Top hledané
Výsledky (0)
Pařížský týden módy dnes končí a my se jdeme podívat, kdo válel a kdo to radši vůbec dělat neměl

Nejhorší a nejlepší modely pařížského týdne módy: Masajští domorodci i tisíc a jedna noc

Valentina Lebová
05. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Speciální rubrika
Rami Al Ali Runway

Čtveřici módních týdnů uzavírá po New Yorku, Miláně a Londýnu krásná Paříž. Člověk by až myslel, že jako město stylu přece musí předvést jen to, co bude dokonale lichotit našim smyslům. Ale ouha, ne vždy tomu tak bylo. Některé modely šly opět zcela proti proudu. Pařížský týden módy dnes končí!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Valentina Lebová
módní redaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Valentina Lebová

Od domorodců k pyžamu

To přesně bylo k vidění na přehlídce Kennetha Izy, která byla plná pohodlí a barev, jechž si zkrátka nešlo nevšimnout. Kousky vyrobené převážně z pohodlných a střihově nikterak náročných materiálů pobavily a přítomné diváky jistě musely jako oděv šitý na míru někam na procházku či k pohodlí rodinného krbu doslova potěšit. Na první pohled to sice může působit trochu kýčovitě, ale pravdou zůstává, že pohodlí je nade vše. Tak vlastně proč ne. 

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Kenneth Iza ale předvedl i smysluplnější kousky, které už nebyly určené jen někam na dovolenou nebo na procházku do přírody, jako například tento zajímavý overal, který na první pohled působí jako vzdušné letní šaty, díky nimž zaujmete, protože červená je vždycky trefa do černého. 

Otevřít v galerii (5)
Kenneth Iza Catwalk
Kenneth Iza CatwalkZdroj: Profimedia

Inspirace přímo z kosmu

To Weinsanto to vzal za úplně jiný konec a nelze řící, že by se mu to nepovedlo. Model z černého sametu, který je prvotně šitý jako klasické pouzdrové minišaty, ozvláštnil nejen zajímavým detailem sahajícím nad hlavu a působícím trochu jako dobře myšlený deštník, ale co dalo jeho šatům skutečně šmrnc, byl jeho smysl pro detail. A to právě v tomto případě, kdy černou barvu podšil růžovou spodničkou, která v pravidelných ornamentech prosvítala celými šaty. 

Otevřít v galerii (5)
Weinsanto Runway
Weinsanto RunwayZdroj: Profimedia

Pohádky tisíce a jedné noci

I pokud nepatříte zrovna mezi fanoušky večerních rób, tak při pohledu na kolekci Rami Al Aliho jistě změníte nároz. Jestli totiž bylo na co se koukat, bylo to právě při této show. Krásné, lehce nabírané a sytě růžové šaty ze saténu rozhodně zaujaly. Dozdobené nejen kameny pro větší okázalost, ale ocenit smysl pro detail musíme i střihem, při kterém jedno rameno zůstalo zcela holé, zatímco přes druhé padají dva volné pruhy látky, které jaksi vyrovnávají asymetričnost šatů s dlouhým rozparkem přesně na druhé straně. No, posuďte sami. 

Otevřít v galerii (5)
Rami Al Ali Runway
Rami Al Ali RunwayZdroj: Profimedia

Ani další šaty stejného návrháře však nelze nezmínit. Pokud si nepotrpíte na výrazné barvy, a přesto máte rádi jistou eleganci a originalitu, jsou tyhle šaty tou pravou volbou. Ba co víc, na první pohled lehce matoucí. Při druhém pohledu totiž zjistíte, že to, co vypadalo jako šaty, jsou ve skutečnosti volné kalhoty a přes to plášť. To vše sladěné do elegantního kompletu bílé barvy, dozdobené vyšitými květy v jemně růžové. No a samozřejmě nesmí chybět pásek na zvýraznění pasu. 

Otevřít v galerii (5)
Rami Al Ali Runway
Rami Al Ali RunwayZdroj: Profimedia

Rick Owens válel

Ačkoliv byla přehlídka tohoto návrháře plná extravagance, smysl pro módu mu upřít nemůžeme. Černé dlouhé, na první pohled vlastně jednoduché šaty s malým průstřihem mezi prsy jsou totiž víc než jen šaty. Při zkoumání detailů vypadají jako ploutev mořské panny, která se právě vynořila na hladinu moře. Jemná látka a smyslné detaily v podání černé klasiky jsou tím, v čem každý jednoznačně zaboduje. 

Otevřít v galerii (5)
Rick Owens
Rick OwensZdroj: Profimedia
Valentina Lebová

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

Na molo v masajském pyžamu!

Kolekci Kennetha Izy se věnovala i má kolegyně, když psala o domorodcích v pyžamu. Já mám ráda barvy, miluju pruhy a mužský modely považuju většinou fakt za sexy. Ale tady je to nějak mimo, spíš v tom, že jsme v Paříži. Kdybych chlapíka potkala v Keni mezi Masaji, vůbec nehnu ani brvou. Protože tam prostě patří. Úplně nejdřív moje oko sklouzlo na nohy a hledala jsem, jestli na nich má pneumatiky, který jsem v Masai Maře viděla. A ono ne. Aha, takže je to vážně model! Jako na doma, dobrý. Ale ten, kdo si to vezme do ulic, riskuje transport rovnou zpátky do rezervace!

Otevřít v galerii (5)
Kenneth Iza Catwalk
Kenneth Iza CatwalkZdroj: Profimedia

Hmyzí dáma Cardi B - zkáza věků

Otevřít v galerii (5)
Cardi B
Cardi BZdroj: Profiemdia

Tak teda tady se bojím něco napsat, abych pak nebyla nalezena a přinejmenším slovně lynčována. Cardi B - tohle je teda jako totálně mimo! Protože z téhle ostré dámy jde strach! A navíc určitě nevidí, protože to, co má na očích, jsou spíš nějaký vysílačky, nebo radary... Prostě do tohohle bych se nepouštěla. Model jako z budoucnosti, ale hodně špatný budoucnosti. Nevím, jestli zde byla inspirace hmyzí říší, ale mě to prostě připomíná něco mezi klíštětem, plošticí a chlupatou tarantulí. Jde z toho strach! Kabát podle mě není ani na motorku, ani do společnosti. Možná na maškarní, ale na Halloween. Tak tohle teda ... nevím, co si mám myslet. Internetová hvězda a rapperka si může dovolit leccos, ale pak musí být připravena i na kritiku. A tu teda tímhle modelem fakt sklidí! 

Se síťovkou... na motýly - nebo na motýle?

Otevřít v galerii (5)
přehlídka Chloe
přehlídka ChloeZdroj: Profiemdia

Nestává se mi to často, ale tady nějak nenacházím slova, protože vlastně nevím, kam tenhle model vzít. Na první pohled jsou to světové pouzdrové šaty. Ale holá ramena a k tomu boty ala Art - to by mě směrovalo spíš na pláž. Jenže materiál je pak zase mimo. MIluju žlutou! TO musím říct na úvod. Miluju i tuhle jakoby okrovou! Podle mého názoru sluší spíše tmavší barvě pleti. Navíc by si tenhle model nemohl vzít leckdo - chce to skutečně dokonalou postavu typu "ramínko na šaty". Ale za tašku - vak - síťovku dávám palec nahoru.

Scullyová v bílém? To jsou Akta X!

Otevřít v galerii (5)
Gillian Anderson
Gillian AndersonZdroj: Profimedia

Gillian Anderson je kočka, to všichni víme - ale tady ukázala, že ne vždycky to vyjde. Není to ani princezna, ani nevěsta - je tam trochu moc volánků a pouze bílá bez nějakého ozvláštnění k její barvě kůže prostě nesedí. A co mi nesedí taky vůbec, je ten kožený pásek! Přece si k letním volánkovým šatům nevezmu toto! Ale proti gustu... Z Akt X ji už nikdo nedostane, ale bylo by lepší, kdyby do Paříže příště přijela jako Scullyová - šik, ostrá, s inteligencí zářící z očí. Tenhle vílí model nechme jiným.  

Stromová panna uvízla v módní dutině

Otevřít v galerii (5)
Rick Owens
Rick OwensZdroj: Profimedia

Tento model ve mě vyvolává pocit stromu. Linie modelky je opravdu vkusná, ale celkový model je úlet. Nejvíc mi přijde mimo ta dutina - je to prostor pro krk, kdybych si ten model chtěla vát jako poncho, nebo je to prostě jen díra, dutina ve stromě? Každopádně by asi mohla urychlit sexuální hrátky, ale ona už je stejně natolik potrhaná, že je asi jedno, kde ještě vzniknout nějaké další díry, trhance a praskliny. Tahle stromová panna je prostě vážně proti proudu a nějak nevím, co o tom víc říct. Můj obdiv ale patří modelce za to, že se nezapletla do osidel vlastní róby. Já bych takhle do ulic nešla. A asi ani na pláž. Zato poli bych jako strašidlo jednoznačně dominovala a myslím, že ptáci by se neodvážili přiblížit.

Ach, Paříži, ty to vidíš!

Anděla Vostrá
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze