: Resuscitace. Příběh, který napsal sám život

Zástava dechu přichází nečekaně. Znalost první pomoci může zachránit lidský život.
18. února 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Jelikož zástava dechu přichází náhle, každá vteřina je nesmírně důležitá. V běžném životě se s ní můžeme setkat poměrně snadno. Stačí vdechnutí jídla nebo prudká alergická reakce a zástava dechu je na světě. Během několika minut dochází k zástavě oběhu a ztrátě vědomí. Proto je důležité, jednat co nejrychleji, zajistit volnou průchodnost dýchacích cest a ihned volat záchrannou službu na celostátní tísňové lince 155. Okamžitá první pomoc výrazně zvyšuje šanci přežití, jak dokazuje příběh záchranáře Tomáše.

Zdravotník před sanitkou.

Práce zdravotnického záchranáře přináší velkou dávku adrenalinu. Každý den je neopakovatelný a přináší mnoho emocí. Velkou roli hraje také čas, protože záleží na každé vteřině. Výjezdová skupina se obvykle skládá z řidiče a zdravotnického záchranáře. Celý tým ve vážnějších případech doplní i lékař, který je v posádce jediný, kdo má pravomoci vykonávat lékařské výkony a podávat pacientovi léky. 

Náhlý výjezd

Tomáš působí u záchranné služby šestým rokem. Jeho rutinní pracovní den se skládá z výjezdů k nejrůznějším dopravním nehodám, úrazům, kolapsovým stavům či alergickým reakcím. Záchranáři jsou zvyklí na rychlý pokyn k přesunu, ale tento náhlý výjezd k pacientovi v bezvědomí byl přeci jen něčím výjimečný. 

Dvoučlenná posádka míří kvapným krokem do vozu a vyráží do centra města, kde došlo ke kolapsu staršího muže, který se nyní neprobírá. Dusné počasí takovému stavu nahrává. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě. Cestou k pacientovi si posádka předává úkoly a připravuje potřebné vybavení.

Vybavení sanitky.
Vybavení sanitky. • Zdroj: Pixabay.com/PixelHeini

Instrukce v průběhu cesty

Znenadání se z radiostanice ozve hlášení:

“Tomáši, Honzo, zde operační středisko.”

“Operační, tady Tomáš, povídej,” 

ozývá se již standardní reakce na volání. 

“Tomáši, zde operační, v tuto chvíli již zahajujeme telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci (TANR) s přítomnými svědky,” 

zní upřesňující informace během cesty. 

“Operační, tady Tomáš, zprávě jsem rozuměl, předpokládaný dojezd na místo události do dvou minut. Dotaz na lékařskou výjezdovou skupinu, prosím?” 

Po vyhodnocení situace operační středisko automaticky směruje lékaře na místo události.

“Tomáši, zde operační, lékař se v tuto chvíli uvolnil z jiného výjezdu nedaleko od vás, přesměrujeme jej ihned za vámi.” 

“Operační, zde Tomáš, rozuměl jsem, díky, konec.” 

V mezičase si posádka upřesňuje nové informace, protože již ví, jaký shon ji po příjezdu bude čekat. Po příjezdu na místo Tomáš rychle rozděluje jednotlivé vybavení, kterého není málo. Pro resuscitaci je nutné vzít monitor životních funkcí s implementovaným defibrilátorem, odsávačku, malou tašku s kyslíkovou lahví, dva batohy. Ve voze se nachází ještě volně položený samorozpínací vak, který slouží k provádění umělého dýchání.

Sestřička zahajuje zkušební resuscitaci.
Sestřička zahajuje zkušební resuscitaci. • Zdroj: Freepik.com
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Hra o čas

Po příjezdu na místo není čas ztrácet čas. V běhu k pacientovi Tomáš křičí na kolegu rychlé pokyny: 

“Zapínám monitor, kleknu si za hlavu a ověřím stav vědomí a dýchání, pokud to bude potřebné, tak začnu stlačovat hrudník a ty mu mezi tím nalepíš defibrilační elektrody a budeš připraven mě vystřídat ve stlačování hrudníku.” 

To je ale jenom začátek. V mezičase je třeba připravit kyslíkovou láhev, připojit samorozpínací vak a zajistit přístup do žilního systému k možnosti podání léků po příjezdu lékaře.

Resuscitace ještě před příjezdem záchranných složek

Svědci události mezitím poskytují pacientovi kvalitní laickou resuscitaci, ke které byli navedeni pomocí asistenta tísňové linky.

“Vedete si skvěle, výborná práce! Děkujeme za spolupráci, my si pána bereme,” 

chválí přítomné svědky člen záchranného týmu. Tomáš si kleká za hlavu pacienta a zjišťuje, zda se opravdu jedná o zástavu dechu, bezvědomí a nepřítomnost pulzu na velkých tepnách. Jeho kolega zatím lepí na pacientův hrudník defibrilační elektrody, přesně podle předchozích instrukcí. Kooperace mezi členy týmu je nesmírně důležitá. Hrudník je třeba neustále stlačovat i během nabíjení defibrilátoru. I těch několik málo vteřin mezi nabíjením defibrilátoru je žádoucí nepřestávat se stlačováním. Zazní siréna defibrilátoru, která značí jeho nabití pro aplikaci výboje. Kontrola okolí, zdali je podání výboje bezpečné a nikomu neublíží, probíhá za simultánního povelu:

“Všichni pryč, nedotýkat se pacienta!” 

Všechno je v pořádku, vzduch čistý. 

“Pal!” 

zní rozkaz kolegovi, aby aplikoval výboj a pokračoval ve stlačování hrudníku. Tomáš začíná provádět umělé dýchání samorozpínacím vakem a s kolegou, který neustále stlačuje hrudník, se střídají v poměru 30:2. 

Zdravotník s pacientem.
Zdravotník s pacientem. • Zdroj: Pixabay.com/Bokskapet

Lékař přijíždí na místo

Jakmile na místo přijíždí lékař, přebírá si defibrátor a pokračuje v podávání dalších defibrilačních výbojů. Poté provede zajištění dýchacích cest (tzv. intubaci) a indikuje podání potřebných léků. Ještě jeden výboj a začne docházet k obnově spontánního oběhu. Pacientovo srdce začíná znovu bít. Pokyny lékaře znějí jasně:

“Takže pánové, klasická postresuscitační péče prosím. Saturace, kapnografie, krevní tlak a dvanáctisvodové EKG.”

Po splnění těchto úkonů a vyhodnocení získaných informaci lékařem se celý tým může připravit na přenesení pacienta do sanitky a následný transport do nemocnice.

Intubace.
Intubace. • Zdroj: Pixabay.com/Orlobs

První pomoc má smysl

Tomáš se v mezičase snaží najít svědka, který pacienta začal pohotově resuscitovat.

“Kde je ten pán, co stlačoval hrudník?” 

Přihlížející svědkové se kolem sebe nejistě rozhlížejí, protože neví, z jakého důvodu dotyčného zdravotník hledá. Tomáš si uvědomí, že jeho dotaz zprvu nezněl příliš přívětivě, proto pokračuje již mnohem přívětivějším tónem:

“Mohli byste tedy vyřídit kolegovi, že si vedl fakt skvěle a v tuto chvíli zachránil pánovi život?”

Svědci již s velkou úlevou poukazují na pána a tlačí ho dopředu před zraky přítomných zdravotníků. 

“Ehm, no, to jsem rád, to by snad udělal každý, ne?” 

Dere ze sebe překvapený pán. 

“To se bohužel nevidí tak často, lidi to buď neumí, nebo se bojí a vy jste si podle kolegů vedl fakt skvěle, děkujeme Vám. V tuto chvíli jste zachránil lidský život,”

vstupuje do konverzace přítomný lékař.

Tomáš si konečně mohl sundat promočený respirátor a na chvíli si odpočinout. Navzdory náročnosti práce Tomáše těší, že dnešní výjezd dopadl dobře. Do nemocnice s pacientem odjíždějí s pocitem, že za ten zachráněný lidský život všechna ta námaha opravdu stojí. Každý den, nehledě na denní či noční dobu, ani na rozmary počasí, zdravotníci bojují za to, aby lidé mohli odcházet domů “po svých”.

Trénink první pomoci.
Trénink první pomoci. • Zdroj: Freepik.com

Jak poskytnout první pomoc

Poskytnutí první pomoci je přímo vymezeno zákonem, jako povinnost každého občana. Přesto se mnoho lidí kvůli nedostatečným vědomostem bojí první pomoc poskytnout. Kromě znalostí správného postupu je nutné zachovat chladnou hlavu a neohrozit sebe, ani nikoho jiného. Je několik druhů první pomoci, které se odvíjejí od dané situace. V případě bezvědomí se používá resuscitace, při které je nutné zajistit průchodnost dýchacích cest, masáž srdce a umělé dýchání z úst do úst. Laická resuscitace před očekávaným příjezdem záchranářů by měla vypadat takto: 

  • Pokleknout před osobu v bezvědomí a zjistit její reakci zatřesením rameny. Nutné je zkontrolovat, zda osoba dýchá. 
  • Uvolnit dýchací cesty záklonem hlavy a zvednutím brady.
  • Sledovat reakce těla, zda pacient volně a pravidelně dýchá (zvedá se mu hrudník či břicho, z úst nebo nosu proudí vzduch).
  • Masáž srdce v kombinaci s umělým dýcháním. Po 30 stlačení hrudníku se pacientovi zakloní hlava a provedou se 2 vdechy vzduchu do plic. Nezačne-li se mu zvedat hrudník, opakuje se po celou dobu do příjezdu záchranné služby. Nejdůležitější je nepřerušovat stlačování hrudníku. 

Pokud si přesto nebudete vědět rady, můžete se obrátit právě na operátora záchranné linky, tak jako to udělal jeden z hrdinů našeho příběhu. Nácvik resuscitace je nutné provádět pod dohledem školených osob. Pokud by vás příběh inspiroval a chtěli byste zdokonalit své znalosti první pomoci, můžete se přihlásit do kurzu Základy první pomoci. Český červený kříž provádí školení v první pomoci prostřednictvích Oblastních spolků. Ty jsou určeny lidem všech věkových kategorií. Nikdy nevíte, kdy se dostanete do situace, kde tyto znalosti pomohou zachránit lidský život... 

Naše plíce

Logo Naše plíce
Logo Naše plíce • Zdroj: archiv Naše plíce

Jako mediální partner realitní kanceláře Y&T Luxury Property bychom vás rádi vyzvali k podpoře sbírky pořádané Nadačním fondem Naše plíce: Darujme plicní ultrazvuk VFN na Karláku.
Naše plíce, založené realitní kanceláří během první vlny pandemie COVID-19, se věnují podpoře léčby respiratorních onemocnění u dospělých a dětí.

"Již dříve jsme jako dárce podporovali různé charitativní projekty,"

říká zakladatelka realitní kanceláře Elena Jakubovič. 

"Tentokrát chceme jít o krok dál a dlouhodobě pomáhat českým odborníkům a nemocnicím."

A proč spojení realitního byznysu a péče o zdravé plíce? Elena Jakubovič a její tým věří, že dobře vybraný dům nebo byt, je tím místem, kde se vám bude dýchat s lehkostí. A tento pocit by měli zažívat všichni.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem nenapravitelný optimista, s úsměvem lze zvládnout vše lépe. Vystudovala jsem mediální komunikace, miluji četbu, velká města a cestování. Relaxuji tancem a při hraní golfu zlepšuji trpělivost, která mi občas chybí.
Sabina Štaubertová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks