Nejluxusnější golfová hřiště světa? Vyhrává USA!

Top golfová hřiště světa i u nás. Seznamte se s místy, kde si zahrajete opravdu luxusně!
05. července 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Prestižní golfoví architekti vytvořili ta nejlepší hřiště, která hodnotí celebrity a novináři. Kde se nejvyhledávanějších top 5 golfových hřišť nachází?

1. ROYAL COUNTY DOWN GOLF CLUB, Newcastle, Severní Irsko

Jeden z nejstarších golfových klubů v Irsku se nachází v malebné krajině u zálivu Dundrum a monumentálním pohořím Mourne. Historie luxusního hřiště sahá až do roku 1889 a jeho rozloha 6580 m² nabízí 36 jamek (PAR 71). Devátá jamka patří k světově nejfotografovanějším. 

2. AUGUSTA NATIONAL GOLF CLUB, Georgia, USA

Hřiště, které nabízí především dokonalost, a to všude, kam se jen podíváte, je splněným snem každého hráče. Konají se zde totiž mistrovské turnaje, a to již od roku 1934. Design luxusního hřiště mají na svědomí ti nejlepší z nejlepších, jako je Alister MacKenzie, Bob Jones či Perry Maxwell. Je tvořeno ho 18 jamkami (PAR 72) a zavede hráče do krásné krajiny lemované vzrostlými stromy, vodními plochami i pestrobarevnými květinovými záhony.

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4, Praha 4

3. CYPRESS POINT GOLF CLUB, Pebble Beach, USA

Tichý oceán rámuje prestižní 18-ti jamkový areál (PAR 72) založený roku 1928, který se přezdívá Sixtinská kaple golfu. Areál o rozloze 5 966 m² je lemovaný vzrostlými cypřiši, dýchá poklidnou venkovskou atmosférou. Luxus je zde na každém kroku!

4. ROYAL DORNOCH GOLF CLUB, Sutherland, Skotsko

Nejpřirozenější hřiště světa – tak se říká kouzelné venkovské krajině, kde se nachází 18-ti jamkové hřiště (PAR 71). Architekt George Duncana nabídl malebný prostor, který láká ty nejlepší hráče světa!

5. MERION GOLF CLUB, Ardmore-Pennsylvánie, USA

Architekt Hugh Wilson vdechl tomuto areálu jeho jedinečnost. Pozorní návštěvníci mohou spatřit některé bunkery inspirované právě Skotskem. Na dvouch 18-ti jamkových areálech (PAR 70) se odehrál v roce 2013 i turnaj US Open.

I Česká republika se může pyšnit 103 golfovými hřišti, které nabízí hráčům to nejlepší, co si v daném místě mohou přát.

A jaká jsou ty 3 TOP nejlepší hřiště v ČR?

1. Golfový resort Albatross se nachází v obci Vysoký Újezd na okraji Prahy a je výborně dostupný nejen z centra hlavního města, ale i z mezinárodního letiště Václava Havla. Součástí resortu je 18-ti jamkové hřiště nejvyššího evropského standardu, které již dvakrát hostilo Ladies European Tour a je držitelem ocenění. Hřiště roku i Areál roku. Projekt golfového hřiště připravil jeden z nejvýznamnějších evropských architektů Angličan Keith Preston, který při návrhu využil své zkušenosti z mnoha vyprojektovaných hřišť po celé Evropě a hřiště citlivě zasadil do krajiny.

2. V západních Čech se nedaleko Karlových Varů nachází krásné hřiště zvané Cihelny. V chráněné krajinné oblasti Slavkovský les se nachází 18-ti jamkové golfové hřiště (PAR 70). Hřiště, které bylo slavnostně otevřeno v roce 2001, navrhl jeden z nejlepších golfistů historie Gary Player.

3. Hřiště, které hostilo PGA European Tour v letech 2009,2010 a 2011 se nazývá Prosper golf resort Čeladná! Beskydské podhorské rekreační středisko nabízí golfový resort evropských parametrů a má dvě 18-ti jamková luxusní hřiště.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Jana Fikotová působila jako redaktorka časopisu Story a reportérka Aktuálně.cz. Před odchodem na mateřskou dovolenou byla šéfredaktorkou magazínu OK!. Nyní je externí spolupracovnicí iDNES.cz a TV Prima.
Jana Fikotová