Top hledané
Výsledky (0)
Jedny z nejkrásnějších zámků v České republice nelákají jen tisíce turistů, ale i objektivy kamer a fotoaparátů. Jakým skvostům dáváte přednost?

Nechte se zlákat: Tyto zámky stojí za výlet!

Mgr. Jana Höger
10. srpna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Zámek Hluboká nad Vltavou

Kam na výlet? Zde můžete popustit uzdu své fantazii naplno!

Kdo by si v dětství nehrál na princeznu, chrabrého rytíře a zakletý zámek? Kdo by si na chvíli nevyměnil svůj třípokojový byt za zámeckou rezidenci? Existují místa, kde se najednou ocitnete zpátky v čase a odnesete si nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky.

Hluboká nad Vltavou - česká perla mezi zámky

Krásná místa naleznete na zámku Hluboká nad Vltavou, který by se dal označit za Windsor v českém podání, pyšnící se bohatými zdobenými interiéry, ale i knihovnou se 12 tisíci knihami. Můžete navštívit reprezentační pokoje, kde vás okruh vyjde na 200 Kč za osobu či soukromé apartmány za 150 Kč nebo se dívat na okolní krajinu z výšky 103 metrů z luxusní neogotické věže. Vstup vás vyjde na 100 korun.  

Pohádkové sídlo Zámek Sychrov

Sychrov je miláčkem kameramanů a filmařů, natáčela se zde Zlatovláska, Nesmrtelná teta, Radůz a Mahulena, ale i Dobrodružství kriminalistiky. Kromě překrásných novogotických klenotů Rohanů a zahrady, je pro vás připravena noční netradiční kostýmová prohlídka, dále také takzvaná Technopolis, což je výstava zaměřená zejména na vynálezy a vynálezce 19. a 20. století. Mysleli tady ale také na nejmenší, děti se můžou těšit na výstavu panenek.

Cena základního okruhu - rodinné vstupné bude vaši peněženku stát 530 Kč.

Otevřít v galerii (3)
Zámek Sychrov
Zámek SychrovZdroj: zamek-sychrov.cz
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m, Praha 4

Červená Lhota jako naprostá rarita

Je třetím nejnavštěvovanějším zámkem v Česku a jeho nezaměnitelná poloha uprostřed vody a typická červená barva přitahuje zkrátka pozornost. Posledním majitelem se stal říšský kníže Schönburg Hartenstein. Návštěvu autenticky dochovaného obydlí si můžete zpestřit procházkou anglickým parkem, plavbou v půjčené pramičce nebo prohlídkou zámecké kaple.

Zhlédnutí historických interiérů stojí 180 Kč/dospělý, okruh zvaný podkrovní pokoje 80 Kč/dospělý. Nahlédnout můžete také do sklepení za 50 korun.

Otevřít v galerii (3)
Červená Lhota
Červená LhotaZdroj: cs.wikipedia.org

Zámek Kroměříž a jeho zahradní díla

Arcibiskupský zámek Kroměříž se dme pýchou svými dechberoucími zahradami, ať už se jedná o Květnou či Podzámeckou, a že je na co se dívat! Například v Podzámecké zahradě je vysázeno přes 200 druhů vzácných stromů z různých částí Evropy, Ameriky i Asie. Nádherný luxusní zámek už je v tak fantastickém prostředí jen pouhou třešničkou na dortu.

Spatřit můžete reprezentační sály, zámeckou věž a zmiňovanou Květnou zahradu za 220Kč za osobu, zámeckou obrazárnu za 90Kč, Salu Terranu, která zajišťovala přechod do Podzámecké zahrady za 90 Kč/osoba. Neváhejte a jeďte poznávat krásy Moravy. 

Už jste si vybrali, kam zamíříte?

Otevřít v galerii (3)
Zámek Kroměříž a zahrady
Zámek Kroměříž a zahradyZdroj: whc.unesco.cz
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Zámek Sychrov
Sychrov 1 463 44 Sychrov
+420 482 416 011