Top hledané
Výsledky (0)
Televizní ceny Emmy znají své nové majitele

Nejdůležitější momenty cen Emmy: Dojemný proslov Lizzo i zrušený program kvůli smrti královny

Barbora Večeřová
13. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Zpěvačka Lizzo zabodovala se svou sérií streamovanou na Amazonu

Dnes v noci proběhlo 74. předávání každoročně udělovaných amerických televizních ocenění Emmy. V podstatě jde o takovou televizní obdobu filmových Oscarů. A stejně tak jako Oscaři, i tenhle slavnostní večer měl své nezapomenutelné momenty. Pojďme se společně podívat, které to byly. 

Zendaya na předávání cen Emmy
Nejlepší komediální seriál Ted Lasso

Nejúspěšnější seriály 

Cenu za nejlepší drama získal seriál Succesion. Je o intrikách v rodině mediálního magnáta. Seriál byl v rámci letošního oceňování nominován dokonce pětadvacetkrát. Nejlepší minisérií se stal seriál White Lotos, který satiricky sleduje osudy zajímavé škály hostů v luxusním havajském letovisku. Nejlepší komedii již podruhé získal seriál z fotbalového prostředí Ted Lasso

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Zendaya získala Emmy za stejnou roli už druhým rokem 

Zendaya se včerejším oceněním zapsala do historie. Domů si odnesla ocenění za nejlepší dramatickou herečku za svou roli v seriálu Euphoria z dílny platformy HBO, kde si zahrála drogově závislou středoškolačku. Za stejnou roli už přitom byla oceněna na předávní cen v roce 2020. 

Jennifer Coolidge si zatancovala přímo na pódiu 

Herečka Jennifer Coolidge vyhrála svou první cenu Emmy za roli v seriálu White Lotus. První Emmy je samozřejmě důvod k radosti, a Jennifer chtěla řádně poděkovat všem, kteří jí k prestižnímu ocenění dopomohli. Jennifer chtěla trochu víc času, producenti ale pustili hudbu a nenápadně jí tak naznačili, že je čas odejít od mikrofonu. To ale herečku nezastavilo a svůj moment na pódiu si i přesto užila. Začala totiž na písničku tancovat. 

Lizzo si získala přítomné dojemným proslovem

Lizzo byla na letošním pedávání oceněna v kategorii mimořádný soutěžní program za svou sérií Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls. Zpěvačka Lizzo v této sérii vybírá své budoucí koncertní tanečnice. Poté, co bylo vyhlášeno její jméno, měla Lizzo opravdu dojemný proslov. Posuďte sami. 

Část doprovodného programu byla zrušena z respektu k zesnulé královně

Z respektu k událostem posledních dní týkajících se úmrtí britské královny Alžběty II. byla část doprovodného programu zrušena. Zástupci seriálu The Crown, který vypráví příběh královské rodiny a minulý rok si odnesl jednu ze sošek, na předávání i v nominacích letos chyběli. Producent seriálu prozatím také pozastavil další natáčení jeho pokračování. 

 

Zdroje: etonline.com, irozhlas.cz, people.com, sociální sítě

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze