Top hledané
Výsledky (0)
Ženy vždy věděly, jak dosáhnout úspěchu. Konečně však žijí v době, ve které se před nimi odkrývají neomezené možnosti!

Nejbohatší ženy světa: Jejich jmění je tak veliké, že by za tuto částku nemusely tři generace pracovat

Michaela Hanelová
23. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Ženy miliardářky změnily svět.

Podle žebříčku nejbohatších lidí světa, který zveřejnil časopis Forbes pro rok 2023, bylo mezi 1426 světovými miliardáři pouze 138 žen. I když to představuje nárůst oproti ženám v předchozím roce, ženy stále tvoří pouze malý zlomek z celkového počtu nejbohatších lidí světa. Přestože jsou tyto čísla relativně malá, je důležité si představit a ocenit nejzámožnější ženy na tomto seznamu, které dosáhly výjimečného úspěchu a bohatství v globálním měřítku. Tyto ženy nejenže překonaly různé překážky na cestě k úspěchu, ale také reprezentují inspiraci pro další generace žen usilujících o podnikatelské a finanční úspěchy.

Miliardářky tvoří zvláštní a výjimečnou skupinu žen, které se vyznačují nejenom astronomickými částkami na svých účtech, ale i mimořádnými úspěchy a vlivem v globálním ekonomickém prostředí. Podle nejnovějšího žebříčku světových dolarových miliardářů magazínu Forbes, přestože muži stále zaujímají přední pozice, i ženy se dokázaly prosadit. Mezi deseti nejbohatšími osobami se například umístila Alice Walton na devátém místě. V současném seznamu magazínu Forbes je zaznamenáno 2095 lidí s majetkem přesahujícím jednu miliardu dolarů, z nichž 234 tvoří ženy. 

Oproti předchozímu roku došlo k poklesu celkového počtu miliardářů o 58 osob, včetně snížení počtu žen o deset. Avšak i přes tento pokles, objem bohatství žen vykazuje pozitivní trend. Tyto ženy nejenže dosáhly obrovského bohatství, ale také se aktivně angažují v mnoha oblastech, od filantropie až po umění. Příběhy těchto úspěšných žen jsou inspirativní a ukazují, že ženy mohou být významnými a úspěšnými osobnostmi v jakémkoli sektoru nebo průmyslu.

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Alice Walton 

Dědička řetězce supermarketů Walmart, Alice Walton, je známá především pro svou vášeň pro umění a filantropii. Jedná se o dceru zakladatele řetězce Wal-Mart, Sama Waltona. Díky svému otci získala své bohatství, protože se stala druhou majitelkou tohoto populárního řetězce. Společně se svým bratrem Johnem založil Sam Walton Wal-Mart v roce 1962. Alice má odhadované jmění 26,3 miliardy dolarů, přičemž značnou část svého bohatství vydělala během roku 2012. V roce 2011 otevřela Muzeum amerického umění Crystal Bridges, kde jsou vystavena díla z její soukromé sbírky umění.

Liliane Bettencourt

Liliane Bettencourt je devadesátiletá dědička 30% podílu v kosmetické společnosti L’Oreal. Liliane Bettencourt byla podle časopisu Forbes nejbohatší ženou na světě s majetkem více než 30 miliard dolarů, z čehož 6 miliard získala během minulého roku. Tím se řadila na deváté místo mezi nejbohatšími lidmi na světě. Liliane Bettencourt je vdovou a od roku 2012 trpí demencí. Proto také byla ve firmě a ve vedení celé této společnosti svým vnukem, Jeanem-Victorem Meyers. Po právní bitvě, která trvala tři roky, spravovala její obrovský majetek dcera Françoise Bettencourt-Meyers. Ta se také o svou matku do dnešního dne pečlivě stará, se synem Liliane nemá dobré vztahy.

MacKenzie Scott

MacKenzie Scott, padesátiletá americká spisovatelka, filantropka a několikanásobná miliardářka, je známa jako autorka populární knihy "The Testing of Luther Albright" z roku 2006. Podle serveru Bloomberg je jednou z nejbohatších žen na světě. Jako bývalá manželka zakladatele Amazonu Jeffa Bezose je Scottová významnou postavou ve světě filantropie s majetkem odhadovaným na přibližně 53 miliard dolarů a žije v Seattlu, ve státě Washington. MacKenzie Scott kromě svého bohatství, vyniká i svým zapojením do různých projektů. V roce 2014 založila neziskovou organizaci Bystander Revolution, zaměřenou na boj proti šikaně. Je také známá svými velkorysými finančními dary na charitativní účely; během minulého roku věnovala až 1,7 miliardy dolarů (asi 38 miliard Kč) charitativním projektům. Podle Bloombergu se její současné celkové jmění odhaduje na 68 miliard dolarů, což naznačuje, že bude i nadále patřit mezi nejbohatší osoby.

 

Julia Koch 

Julia Koch se narodila v roce 1962 v Indianole v prostředí farmářské rodiny. Její rodiče, Margaret, po které Julia dostala své druhé jméno, a Frederic Flesher, vlastnili obchod s nábytkem nazývaný Flesher’s. Později se její rodiče přestěhovali do Arkansasu, kde založili prodejnu s oblečením pojmenovanou Peggy Frederic’s, využívajíc obchodních dovedností. Julia, vdova po Davidu Kochovi, jednom z nejbohatších mužů v Americe, zdědila část jeho majetku, čímž se stala jednou z nejbohatších žen na světě s odhadovaným jměním kolem 45 miliard dolarů. Jejím domovem je New York City. V současnosti pracuje jako členka představenstva společnosti Koch Industries a současně se věnuje filantropii, přičemž poskytuje dary významným institucím a muzeím.

Jacqueline Mars

Jacqueline Mars, spoludědička společnosti Mars, Inc., která je známá výrobou sladkostí a produktů pro zvířata, má odhadované čisté jmění přibližně 31 miliard dolarů a žije ve Virginii. Jako členka třetí generace vlastníků společnosti, která produkuje populární čokoládové tyčinky Mars, sdílí Jacqueline Mars dědictví se svými dvěma bratry. Jejich dědictví pochází z roku 1999, kdy zemřel jejich otec. Mars, Inc. je největším výrobcem cukrovinek na světě s ročními tržbami odhadovanými na 33 miliard dolarů, což bylo umožněno mimo jiné akvizicí výrobce žvýkaček Wrigley v roce 2008. Jacqueline sama má majetek hodnoty 17 miliard dolarů.

Yang Huiyan

Yang Huiyan, hlavní akcionářka společnosti Country Garden Holdings a nejbohatší žena v Asii, vlastní majetek v hodnotě přibližně 29 miliard dolarů a žije v provincii Guangdong. Jako kdysi nejbohatší asijská žena a největší akcionářka developerské společnosti však čelí obrovským ztrátám. Od června 2021, kdy byl její majetek na vrcholu, klesla hodnota jejího jmění, včetně akcií a jiných aktiv, o 28,8 miliardy dolarů, což je v přepočtu zhruba 631 miliard korun. Podle žebříčku Bloomberg Billionaires Index je to největší pokles majetku mezi světovými miliardáři za poslední dva roky.

Zdroje: bloomberg, Forbes, Yaahofinance.com, statista.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze