Top hledané
Výsledky (0)
Francie je kolébkou luxusní módy a umění. Jací francouzští umělci jsou v současné době nejvíce ceněni?

Nejdražší umělci současné Francie

Eva Ledecká
20. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Už v historii byla Francie líhní talentů. Paul Cézanne, Claude Monet, Henri Rousseau nebo Marcel Duchamp je jen zlomek těch, kteří významně obohatili světovou uměleckou scénu. I v dnešním století působí ve Francii mistři svého oboru. Přinášíme vám seznam těch, jejichž luxusní díla jsou v současné Francii ze všech nejdražší.

Pierre Soulages

Své 90. narozeniny oslavil Pierre Soulages svou velkou výstavou v centre Pompidou v roce 2010. Francouzský sochař, malíř a nejúspěšnější žijící umělec současné Francie, který je představitel abstraktního expresionismu.

V jeho luxusních obrazech můžete sledovat prolínání struktur a barev, jeho díla jsou dynamická, spontánní a expresivní. Nevystudoval žádnou uměleckou školu, což nejspíše vedlo k jeho nespoutanému uměleckému stylu. V roce 2013 byl na aukci v Londýně prodán jeho obraz za více něž 6,5 milionů USD.

Claude Lalanne

Francouzská desinérka, která spolupracuje se svým manželem, tvoří pod pseudonymem Les Lalanne. Vystudovaná architekta tvoří luxusní sochy, zdůrazňující vliv přírodního světa – fauny i flóry. Prostorové sochy tvoří linii mezi uměním a designem a jsou k praktickému použití. Jejím obdivovatelem je například Yves Saint Laurent a Pierre Bergé. Díla Les Lelanne můžete obdivovat v Cooper Hewitt Museum v New Yorku a v Centre Pompidou v Paříži. Její nejdražší dílo bylo prodáno v New Yorku za necelých 7,5 milionů USD.

Luxusní byt s terasou 100m Praha 1
Luxusní byt s terasou 100m Praha 1, Praha 1

Martial Raysse

Režisér a malíř, který už od dětství tíhnul k výtvarnému umění. Jeho nejdražší obraz byl prodán na aukci v Londýně za něco málo než 6,5 milionů USD v roce 2011.

Známý je především tím, že dlouhou dobu svého života sbíral drobné nepotřebné maličkosti, které uchovával pod plexisklem, vykupoval nepotřebné plastové předměty, které sestavoval do kompozic a vytvářel tak unikátní výtvarná díla. S tímto druhem umění sklidil velký úspěch v roce 1961 na výstavě v Milánu, kdy během pouhých 15 minut prodal všechna svá vystavená luxusní díla. Zapojil se také do významné umělecké scény pop artu v New Yorku.

Françoise Gilot

Spíše známá jako dlouholetá múza a partnerka Pabla Picassa, s nímž má 2 děti, je francouzská malířka a autorka bestsellerů. Její obraz Les Peintres z roku 1952 byl prodán na aukci v New Xorku za 509 000 USD v roce 2013.

François Morellet

Kmotr francouzské geometrické abstrakce, malíř, sochař a autor světelných instalací zemřel ve svých 90 letech v květnu 2016. Než se začal plně věnovat abstrakci, tvořil figurativní malby. Kromě pozdějších abstrakcí vytvářel světelné vizualizace z neonových trubek. Jeho nejdražší dílo bylo prodáno v Amsterdamu na aukci za 0,5 milionu USD v roce 2010.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze