Top hledané
Výsledky (0)
Poznejte Ořechovku

Nejluxusnější čtvrť v Praze. Jaký je život na Ořechovce?

Barbora Večeřová
03. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Na Ořechovce najdou domov mladí i starší

Praha je známá pro svou rozmanitost. Najdete zde sídliště, luxusní byty v centru a také vilové čtvrti, ve kterých se snoubí blízkost do centra města a zároveň klid a harmonie, která je typická spíše pro menší městečka vesnice. Jednou z nejznámějších je právě Ořechovka. Čtvrť se zajímavou historií, která patří k tomu nejlepšímu, co Praha nabízí. 

Ořechovka je kulturním centrem
Vila na Ořechovce
Balkon ve stylovém bytě
Komplex Maison Ořechovka

Bohatá historie 

Ořechovka je místem, ze kterého na vás dýchne historie. Původně se zde nacházela zahrada s letohrádkem šlechtice Jana Kryštofa Bořka v barokním stylu. Místo ale v 18. století kompletně zachvátil požár a všechno zničil. Důvodem požáru byla tehdy přestřelka mezi francouzským vojskem okupujícím Prahu a německou armádou. Poté se z území využívalo spíše k průmyslovým účelům, sídlily zde sklady a laboratoře. Nyní ale k tomuto období odkazují pouze názvy ulic. Najdete zde například ulici U Laboratoře nebo Zbojnickou. Vše se změnilo v období Československa. Ve čtvrti se začalo stavět ve velkém a už ve 20. letech minulého století začaly vznikat nové ulice. 

„Dříve šlo o čtvrť, kde spolu žila střední třída a zároveň movitější občané, nyní se Ořechovka stala čtvrtí primárně pro bohaté. Splňuje vše, co by měla vilová čtvrť v Praze nabízet. Má zajímavou historii a zároveň je blízko centra, je ale relativně náročné najít zde nějakou nemovitost ke koupi,“

říká o Ořechovce architekt Martin Brychta

Pronájem luxusního bytu, Praha 6 - Ořechovka
Pronájem luxusního bytu, Praha 6 - Ořechovka, Praha 6

Čtvrť umělců

V té době zde začali bydlet hlavně umělci. Šlo o tiché místo plné inspirace, kde mohli v klidu tvořit. Ořechovka se tak stala domovem výtvarníků, malířů nebo architektů. I přesto kolik zde bydlelo umělců nevznikalo zde žádné specifické umění vázané právě na Střešovice, kde se Ořechovka nabízí. Architektura tamních domů připomíná ulice Anglie, čehož si jsou vědomi filmaři, kteří místní zástavbu využívali jako kulisy pro natáčení detektivek a příběhů typických pro britské ostrovy. 

Otevřít v galerii (2)
Ořechovka se pyšní majestátními vilami
Ořechovka se pyšní majestátními vilami Zdroj: Profimedia

Oblíbené místo prezidenta

Své rezidence zde měli i politici a podnikatelé. Domov zde našel i bývalý prezident Václav Havel, který se sem přestěhoval z Rašínova nábřeží. Ideální adresa pro prezidenta, protože na Pražský hrad je to opravdu velmi blízko. Najdete zde i plno rezidencí zastupitelských úřadů. 

 

Místo k životu 

Ořechovka je zkrátka příjemnou čtvrtí s krásnou historickou architekturou a zajímavou historií. Je relativně blízko centru, často ale budete mít pocit, že jste na vesnici. Procházka mezi majestátními vilami na vás rozhodně udělá dojem. Proto patří Ořechovka k nejoblíbenějším pražským čtvrtím, kde bude spokojený opravdu každý. Hodně zeleně, blízkost centru i blízkost na letiště. Vily se dědí z generace na generaci, Ořechovka své brány novým obyvatelům ale nezavírá a stále zde vznikají nové stavby, které dávají každému možnost okusit bydlení v této lokalitě. Jedním z nejnovějších projektů je právě rezidentce Maison Ořechovka, která nabízí luxusní byty toho nejvyššího standardu s designovým nábytkem pro tu nejnáročnější klientelu.

Otevřít v galerii (2)
Výhled na Ořechovku
Výhled na Ořechovku Zdroj: Y&T Luxury Property
Pronájem luxusního bytu, Praha 6 - Ořechovka
Pronájem luxusního bytu, Praha 6 - Ořechovka, Praha 6

Zdroje: nasregion.cz, prahaneznama.cz, idnes.cz, vlastní dotazování 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze