Top hledané
Výsledky (0)
Každý chce být krásný. Především každá žena se chce alespoň na chvíli cítit jako královna.

Natali Ruden plánuje otevřít módní butiky v zahraničí a více cestovat. Na muže po svém rozchodu nezanevřela

Michaela Hanelová
20. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Natali Ruden

Uznávaná módní návrhářka Natali Ruden se ve svém rozhovoru rozpovídala nejen o tom, co ji v životě naplňuje a těší, ale také o tom, jaké má plány do budoucna. Co vše úspěšnou módní ikonu čeká, jaká byla její nejnovější kolekce, a jak se cítí po rozchodu se svým partnerem? 

Její styl je osobitý a má svou vlastní vizi. Nikdy se ničemu nepodobá a inspiraci hledá pouze tam, kde se i ona sama obléká. Nemá ráda stereotyp a ráda tvoří něco nového. Bývalá vrcholová sportovkyně se dala na dráhu umělkyně. Stalo se tak ze dne na den a svého rozhodnutí nelituje. Žena, která pochází z Ukrajiny dokázala do světa módy vnést novou eleganci, styl a krásu. Ženy, které se u ní oblékají, se mohou cítit jako královny. Její maminka pracovala jako módní návrhářka, a právě tím svou dceru inspirovala k této životní cestě.

Před nedávnou dobou jste do světa vyslala svou novou kolekci a módu inspirovanou královskou rodinou a rozhodla jste se i pro pánskou kolekci. Co vás k tomu vedlo? 

Tam byla inspirace velká. Když jsem se zamyslela nad tématem, které bych chtěla řešit, tak jsem se zamyslela, že to chci dělat pro své klienty. Pro sebe a pro své klienty. Pro sebe, protože mám ráda tu práci a musí mě to naplňovat, abych mohla tvořit a pro klienty, protože chci v každé ženě vidět královnu. Když mě napadlo toto téma, zavolala jsem svým kamarádkám a klientkám a řekla jsem jim, že budu mít kolekci Queen, tak mi na to řekly, ano to jsem já. Ty ženy se v tom vidí, každá chce být královnou. Další mojí inspirací je módní návrhářka Vivienne Westwood, hodně jsem studovala její tvorbu, byla jsem kvůli tomu i v Anglii, a to mě nejvíce zaujalo.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Vzešla inspirace přímo z oděvu královské rodiny? A co říkáte vy osobně na styl oblékání královské rodiny, například princezny Kate?

Další inspirací byla pro mě především princezna Kate. Líbí se mi styl královské rodiny, a především styl oblékání princezny Kate. Protože je to krásná a čistá duše. Krásně umí skloubit eleganci, casual. A to jsem tematicky zahrnula do své kolekce.

Ženskost, elegance - to je i hlavní myšlenka celé kolekce. Chcete tím podpořit i ostatní ženy, které nemají velké sebevědomí, ale mají v sobě skrytý potenciál?

Moje klientky jsou takové, že jsou to sebevědomé ženy. Proto i ony potřebují něco nového. Já dělám takovou módu, aby se žena cítila sebevědomá. Je to známý rys, že ty moje kolekce jsou nositelné.

Válka na Ukrajině stále trvá. Jak s odstupem času vnímáte tuto situaci?

Jak to můžu vnímat. Je to strašná věc, která doufám, že brzo skončí. Přála bych si, aby to skončilo brzy, je to velmi složitá situace a snad se znovu vše vrátí do normálu. Já bych chtěla lidem na Ukrajinu říct, aby věděli, že na ně tady všichni každý den myslíme. Každý, koho znám, nějakým způsobem pomáhám, jak může. Toho si vážím.

V Česku jste přes 30 let a stále patříte mezi špičkové módní návrhářky. Je něco, čeho byste ještě v životě chtěla docílit?

Teď momentálně dokončí studia můj syn. Mě se trochu otevřou ruce a budu mít více času. Chtěla bych otevřít butik ve Vídni a na jihu Francie. Chtěla bych rozšířit svou působnost, protože mám hodně klientů, kteří jsou z Francie a Vídně. Tam ti lidé mají více možností ty věci unosit.

Jakou školu váš syn nyní studuje?

Můj syn dokončil studia na univerzitě v Manchesteru a pokračuje dalším stupněm opět v Anglii. Studuje finance, baví ho to, ale i tak se už těším, až se vrátí. Strávili jsme spolu léto a užívali si rodinnou pohodu. Hlavně, ať se mu daří ve všem, co chce dělat.

Jaké jsou vaše plány, co vás čeká?  

Chtěla bych se více věnovat svému soukromému životu. Chtěla bych více cestovat, poznávat svět, mít více času na sebe. Chci mít více času na svou tvorbu. 

Rozešla jste se s partnerem. Je to pro vás velká životní změna?

Ano, v květnu tohoto roku jsme se rozešli. Neměla jsem čas nad tím ani přemýšlet, hodně jsem se věnovala své práci. Miluji svůj život, jsem otevřená a v žádném případě jsem na lásku nezanevřela. Nechávám tomu volný průběh. Na lásku stále věřím. Momentálně se věnuji rodině, přátelům a své práci. Teď především kolekci královské rodiny. 

Děkuji moc za rozhovor a přeji vám hodně štěstí. 

Já také děkuji.

Zdroje: Vlastní dotazování, rozhovor s Natali Ruden

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze