Top hledané
Výsledky (0)
Nebušice jsou vzhledem k lokalitě ideální městskou čtvrtí pro mladé rodiny.

Stěhuji se do Nebušic: Čtvrť, kde se psaly dějiny, dnes skrývá vyžití pro všechny generace i pohádkovou přírodu

Denisa Zajíčková
08. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Nebušice nabízí fascinující přírodu

Stále více rodin touží po klidném bydlení blízko přírody, které jim zároveň poskytne únosnou vzdálenost pro dojíždění do centra Prahy - ať už za zábavou, kulturou či prací. Už od minulého století se významně rozvíjejí Nebušice, které si získaly své čestné místo mezi oblíbenými obcemi pro koupi nemovitosti. Co je ale tím lákadlem, které vás bude bavit i po dvaceti letech tady?

Nebušice - stále oblíbenější pražská městská čtvrť, která skrývá 59 ulic. První zmínky jsou už ze 13. století. Historie na vás dýchne z každého koutu. Ve středověku byla obec tehdejší usedlostí vinařů, stejně jako například blízké Dejvice. Samotná obec Nebušice byla ale k Praze připojena až v roce 1968 jako součást městského obvodu Praha 6. 

Největší rozvoj zažila obec Nebušice ve 20. století. Začalo se zde rozrůstat autobusové spojení, a s tím pochopitelně velké množství rodinných domů a vilových čtvrtí. Pro rodiče, kteří hledají uplatnění pro své nadané děti, je zde od roku 1998 také International School of Prague

Jednoznačně největším projektem, který v současné době probíhá, je dlouho očekávaná dostavba Centra sociálních služeb Nebušice. Jedná se o velice složitou a investičně náročnou stavbu, která přinese dlouho očekávané propojení obou budov s veškerým komfortem jak pro klienty, tak personál,

říká starosta Nebušic Viktor Komárek pro Nebušice zpravodaj

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Do centra jen kousek

Z Nebušic budete v centru za chvíli. Pokud využijete městskou hromadnou dopravu, nebude vás to na Václavské náměstí stát ani půl hodiny. Pokud pojedete autem, budete tam zhruba za 15 minut. Při provozu zhruba o 10 minut déle. A to už je perfektní lokalita, co říkáte? Když vás totiž ruch velkoměsta omrzí, můžete se vrátit do fascinující přírody.

Za zmínku stojí také blízké pražské letiště. Pokud občas vyrážíte na poslední chvíli, letadlo vám už nikdy neodletí. Budete to mít sotva 6 kilometrů!

Založení Montessori v Nebušicích

Nová dětská skupinu Creative Kids Academy v Nebušicích. Chod a program jesliček je inspirován pedagogikou Marie Montessori. Poskytují dětem připravené prostředí, díky němuž se stanou nezávislými, sebevědomými a zvídavými ve všech oblastech vývoje. Vzdělávací aktivity podporují v dětech přirozený zájem o věc, rozvoj jemné i hrubé motoriky, koordinaci a pomáhají jim poznat, že chybami se člověk učí. 

Divoká Šárka svůj název našla v tragédii a lsti

Přírodní rezervaci Divoká Šárka najdete na skalnatých úbočích Šáreckého potoka mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem. Jde o jeden z nejrozsáhlejších pražských parků, který je cílem turistů v létě i v zimě. Je oblíbený zejména u horolezců. Vyplatí se vám krátký výstup na Kozákovu buližníkovou skálu. V létě tu můžete jezdit na kole nebo vyrazit na procházku, v zimě si s sebou klidně vezměte běžky.

Romantická pověst skončila tragédií

Svůj název nezískalo romantické skalní údolí náhodou. Je totiž spojeno s legendou o Šárce a Ctiradovi. Všechno začalo u české národní pověsti, kterou se dnes děti učí pod názvem Dívčí válka. Příběh vypráví o vzpouře žen proti mužům. Ženy se po smrti milované kněžny Libuše pod vedením dívky jménem Vlasta opevní na hradě Děvín proti Vyšehradu. 

Právě Ctirad se stane součástí léčky, kterou nastraží Vlasta v podobě spoutané Šárky. Podle jedné z legend pak nešťastná a zoufalá Šárka skončí svůj život v Divoké Šárce skokem ze skály. Ta se od té doby nazývá Dívčí skok.

Kde se dobře najíst? 

V prostorách Dolce Villa Hotelu neuděláte chybu. Najdete zde dvě restaurace, jedna je určena pro soukromé akce, druhá je otevřena na dobrý oběd či posezení. Jmenuje se Burger Bar. Nechybí zde ani bowling s možností občerstvení.

Mezi oblíbené patří také Soogo Asian Restaurant, kde vám uvaří ty pravé indické speciality. 

Únětický pivovar

Pokud si v létě rádi vyjedete na kole cestami, které končí u vychlazeného půllitru dobrého piva, bude se vám tu rozhodně líbit. Jen kousek od Nebušic se totiž nachází pivovar v Úněticích u Prahy, kde se pivo vyrábí klasickým způsobem bez chemických úprav. Dojedete sem z Tichého údolí a Roztockého háje.

V týdnu se tu dobře najíte, o víkendu vás čeká speciální menu a nechybí ani akce či možnost uspořádat narozeninovou oslavu. A aby nepřišli vaši nejmenší zkrátka je tu v létě i zahrádka a dětský koutek. Nechybí vánoční trhy, masopust i srpnové posvícení. 

V Úněticích je také populární Alšova vyhlídka, naučná stezka Rozhlédni se, člověče nebo Vrba zapomenutá. Ta se dlouho ukrývala před zraky kolemjdoucích, než ji v roce 2014 neobjevil Pavel Kyzlík z České lesnické společnosti. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice –
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice –, Praha 6

Další tipy na výlet do hodiny od Nebušic

Panorama Nebušic uvidíte z multifunkční vyhlídky, která se jmenuje Nebušické oko. Pokud vás láká dobrodružství, užijete si v létě Kemp Džbán v okrajové části Vokovice na okraji přírodní rezervace Divoká Šárka.

V zimních měsících si s dětmi užijete Lumina Park Praha u Džbánu, v létě národní kulturní památku Hradiště Šárka. Pro aktivní sportovce je poblíž Wake Park, uchvátí vás také přírodní památka Jenerálka. Tam je také známý povalový chodníček. Pokud vám nestačí pivovar v Úněticích, dejte šanci Pivovaru Liboc. Tady je také archeologický park, na sídlišti Dědina na Praze 6 zase najdete kuličkový areál.

Zdroj: redakce, kudyznudy.cz, prahanebusice.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze