Top hledané
Výsledky (0)
Populární hračka může cestovat po světě

Tamagotchi se vrací! Legendární hračka je zpátky na trhu. Cena vás překvapí

Nela Štefanová
17. června 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Jedním slovem nostalgie. Kdo měl to štěstí a v 90. letech prožíval své dětství, určitě by vám vyjmenoval řadu hraček, které zrovna v této době byly na vrcholu oblíbenosti. Kromě plyšového Furbyho nebo klučičího Beybladu snad všichni ve třídě vlastnili své virtuální zvíře v plastovém vajíčku. Ano, řeč je o legendárním Tamagotchim, kvůli kterému byly děti schopny vstávat ve dvě ráno, jen aby svému zvířátku poslaly obejmutí nebo něco dobrého k snědku. Vzpomínáte si? Pokud ano, tak tohle pro vás bude určitě dobrá zpráva. Téměř po třiadvaceti letech se populární hračka vrací na trh a již koncem července si tohoto elektronického mazlíčka budete moci pořídit. Jen s o něco modernější technologií. 

Elektronický mazlíček Tamagotchi, oblíbená hračka ve tvaru vejce z Japonska, dokázal v 90. letech pobláznit téměř celý svět. Vajíčko, které se tehdy dalo zakoupit v mnoha barvách nyní hlásí svůj triumfální návrat. Severní Amerika spustila předprodej nového produktu s názvem “Tamagotchi On Wonder Garden”,  a věřte tomu nebo ne, už nyní se na tyhle mazlíčky stojí pěkně dlouhá fronta. 

Otevřít v galerii (7)
Nová verze je modernější.
Nová verze je modernější. Zdroj: instagram: Tamagotchi_US
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

,,Je úžasné vidět ty, kteří původní Tamagotchi pamatují z 90. let. Mám také velkou radost, když vidím nové mladé zájemce, kteří se se svým virtuálním mazlíčkem seznamují poprvé,”  

řekla ve svém prohlášení Tara Badie, ředitelka strategie značky pro společnost hraček Bandai America.

Otevřít v galerii (7)
Virtuálního mazlíčka budete moci vzít i na dovolenou.
Virtuálního mazlíčka budete moci vzít i na dovolenou. Zdroj: instagram: Tamagotchi_US

Původní Tamagotchi měl jednoduchou černobílou obrazovku. Vaším cílem bylo starat se o mládě se vším všudy. Museli jste ho krmit, uklízet po něm digitální bobky nebo si s ním hrát. Nová přicházející řada však bude obsahovat vylepšenou grafiku a také nabízet možnost připojení se k mobilní aplikaci. Vychytávky, co? To ale není všechno. 

Otevřít v galerii (7)
Tamagotchiho si budete moci zakoupit v různých barvách.
Tamagotchiho si budete moci zakoupit v různých barvách. Zdroj: instagram: Tamagotchi_US
Otevřít v galerii (7)
Nově ho lze připojit i k mobilní aplikaci.
Nově ho lze připojit i k mobilní aplikaci. Zdroj: instagram: Tamagotchi_US

Vezměte ho k moři!  

V novém vydání "Tamagotchi On" bude moci váš mazlíček oslavit narozeniny, cestovat, potkat kamaráda, oženit se nebo také vychovávat děti a tím rozšířit svůj rodokmen. Pokud jste kdysi virtuálního kamaráda vlastnili, určitě si vybavíte i fakt, jak otravný někdy dokázal být, protože vyžadoval neustálou péči. Jestli jste na něj v devadesátkách občas zapomněli, stalo se, že vám domácí mazlíček zemřel a vám nezbývalo nic jiného, než přemluvit rodiče aby vám koupili nového. Řada Wonder Garden podobně morbidní ale nebude. Pokud budete zaneprázdněni, vylepšeného Tamagotchiho můžete umístit do hotelu, kde mu bude poskytována plná péče. Škoda, že to nevymysleli už takhle předtím! Mohla jsem ušetřit mamince pár stovek měsíčně. 

Otevřít v galerii (7)
Virtuálního mazlíčka budete moci vzít i na dovolenou.
Virtuálního mazlíčka budete moci vzít i na dovolenou. Zdroj: instagram: Tamagotchi_US
Otevřít v galerii (7)
S Tamagotchim děti usínaly i vstávaly.
S Tamagotchim děti usínaly i vstávaly. Zdroj: instagram: Tamagotchi_US

Pokud máte strach, že je na vás vylepšená hračka až příliš moderní a vy příliš technice nerozumíte, nezoufejte! Řada originálních prvků z původního Tamagotchiho byla zachována. Kromě designu se třemi tlačítky vás nový kamarád bude stejně “otravovat” hlasitým pípáním. Zvuku se nezbavíte ani v případě vypnuté obrazovky. Abych pravdu řekla, tak zrovna tyto alarmující zvuky byly na celé hračce snad nejvíc frustrující. A cena? Ta stejná pochopitelně nezůstala. Za plastové vajíčko nyní neutratíte padesát korun, ale necelých 1500. 

Otevřít v galerii (7)
Tamagotchi On bude moci zakládat rodinu
Tamagotchi On bude moci zakládat rodinu Zdroj: instagram: Tamagotchi_US
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze