Top hledané
Výsledky (0)
Přírodní materiály jsou v poslední době trendy, a to nejen v případě módy, umění a architektury. Podtrhují nejen osobitý design výrobků, ale jsou zároveň pohodlné, praktické, luxusní a většinou také ekologické.

Návrat k přírodě - české dřevěné brýle slaví úspěch

Mgr. Jana Höger
09. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

V dnešní době se brýle stávají moderní záležitostí, sloužící jako módní doplněk, který dotváří image. Stále více se objevují snahy a tendence o jedinečný vzhled. Za pomocí brýlí můžete snadno vyjádřit svůj postoj, možnost být jiný, odlišit se, a zároveň vypadat elegantně. Toho se dá docílit zajímavým tvarem, nevšední barvou, anebo originálním materiálem.

Umělosti vstup zakázán

V českých dílnách návrháři a tvůrci dřevěných brýlí používají pouze přírodní materiály, včetně těch recyklovaných. Toxické a podobné nežádoucí látky přitom mají do jejich dílny vstup zakázán. Ano, zní to skoro až nepředstavitelně, ale materiál sloužící k výrobě vyrůstal po více než jednu lidskou generaci. Celý koncept stojí na vývoji a vlastním designu ve spojení s futuristickou myšlenkou proměny světa směrem k individuálním požadavkům jedince.

Velmi kvalitní a zároveň luxusní dřevěné sluneční i dioptrické brýle nabízí česká značka ZEW. Vyznačuje se precizním zpracováním a důrazem na každý detail. Mimo jiné česká značka ZEW má za sebou nominaci na Czech Grand Design nebo prezentaci na Designbloku.

Vila Střešovice 353m
Vila Střešovice 353m, Praha 6

Brýle s příběhem

RANDOM, za tímto názvem se skrývá značka pocházející z rukou Stanislava Kyška, který se specializuje na výrobu dřevěných brýlí a motýlků s vlastním příběhem. Myšlenka pana Kyška se zrodila při prvním setkání se s dřevěnými brýlemi a naprostou fascinací dřeva jako takového. Z počátku za tím stála pouze práce jednoho člověka, kdy z dubového dřeva, sklíčka a pantů ze starých brýlí spatřily světlo světa brýle s názvem RANDOM. Nyní je RANDOM značkou brýlí, za níž stojí mnoho lidí, ale o to více do nich vkládají po částech sami sebe.

Dámské i pánské sluneční brýle BRUMLEY se vyrábějí moderní technologií za použití uhlíkových vláken či gravírování laserem. Kromě běžných kolekcí nabízí firma také speciálně navržené kolekce pro zákazníky jako jsou například edice Classic nebo Dawn inspirované retro stylem. 

Nejkratší dobu na trhu je zatím značka KOORA, která nabízí gravírování vašeho vlastního motivu na všechny produkty i efektní retro balení. Používá ručně vyrobené brýle z luxusního ebenového dřeva. Její technologie spočívá v osazení kvalitními polarizovanými čočkami, které Vám zajistí efektivní ochranu zraku. Flexi stranice umožňují vyhnutí až 25°, což zajistí pohodlné nošení. Brýle navíc váží překvapivě pouhých 27 gramů.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
ZEW
Novodvorská 994/138, 142 00, Praha 4
+420 602 432 867