Nejdražší zbraně světa: Smrtící i smrtelně drahé

Nejdražší zbraně světa se draží na aukcích za miliony
Za každou se skrývá příběh – ten prodává!
25. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Kdo by nechtěl mít doma filmovou zbraň, jíž držela ruce Uma Thurman ve filmu Kill Bill? A to se nejedná o zbraň starou, v jejíž pažbě či rukojeti jsou vyryty příběhy někdy i stovek lidí. Starožitné zbraně vždy přitahují nadšené sběratele, velice zámožné muže a ženy, jež o ně „bojují“ v těch nejprestižnějších aukčních domech na světě. Nejcennější meče světa jsou většinou majetkem soukromých nebo muzejních sbírek. A neprodává samotná hodnota zbraně, prodává příběh. Ať už příběhy revolucionářů, tak stavitelů Taj-Mahalu, či japonských samurajů. 

Uma Thurman, mistryně boje v Tarantinově kultovním filmu Kill Bill

Uma Thurman ve filmu vystřídá hned několik zbraní - je profesionální zabíjení mašinou, které pomáhá i její krásná tvář. Ovládá mistrně střelbu, nebojí se nože ani katany. Bezpochyby by se i její zbraně vydražily na aukcích za pěkný peníz. A co teprve potom zbraně Napoleona? Nebo stavitele Taj-Mahalu?

Když se takové předměty objeví na aukcích, vždy to způsobí poprask.

Nezapomenutelná Uma Thurman ve své parádní roli ve filmu Kill Bill
Nezapomenutelná Uma Thurman ve své parádní roli ve filmu Kill Bill • Zdroj: Miramax/Courtesy Everett Collection / Profimedia

Příběhy prodávají

Většina dražených zbraní patřila těm nejpůsobivějším postavám historie, nebo byly vyrobeny těmi neslavnějšími mečíři či zbrojíři, mistry svého řemesla. Zde nabízíme ochutnávku zbraní – mečů, pistolí a dalších, které se pro jejich extravagantní cenovky zapsaly do historie podruhé.

Historické zbraně jsou většinou majetkem muzeí nebo soukromníků. Občas se o nich napíše, jelikož se vzácně objeví na specifických světových aukcích. Meče, stejně jako jiné zbraně, opěvují heroické výkony jejich majitelů, ať už jimi byli samurajové (zde hovoříme o katanách), vojevůdci, nejslavnější válečníci – zkrátka ti, kdo poznamenali chod dějin.   

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Nejdražší zbraň světa: Napoleonův meč z bitvy u Marenga, 137,5 mil Kč

Po léta byl tento meč se zakřivenou ocelovou čepelí tím vůbec nejdražším na světě. Je nádherně zpracován s množstvím úžasných detailů. Zbraň s rukojetí z ebenu a ze zlata byla prodaná za 6,5 milionu dolarů během aukce v roce 2007 ve francouzském Fontainebleu.

Napoleon Bonaparte v bitvě u Marenga - zbraň, kterou zde použil, je nejdražší vydraženou zbraní světa
Napoleon Bonaparte v bitvě u Marenga - zbraň, kterou zde použil, je nejdražší vydraženou zbraní světa • Zdroj: Profmedia

I když odhadní cena meče byla stanovena zhruba na čtvrtinu, fakt, že patřil samotnému Napoleonovi, jeho hodnotu vymrštil vysoko nad původní odhad, tedy “pouhých” 34 mil dolarů. 

Meč za astronomickou částku vydražila neznámá žena pro svého muže, jenž je pravděpodobně také jedním z přímých Napoleonových potomků. Domníváme se, že k dražbě došlo právě kvůli neshodám mezi členy jeho rodiny.

Světoznámý majitel meče, vojevůdce a revolucionář Napoleon Bonaparte, s tímto mečem bojoval v roce 1800 v bitvě u Marenga, v době před tím, než se stal císařem Francie. Po bitvě byl meč v majetku jeho rodiny téměř dvě staletí. 

Nejdražší brokovnice: F-GRADE A.H. FOX 12 GAUGE, 18 mil. Kč

Brokovnice Fox od Theodora Roosevelta, kterou si přivezl z afrického safari v roce 1909, se stala nejdražší brokovnicí, která se kdy v aukci prodala. 

V roce 2010 aukční dům Jamese D. Julie prodal střelnou zbraň soukromému kupci za 862 500 dolarů, což je zatím historicky nejdražší vydražená brokovnice světa. Tímto kupcem je Jason Roselius, právník narozený v Texasu a celoživotní obdivovatel historie a zbraní.

Theodor Roosevelt na koni - se svou zbraní objel kus světa
Theodor Roosevelt na koni - se svou zbraní objel kus světa • Zdroj: Profimedia

Dvouhlavňová puška byla vyrobena na zakázku pro Roosevelta a je na pravé hlavni doplněna nápisem od společnosti AH Fox Gun Company z roku 1908. 

Roosevelt v dopise zakladateli Ansley Foxovi krátce po obdržení daru napsal: „Opravdu si myslím, je to nejkrásnější zbraň, jakou jsem kdy viděl. “ 

Prezident se o svou zbraň pečlivě staral, doprovázela jej na všech cestách a čistil ji párem svých starých pyžam. I tato skutečnost byla zmíněna při aukci. Nyní je zbraň vystavena v Panhandle-Plains Historical Museum (PPHM) v Canyonu v Texasu.

Nejdražší dýka: Indická osobní dýka Šáha Janana, 50,3 mil. Kč

Dýka Šáha Jahana byla vyrobena v 17. století, kdy tento císař, pátý Mughalský císař – a tvůrce Tádž Mahalu - vládl. Její cena je o to vyšší, že se z této doby zachovala jen nepatrná hrstka věcí. Doba vlády jeho císařské milosti Šáh Jahana, původním jménem Shahab-ud-din Muhammad Khurram, je považována za vrchol zlatého věku Indie, tedy i dobu, kdy tento císař nechal vystavět pro svou ženu Mumtaz Mahal Taj Mahal.   

Dáka Šáha Jahana, jenž postavil pro svou manželku Taj-Mahal
Dáka Šáha Jahana, jenž postavil pro svou manželku Taj-Mahal • Zdroj: Profimedia

Dýka je bohatě zdobena zlatem, mírně zaoblená a dekorovaná květy lotosů a máků.

Dýka kovaná v roce 1629 k vládcovým devětatřicátým narozeninám byla opatřená císařovým jménem, titulem a datem a místem výroby. Byla součástí sbírky zesnulého belgického sběratele jménem Jacques Desenfans a v roce 2008 se prodala za více než dvojnásobek počáteční nabídky během aukce v Bonhamu. Vydražila se za 1,7 milionu liber (dnes 2,4 milionu USD). 

Nejdražší pistole: Lafayette – pistole pro Bolívara a Washingtona, 38 mil. Kč (aukce 2016), resp. 41,7 mil. Kč (2002)

Simón Bolívar byl venezuelský generál a politik, jeden z hlavních představitelů jihoamerického boje za nezávislost na Španělsku. Měl rovněž ojedinělou sbírku střelných zbraní, z nichž se dochovalo pouhých pět kousků. Ty čas od času rozvíří boje mezi sběrateli v aukčních síních. Naposledy tomu bylo u pistolí, jež mu daroval Lafayette. Ten stál ovšem i za dalším aukčním klenotem – pistolemi pro George Washingtona.   

Set pistolí vydražených na aukci za 1,9 mil. dolarů
Set pistolí vydražených na aukci za 1,9 mil. dolarů • Zdroj: Profimedia

Za unikátními zbraněmi stojí tedy příběhy dvou revolucionářů – markýze de Lafayette a Simóna Bolívara – v asociaci s třetím vlivným mužem, Georgem Washingtonem. 

Dvojici stříbrných pistolí vyrobil francouzský puškař Nicolas Noël Boutet v roce 1824. 

V roce 2002 se jiný pár sedlových pistolí, které francouzský generál daroval Georgovi Washingtonovi, prodal za neskutečných 1 986 000 dolarů v aukci v Christie’s. Jako kupující byla po aukci odhalena Nadace Richarda Kinga Mellona; jež později darovala pistole Fort Ligonier v Pensylvánii.

Zbraně jsou podle popisu vybaveny osmiúhelníkovými a kulatými ocelovými bubínky, stříbrnými a zlatými lanky a základnou vyrobenou ze dřeva evropského ořechu. 

V roce 2016 se zbraně znovu ocitly v newyorské aukci v aukčním bloku Výjimečný prodeji, 13. dubna 2016 v Christie’s New York Hall. Jejich odhadní cena byla stanovena na 1 500 000–2 500 000 $ a byly prodány za 1.805.000 dolarů.

Nejdražší nůž světa: „Drahokam orientu“ od Bustra Warenskiho, 44,5 mil. Kč

Nejdražší moderní nůž na světě, Drahokam orientu, byl původně prodán za 1,2 milionu dolarů, ale kupující jej opakovaně umístil do prodeje, a prodal za 2,1 milionu dolarů.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Buster Warenski je špičkový americký výrobce nožů na míru, jehož sláva stoupla poté, co vytvořil dokonalou repliku dýky krále Tutanchamona. Dnes je považován za jednoho z největších výrobců nožů minulého století.   

V roce 1966 se dvacetiletý Buster Warenski rozhodl, že by si rád vyrobil svůj vlastní nůž. Ve věku třiceti let se stal členem Cechu nožů, a poté byl jeho prezidentem. 

Jeho Legacy Series čtyř nožů z 18k zlata obsahuje nejdražší moderní nůž na světě - Gem of the Orient, Drahokam orientu. 

Drahokam orientu vyráběl Warenski pro japonského zákazníka. Nerezová a zlatá filigránová rukojeť nože je pokryta 153 smaragdy (10 karátů) a devíti diamanty (5 karátů). Celkově byl nůž vyroben z 28 uncí zlata. Má ostří podobné tomu z damascenské oceli, jílec je vyroben z nefritu, a i když není z ryzího zlata, na jeho výrobu bylo použito téměř kilo tohoto vzácného kovu.
Warenski na tomto kousku strávil přes deset let a jako jediný z deseti zbraní, je tento známý svým talentovaným výrobcem, nikoli majetným vládcem nebo válečným vůdcem. 

Nejdražší puška: „Winchestrovka“ Model 1886, 26,4 mil. Kč

Winchestrovky jsou nespornou ikonou divokého západu, a tedy i nejdražší puškou, která se kdy prodala v aukci. Winchester Model 1886, jehož repliky se dodnes vyrábějí, byl vyvinut ve stejné době jako indukční cívky, tedy na samém počátku automobilové technologie. Stal se novým standardem mezi puškami po celém světě. Nevídaně stabilní puška díky páce symbolizoval měnící se Západ.

Puška Winchestrovka je symbolem Divokého západu
Puška Winchestrovka je symbolem Divokého západu • Zdroj: Profimedia

Podle webu Popular Mechanics přinesla puška Winchester v aukci v roce 2016 více než milion dolarů z několika důvodů: Za prvé to byl vůbec první model Winchester vyrobený v tomto roce, a za druhé, byl za ní opět příběh. Puška byla darována kapitánovi Henrymu W. Lawtonovi, muži odpovědnému za sledování a zajetí Geronima.

Winchester Model 1886 se stal nejdražší samostatnou zbraní, která se kdy prodala v aukci, za cenu 1,26 milionu dolarů díky tomu, že s ní byl zajat Geronimo, vůdce apačských válek. Tento neohrožený válečník, jenž mohl být i předlohou Vinnetoua, neustále unikal armádě. Nechtěl být zavřen do rezervace a hrál si tak se svými pronásledovateli, potažmo americkou vládou třicet let. Nakonec zvítězil v roce 1886 a oficiálně „se vzdal generálovi Nelsonovi Milesovi“. To byla však jen historka do protokolu: ve skutečnosti se Geronimo odmítl vzdát muži, který ho sledoval a zajal, kapitánovi Henrymu W. Lawtonovi. Protože Lawton nebažil po slávě a uznání, stačil mu za svůj čin jen dárek. Tím byla nová zbraň od přítele, který náhodou pracoval ve Winchesteru. 

Byla to právě zbraň, jež se prodala v Rock Island Auction Company v Illinois v roce 2016, jež se specializuje na staré zbraně.

Meč generála Granta, vydražen na aukci v roce 2007 za 33,9 mil. Kč

Ulysses S. Grant byl osmnáctým prezidentem Spojených států, historiky je také nazýván největším generálem své doby. V roce 1864 byl povýšen na generála nejvyšší možné vojenské hodnosti. K této příležitosti mu byla vyrobena jedinečná zbraň, která se měla stát jeho symbolem – meč se stříbrným a zlatým diamantem, „od vděčných občanů Kentucky po jeho nástupu do funkce generálního šéfa armády Spojených států,“ uvedl kurátor Dennis Lowe z Heritage Auction Galleries. Meč byl vydražen v aukci před 13 lety za 1 673 000 $.

Grantův meč je ozdoben šestadvaceti třpytícími se brilianty, jeho monogram je proveden v modrofialové barvě, zdobený ametysty a křišťály. Je celý ze stříbra a zlata, dekorovaný bohyní Vítězství, americkým orlem a bitevními scénami. 

Boateng meč čínského císaře Qianlonga, 167 mil. Kč  

Meč ve tvaru písmene S má jílec z velmi tvrdého bílého kamene a nefritu. Ostří je vyhotoveno hned ze třech nejdražších materiálů, kterými jsou měď, zlato a stříbro.  

Boateng meč se objevil v aukční síni již dvakrát. Poprvé v roce 2006 a znovu v roce 2008, kdy byl vydražen ještě o třetinu dráž než při první dražbě. Důvodem jeho vysoké hodnoty je výjimečná kvalita, drahé materiály, ale také nedostižný způsob, jakým byla tato jedinečná zbraň vyrobena. 

Meč byl vyhotoven pro čínského krále mezi lety 1736 a 1795, kdy vládl šestý císař dynastie Qing jménem Qianlong, který byl jedním z nejdéle panujících vládců v historii a dožil se úctyhodných devětaosmdesáti let.  

Repliky tohoto meče se rovněž pohybují ve virtuálním světě od pár set do tisíců dolarů. 

Nejdražší katana: Kamamura katana, 13. století, 8,9 mil. Kč

Tradiční meče s jedním ostřím používali japonští samurajové po stovky let. Jsou vyrobeny z nejlepších materiálů a jsou považovány za nejostřejší a nejkrásnější meče na světě. Výroba katany trvala několik let, podíleli se na ní nejlepší mistři svého umění a cena některých katan dosahuje cen luxusních domů a těch nejluxusnějších aut. Jen cena replik dosahuje kolem tisíce dolarů.

Japonská dívka se samurajskou katanou
Japonská dívka se samurajskou katanou • Zdroj: Profimedia

127 z těchto zbraní bylo dokonce v Japonsku prohlášeno za Juyounkabazai - neboli kulturně významné. To znamená, že ceněné katany jsou nezákonně prodávány nebo vyváženy z Japonska.

V roce 1992 bylo do aukce ze sbírky Dr. Waltera Amese Comptona dáno do dražby asi 1100 japonských mečů. Sbírka byla prodána za 8 milionů dolarů za jediný den. Její součástí byla i katana Kamamura ze 13. století, která byla prodána za 418 000 dolarů anonymnímu soukromému sběrateli. Zůstává nejdražší katanou, která se kdy prodala v soukromé aukci. Katana byla užívána vojákem pěchoty v období Kamamura. 

Katany se na aukcích občas objevují, samozřejmě různé kvality a ceny.

Kamamura katana je mírně prohnutá s jedním ostřím a oproti jiným mečům je známá vysokou ostrostí a vyrobena s použitím nejkvalitnějších materiálů. Ostří je dlouhé 60 až 80 cm, váží mezi 1,1 až 1,5 kg a jílec je z lakovaného dřeva.

Indická svatební dýka (ilustrační foto)
Indická svatební dýka (ilustrační foto) • Zdroj: Freepik

Na závěr jen malé zamyšlení: Nejdražší zbraně světa se prodávají za miliony dolarů. Vždy je za nimi zajímavý příběh jednotlivce nebo dokonce národa. Uvědomme si však, že v historii byly tyto zbraně používány z mnohem osobnějších důvodů než dnes. Moderní technologie nám umožňují vyvinout děsivé zbraně hromadného ničení schopné zabít tisíce bezejmenných lidí v jednom krátkém momentu. 

Spousta historických zbraní se stala předlohou kultovních filmů či literárních zpracování. Mnohé zbraně dokonce svou slávou předčily své majitele, některé se mytologizovaly jako legendární Král Artuš a jeho Excalibur. 

Jak je tedy vidět, příběh prodává, nejen dokonalost zbraně samotné. Je proto nasnadě, že mnohé z nejdražších zbraní světa jsou běžně prodávány i online jako repliky. Skutečné originály nadále zdobí muzejní expozice nebo soukromé sbírky těch nejbohatších nadšenců a sběratelů. 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks