Top hledané
Výsledky (0)
Investovat v dnešní době se dá opravdu pestrým způsobem.

Nejen zlato, akcie nebo dluhopisy: Proč se vyplatí investovat do knih?

Mgr. Jana Höger
29. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Rodina, kniha, investice

Knihy jsou neuvěřitelným zdrojem inspirací, zklidnění, jsou to dveře do naší fantazie a zároveň i osobní poklad. Podívejte se společně s námi na sběratelské literární skvosty, které stojí za to. Už teď mají velkou hodnotu a jejich cena se bude zúročovat časem!

Investicí do knih nelze udělat chybu

Zdaleka už neplatí to, že by lidé vzali útokem penzijní spoření, fondy nebo nejrůznější dluhopisy. Naopak častěji investují do nemovitostí, zlata, kryptoměn, akcií, startupů nebo také investují čas a peníze do sebe. Už vás ale někdy napadlo investovat nemalou sumu z vašeho konta do luxusních knih, vzácných tisků s limitovanou edicí, které mají přesah, budou jednou sloužit po generace a budou mít stále nedozírnou hodnotu? Dalším velkým plus je i to, že se jedná o velmi sofistikovanou a bezpečnou investici a zde doslova platí do puntíku, co kus, to naprostý unikát.

Jak kdysi řekl slavný Honoré De Balzac:

„Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.“ 

Otevřít v galerii (7)
Labyrint světa a ráj srdce, Jan Ámos Komenský
Labyrint světa a ráj srdce, Jan Ámos KomenskýZdroj: Lakara London

Sběratelský knižní „šperk“, který zaujímá první příčku

Svůj post nejdražší knihy v České republice si drží úchvatná kniha autora Jana Williama Drnka, Epopej, která vyšla v roce 2019. Jedná se sběratelský kousek, limitovanou edici pouze v 200 kusech. Naleznete v ní všech 20 velkoformátových pláten Slovanské epopeje od slavného českého umělce Alfonse Muchy. Její cena byla stanovena na částku 270 tisíc korun a může se vyšplhat až na 360 tisíc korun, pokud si ji ovšem budete přát v určitém pořadovém čísle. Bonusem ke knize je unikátní klenot, který navrhla výtvarnice Jarmila Mucha Plocková, vnučka Alfonse Muchy. 

Otevřít v galerii (7)
Kniha Epopej
Kniha EpopejZdroj: valerbooks.cz
Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ
Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ, Praha 9

Jaké další knihy mohou sloužit po generace?

Vhodnou investicí by mohla být kniha velkého malířského mistra Nekonečný Leonardo, která nabízí unikátní zpracování života, díla a nápadů, s novými pohledy na jeho život, osobnost a rodinu. Vznikla v roce 2017. Pořizovací cena je 27 700 korun.

Otevřít v galerii (7)
Nekonečný Leonardo
Nekonečný LeonardoZdroj: luxusniknihovna.cz

Pozoruhodná je i rodinná Bible s koženou vazbou se slepotiskem, ručním patinováním a zlatou ražbou za necelých 50 tisíc korun. Tato kniha byla vydána v roce 2016.

Otevřít v galerii (7)
Rodinná Bible
Rodinná BibleZdroj: luxusniknihovna.cz

Nebo také fascinující třísvazkové dílo Sixtinská kaple, která už vaši peněženku bude stát poměrně hodně a možná se i lehce zapotíte při pohledu na cenu tohoto okázalého díla. Celek vyšel v roce 2016 a zakoupíte ho za 329 tisíc korun.

Otevřít v galerii (7)
Kniha Sixtinská kaple
Kniha Sixtinská kapleZdroj: luxusniknihovna.cz

Žhavá novinka na závěr

Labyrint světa a ráj srdce od Jana Ámose Komenského dostal nový kabát. Za jeho oživením stojí přední český umělec Miroslav Huptych, který dal do této knihy kus svého života a hlavně srdce. Na ilustracích pracoval s větší či menší intenzitou sedm let.

Otevřít v galerii (7)
Labyrint světa a ráj srdce
Labyrint světa a ráj srdceZdroj: Lakara London

Labyrint světa a ráj srdce v detailu

Nádherná kniha obsahuje 54 ilustrací doplněných o originální signovanou litografii. V knize je na dvou stranách původní text knihy v krásném a barvitém jazyce Jana Ámose Komenského a úprava do současného jazyka 21. století. Lze si porovnávat, jak se čeština proměnila a zároveň dobře porozumět nadčasové kritice tehdejší společnosti.

„Výjimečný a průkopnický je samotný text Komenského, který v čase neztrácí nic ze své hloubky. Ilustrace jsou rozvíjením asociací a souvislostí k němu vztažených. Nakladatel věnoval mimořádnou péči originální podobě knihy, zde skvělou práci odvedl grafik Pavel Růt, včetně neobvykle pojaté bibliofilské varianty obalu knihy vázané v kůži,“

dodává na adresu knihy sám Miroslav Huptych.

Otevřít v galerii (7)
Labyrint světa a ráj srdce, detail
Labyrint světa a ráj srdce, detailZdroj: Lakara London

A do čeho investujete nejraději vy? 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze