Top hledané
Výsledky (0)
Tušíte, které znamení dominuje žebříčku 10 nejbohatších lidí světa?

Nejbohatší lidé světa a jejich znamení zvěrokruhu: Je mezi nimi i to vaše?

Linda Veselá
05. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Jeff Bezos

Zatímco českým miliardářům dominuje Býk s Rakem, u těch světových je to trochu jinak. V desítce nejbohatších lidí planety totiž převládají cílevědomí Berani a najdeme mezi nimi i vůdčího Lva. Obě znamení navíc spadají pod živel ohně, který je příznačný svou rozhodností a velkou představivostí.

Průbojní Berani

Jen málokterá přídavná jména vystihují lidi narozené ve znamení Berana tak, jako „ambiciózní“ a „průbojný“. Lidé narození mezi 21. březnem a 20. dubnem jsou totiž od přírody velcí bojovníci. Na druhou stranu bývají občas označováni jako sobečtí a konfliktní. Současně jim ale nechybí odvaha, energie ani dobré nápady. Neradi dělají kompromisy. Zpravidla proto to v životě dotáhnou daleko, pracovní oblast nevyjímaje. Málokoho tak překvapí, že hned tři z nejbohatších lidí světa se narodili právě v tomto znamení. 

Trio Larry Page, Mukesh Ambani a Steve Ballmer

V tomto znamení se narodil mimo jiné i sedmý nejbohatší člověk planety, podnikatel a spoluzakladatel Googlu Larry Page (26. března 1973). Jeho jmění dosahuje 1,8 bilionu korun. Ve znamení cílevědomého a nekompromisního Berana se narodil také Mukesh Ambani (19. dubna 1957). Indický podnikatel, ropný magnát a majitel Reliance Industries vlastní také největší rafinerii na světě. Jeho jmění ve výši 1,6 bilionu korun z něj dělá desátého nejbohatšího člověka na světě. 

Otevřít v galerii (10)
Larry Page
Larry PageZdroj: Profimedia
Otevřít v galerii (10)
Mukesh Ambani
Mukesh AmbaniZdroj: Profimedia

Ve znamení Berana se narodil i devátý nejbohatší muž světa Steve Ballmer (24. března 1956). Mezi lety 2000 a 2014 dělal výkonného ředitele společnosti Microsoft a jeho jmění dosahuje 1,7 bilionu korun.

Otevřít v galerii (10)
Steve Ballmer
Steve BallmerZdroj: Profimedia

Dominantní Lev Sergey Brin

Rození vůdci, přirozené autority i ti, kteří rádi stojí v popředí. To jsou jen některé ze znaků, jež vystihují lidi narozené mezi 23. červencem a 22. srpnem, totiž ve znamení Lva. Tito lidé přímo prahnou po úspěchu a velmi rádi se jím pak také chlubí. Zpravidla mají silné charisma a organizační schopnosti, což jim v jejich kariéře jenom pomáhá. Na jejich silné stránky pak přímo navazuje i jejich slabina  jak totiž rádi poslouchají chválu, o to více je zraňuje kritika.  

Jako Lev se narodil i osmý nejbohatší muž světa a spoluzakladatel Googlu Sergey Brin (21. srpna 1973). Jeho jmění se blíží 1,76 bilionům korun.

Otevřít v galerii (10)
Sergey Brin
Sergey BrinZdroj: Profimedia

Intuitivní Ryba Bernard Arnauld

Jemné povahy a velcí idealisté? Možná, ale také lidé se silnou intuicí a velkou cílevědomostí. Takové jsou Ryby, ke kterým patří také čtvrtý nejbohatší člověk světa a francouzský podnikatel Bernard Arnauld (narozen 5. března 1949). Je předsedou představenstva koncernu LVMH, do kterého spadají luxusní značky jako Louis Vuitton, Fendi, Dior, Moët & Chandon nebo Hennessy. Arnauldovo jmění dosahuje 2,3 bilionu korun.  

Otevřít v galerii (10)
Bernard Arnault
Bernard ArnaultZdroj: Profimedia
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ, Okolí Prahy

Vytrvalý Štír Bill Gates

Třetí nejbohatší člověk světa, spoluzakladatel Microsoftu a filantrop Bill Gates (narozen 28. října 1955) se jměním 2,8 bilionu korun se narodil jako Štír. Ti sice na první pohled působí nenápadně, nenechte se ale zmást! Jsou velmi vytrvalí a když se pro něco rozhodnou, nic je nezastaví.  

Otevřít v galerii (10)
Bill Gates
Bill GatesZdroj: Profimedia

Logicky uvažující Rak Elon Musk

Co možná překvapí je fakt, že se mezi miliardáři často vyskytují i mnohdy přehnaně citliví Raci. Ale pozor, hlavně nedělat ukvapené závěry! Mezi jejich silné stránky totiž patří také logické uvažování a výborný cit pro mezilidské vztahy. Rakem je také druhý nejbohatší člověk na světě – podnikatel, vynálezce a filantrop Elon Musk (narozen 28. června 1971). Jmění zakladatele kosmické společnosti SpaceX a CEO automobilky Tesla dosahuje 2,9 bilionu korun.  

Otevřít v galerii (10)
Elon Musk
Elon MuskZdroj: Profimedia

Pečlivá Panna Warren Buffett

Lidé ve znamení Panny jsou proslulí svou pečlivostí a pracovitostí, cizí jim není ani logické myšlení. V tomto znamení se narodil také šestý nejbohatší člověk planety, Warren Buffett (30. srpna 1930), přezdívaný jako „Věštec z Omahy.“ Americký obchodník a filantrop je největším akcionářem společnosti Berkshire Hathaway, která patří mezi 50 největších společností světa. Buffettovo jmění dosahuje 1,9 bilionu korun.

Otevřít v galerii (10)
Warren Buffett
Warren BuffettZdroj: Profimedia

Pracovitý Býk Mark Zuckerberg

Nikoho nejspíš nezarazí, že se mezi nejbohatšími lidmi světa objevil i pracovitý Býk. Příslušníci tohoto znamení jsou známí svým smyslem pro praktičnost, takže co víc si na cestě za úspěchem přát! Býkem je i pátý nejbohatší muž a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg (narozen 14. května 1984). Jeho jmění dosahuje 2,3 bilionu korun. 

Otevřít v galerii (10)
Mark Zuckerberg
Mark ZuckerbergZdroj: Profimedia

Ambiciózní Kozoroh Jeff Bezos

A když už jsme u těch očividných faktů, zdá se přirozené, že nejbohatší muž světa a zakladatel Amazonu Jeff Bezos (narozen 12. ledna 1964) se narodil právě jako Kozoroh. Pro ně totiž není snad nic typičtější než vysoké ambice a touha po uznání. Máloco je pro ně důležitější než úspěch. A co může být větší úspěch, než Bezosovo jmění 4 biliony korun? Na první příčce žebříčku nejbohatších lidí se navíc udržel i potom, co musel své bývalé manželce vyplatit při rozvodovém vypořádání část svého majetku. 

Otevřít v galerii (10)
Jeff Bezos
Jeff Bezos Zdroj: Profimedia

Jmění je uvedeno dle magazínu Bloomberg ke dni 4. prosince 2020.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze