Top hledané
Výsledky (0)
Dne 17. 05. 2023 představila módní návrhářka Natali Ruden v prostorách show roomu Stopka, průřez její tvorby i novou letní kolekci, kterou navrhla speciálně pro tuto akci s myšlenkou na letní párty a letošní Karlovarský festival.

Návrhářka Natali Ruden a její nová letní kolekce. Na přehlídce se dokonce ukázala i nově zvolená miss Zedníková

Barbora Štöklová
01. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Natali Ruden na módní přehlídce

Návrhářka Natali Ruden je známá svou schopností zhmotnit sen každé ženy - nosit oblečení, které je stejně jedinečné jako ona sama. Při poslední módní přehlídce představila svou nejnovější kolekci, která je inspirovaná letními akcemi a prestižním Karlovarským filmovým festivalem. V prostorách showroomu Stopka se na přehlídce poprvé v roli modelky také představila nová Miss Czech Republic 2023, Justýna Zedníková.

Představte si výlohu módního butiku uprostřed staroměstské části Prahy. Výloha je zasazena do velkého okna a historická fasáda domu jemně kontrastuje s čistým a moderním interiérem obchodu. Centrální bod výlohy tvoří rafinované, stříbrné manekýny v elegantních šatech. Obchod patří renomované návrhářce ukrajinského původu - Natali Ruden.

Rozhodně ale není jen další návrhářkou v řadě. Je skutečnou umělkyní, která ve své práci spojuje klasické a moderní prvky, aby vytvořila něco, co je opravdu unikátní. Její tvorba je obohacena o hluboké porozumění ukrajinskému i českému kulturnímu dědictví a zároveň je znát vliv moderních trendů. Během své práce je vždy napojena na aktuální dění ve světové módě, jak prostřednictvím materiálů, tak i technik zpracování. Při tvorbě svých modelů rozhodně nedělá žádné kompromisy. Ať už se jedná o nákup látek v Paříži nebo usilovnou ruční práci, kterou Natali sama odvádí na každém kousku.

Není divu, že přehlídka byla velebnou událostí, která zdůraznila návrhářky schopnost vytvářet oblečení, které je elegantní i funkční. Každý kousek byl navržen s myšlenkou na letní párty a Karlovarský filmový festival jako jeden z vrcholných momentů českého kalendáře.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Nová kolekce

Kolekce byla bohatá na barvy, se zaměřením na výrazné tóny a vzory. Od černých šatů s jemnými flitry přes křehké blůzy až po elegantní večerní róby. Každý kousek byl svým způsobem jedinečný a všechny spolu vytvářely harmonický celek.

Na přehlídce zazářila například nová Miss Czech Republic 2023 Justýna Zedníková a Natálie Jirásková, dcera Ivy Kubelkové.

“Justýna mě velmi zaujala hned na finále konaném pár dní před akcí a také  jsem si užívala možnost vidět Natálku Jiráskovou v roli modelky. Byla to příjemná vzpomínka na spolupráci s její maminkou, Ivou Kubelkovou,”  

zmiňuje Natali.

O Natali

Návrhářka pochází z Kyjeva, kde vystudovala prestižní Kyjevskou akademii designu. Pokračuje tak v rodinné tradici, zvolila si totiž stejné povolání jako její maminka. S vlastní módní značkou působí Natali Ruden na našem trhu již od roku 1992, kdy se do České republiky natrvalo přestěhovala. Už 20 let je jednou z předních ikon v českém módním světě.

 „Svoji práci mám moc ráda a beru ji jako určité poslání. Jsem temperamentní, a proto ráda používám výrazné barvy, kombinuji materiály. Důležitá je pro mě i krásná linie, která mě fascinuje od té doby, co jsem poprvé zhlédla obrazy italského malíře Modiglianiho. Vše musí směřovat k tomu, aby se podtrhla krása těla a osobnost,” 

dodává designérka.

S napětím očekáváme, co pro nás Natali připraví v příští kolekci. Jaké nové prvky přidá do své stále se rozvíjející palety designů a jaké nové inspirace a ideje promění v elegantní a nositelné kousky. 

Těšíme se.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Zdroj: autorské dílo, Nataliruden.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze