Top hledané
Výsledky (0)
Místa, kde si dopřát snovou dovolenou.

Tipy na nejkrásnější soukromý ráj! Prožijte letošní dovolenou v „bublině“.

Mgr. Jana Höger
04. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut

Soukromí nade vše! Toto heslo nás bude, zdá se, provázet letošní dovolenou. Pokud už vyhlížíte světlo na konci tunelu a netrpělivě očekáváte změny k lepšímu, přinášíme vám luxusní tipy dechberoucích soukromých ostrovů, kde "ztratit" se nebude tak těžké.

Cestovní ruch zažil restart

Změnil se svět, změnilo se cestování a rozhodně se změnily představy o životě. Mezinárodní cestovní ruch zažil obrovský propad a se ztrátou se možná ještě nějaký ten čas bude muset potýkat, než se nynější stav vrátí do normálu. Všichni si však tak velkou ránu hojit nemusí. Naopak soukromé letectví zažívá „boom“. Poptávka po soukromých letech zaznamenala obrovský nárůst.

„Poptávka v tzv. „covidové době“ skutečně vzrostla. V roce 2020 jsme zaregistrovali o 53 % vyšší poptávku oproti roku 2019. Oddělení Charter a Brokerage zaznamenalo rekordní počet letů po prvním uvolnění, tj. v červenci loňského roku,"

dodává Markéta Janatová, mluvčí společnosti pro leteckou přepravu, která je mezinárodně oceněným provozovatelem letadel kategorie Business Jets světové úrovně.

Podobnou zkušenost dokládá a nynější situaci dále rozvádí i Zdeněk Sedláček, majitel jiné společnosti pro privátní leteckou dopravu, jen provozuje soukromé lety do více než 30 000 destinací po celém světě:

„Nárůst jsme zaznamenali přibližně o 40 %. Kdo létal s aeroliniemi v Business nebo First Class, ten si pronajímá soukromé letadlo. A kdo si pronajímal soukromé letadlo, tak si jej teď koupil."

Výhodou soukromého létání je rozhodně čas, dostupnost i soukromí.

"Pravidelné linky a letecká spojení nejsou tak dostupná. Navíc jsou často kladeny velké nároky na operativnost termínů, či náročnost přepravy vybavení. Standardně říkáme, že prodáváme čas, tedy jeho úsporu. Omezení ohledně destinací není. Velmi oblíbenými jsou u našich klientů destinace, kde je relativně bezpečno, jako jsou menší ostrovy,"

říká Šárka Divišová, marketingová manažerka firmy, jež provozuje privátní lety na míru, rovněž přizpůsobené potřebám každého klienta.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Jako Robinson ztracený v ráji

Z těchto ostrovů se nebudete chtít vrátit zpátky. Naleznete zde opravdový klid a necháte všechny starosti stranou. Možná budete překvapeni, že ne vždy se musí jednat o pláž s kokosovými palmami, divokou přírodu a nekonečné průzračné tyrkysové moře. Vybrali jsme skryté ráje, doslova světy samy o sobě, záměrně malé, diskrétní, doposud tolik neobjevené, ale velké krásou a luxusem!

1. Monkey Island Estate

Monkey Island Estate je naprostá výjimka. Pokud byste očekávali tropický ráj s nepřístupnou buší, vyvedeme vás z omylu. Tento soukromý ostrov leží na řece Temži v historické vesnici Bray v Berkshire blízko Londýna. Toto místo okouzlilo v historii řadu umělců, herců a spisovatelů i aristokratů. Jeho dominantou je luxusní hotel z 19. století. Cena ubytování je 28 825 korun pro dvě osoby na jednu noc. Na ostrově se z budov nachází už jen dále okouzlující chrám i pavilon z roku 1723 a plovoucí lázně umístěné ve speciálním člunu kotvící na Temži.

Otevřít v galerii (6)
Monkey Island Estate
Monkey Island EstateZdroj: monkeyislandestate

2. Desroches

Soukromý ostrov Desroches spadá pod Seychely. Na tomto 6 km korálovém ostrově se 14 km písečných pláží, naleznete perlu v podobě resortu Four Seasons. Můžete ho celý prozkoumat na jízdním kole, cesty jsou k tomu uzpůsobeny. Pro milovníky potápění jsou zde tajuplná místa, jeskyně, kaňony, korálové stěny. Pokud budete mít to štěstí potkáte chráněnou želvu obrovskou, kterou už nenaleznete jinde ve světě. Tropické zahrady, moderní vily, všudypřítomný klid, potápění světové úrovně, co více si přát. Cena za noc zde začíná na 28 000 pro dvě osoby na noc. Na ostrov se dostanete pomocí letadla, které odlétá z Místa Mahé. Let trvá okolo 40 minut.

Otevřít v galerii (6)
Four Seasons, Desroches
Four Seasons, DesrochesZdroj: fourseasons

3. Bawah Reserve

Je to hotový ráj. Soukromý ostrov vybudovaný v duchu ekologického luxusu, ojedinělý na světě. Nachází se na souostroví Anamas, kam spadá 6 ostrovů se 3 lagunami a 14 fantastickými plážemi. Cena za noc v resortu Bawah Reserve je 57 000 korun pro dvě osoby. Co si zde můžete užít? Potápění, vodní sporty, ale i kvalitní odpočinek ve welness centru, turistiku. Na ostrov Bawah Reserve se dostanete ze Singapuru. Soukromý řidič vás odveze na mezinárodní letiště Batam a pak už vás čeká let hydroplánem v délce 80 minut na místo snů.

Pro zajímavost uvádíme, že jeden z dalších ostrovů se jmenuje Elang a vznikla zde Elang Private Residence. Tento ostrov se brzy otevře světu jako nejexkluzivnější mini soukromý ostrov.

Otevřít v galerii (6)
Bawah Reserve, ráj na zemi
Bawah Reserve, ráj na zemiZdroj: booking

4. Komomo

Ostrov Komomo se nachází na Fidži a patří australskému bilionáři. Vzdálenější místo od všelijakého ruchu se jen tak nenajde. Čas zde plyne jinou rychlostí. Velkou předností ostrova je jídlo, na které prý nezapomenete, a potápění s rejnoky a želvami vás uchvátí natolik, že vzpomínky už nevytěsníte z hlavy. Nebo se můžete zchladit ve vodopádu či se vydat na trek po ostrově a objevit krásu pralesa s průvodcem. Na ostrov se dostanete hydroplánem nebo vrtulníkem Bell 407 z mezinárodního letiště Fidži - Nadi. Cesta trvá přibližně tři čtvrtě hodiny. Cena ubytování v Komomo Private Island začíná od 65 000 korun pro dvě osoby na noc.

Otevřít v galerii (6)
Ostrov Komomo, Fidži
Ostrov Komomo, FidžiZdroj: kokomoislandfiji

5. Parrots Cay

Parrot Cay je soukromý ostrov, který spadá pod Turks a Caicos, ležící uprostřed Karibského moře, 925 kilometrů jihovýchodně od Miami. Představte si 4 kilometry čtvereční a více než čtyři kilometry pláží. Tomu se říká pořádný luxus! Cena za ubytování v soukromém letovisku Como Parrots Cay za noc je od 35 000 korun za dvě osoby. Turks and Caicos má jeden z největších bariérových útesů na světě. Prvotřídní potápění se přímo nabízí. Uvidíte se tváří v tvář se žraloky, humry i želvami. Výjimečnou perličkou je možnost sponzorovat kokosovou palmu, během vašeho pobytu. Společně s odborníky navrhnete místo a zasadíte ji.

Otevřít v galerii (6)
Como Parrot Cay, Turks a Caicos
Como Parrot Cay, Turks a CaicosZdroj: comohotels
 

6. Motu Tautau

Tato famózní soukromá oáza klidu a míru spadá pod Francouzskou Polynésii. Nalezli byste ji nedaleko ostrova Le Taha'a. Dostanete se sem vrtulníkem z Bora Bora a nudit se zde opravdu nebudete! Můžete se potápět v tyrkysových vodách, dokud vám nedojdou síly. Také zažít vyhlídkové lety, navštívit pověstnou vanilkovou plantáž nebo perlovou farmu. Noc můžete strávit v hotelu Le Taha'a Island Resort & Spa umístěném přímo na pláži za cenu necelých 18 tisíc za dvě osoby.

Otevřít v galerii (6)
Le Taha´a Island Resort
Le Taha´a Island ResortZdroj: letahaa

V každém případě budete zahlceni pestrostí přírody a tento barevný dojem bude ve vás doznívat po zbytek života!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze