Top hledané
Výsledky (0)
Jak získali pohádkové jmění ti nejbohatší?

Mezi nejmladší miliardáře světa patří i třicátníci, kteří zbohatli náhodou. Vydavatelka Playboye by mohla vyprávět

Michaela Hanelová
26. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Mezi miliardáře patří i velmi mladí lidé

Celkem je na světě 2095 miliardářů, z nichž rovných deset je mladších třiceti let. Tito mladí a úspěšní jedinci, pocházející ze zemí jako USA, Brazílie, Německo, Hongkong, Irsko nebo Norsko, mají dohromady majetek v hodnotě 15,9 miliardy dolarů. Jak se ale později ukázalo, ke svému jmění přišli doslova jako slepý k houslím. Někteří zdědili rodinné firmy, druzí se proslavili propagací módní značky.

I když pandemie covid-19 způsobila otřesy na světových trzích, v tomto roce se do skupiny miliardářů dostali tři noví členové mladší třiceti let. Jedním z nich je devětadvacetiletý Pedro de Godoy Bueno, který zdědil majetek po svém otci Edsonu de Godoyovi po jeho smrti v roce 2017. Jeho jmění za poslední rok vzrostlo na 1,1 miliardy dolarů, přičemž hlavním důvodem byl trojnásobný nárůst hodnoty akcií jeho brazilské diagnostické firmy Diagnósticos da América SA. 

Někteří pomáhají, druzí podporují

Mezi novými miliardáři je i devětadvacetiletá Lisa Dräxlmaier, která společně se svým otcem Fritzem vlastní a řídí německou společnost Fritz Dräxlmaier Co. & KG, specializující se na výrobu automobilových součástek. Další mladou miliardářkou je Elisabeth Furtwängler, která ve svých 28 letech obdržela 37,4% podíl v rodinném mediálním impériu od svého otce Huberta Burdyho. Toto rozhodnutí a převod majetku následně způsobilo zvýšení jejího jmění na 1,2 miliardy dolarů. V této skupině miliardářů však pouze tři dosáhli svého bohatství díky vlastnímu úsilí. Mezi ně patří například Evan Spiegel, spoluzakladatel a CEO Snapchatu, John Collison, spoluzakladatel startupu Stripe, a kosmetická magnátka Kylie Jenner.

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

Kylie Jenner si zajistila své místo mezi nejmladšími miliardáři, když v listopadu předchozího roku zahájila spolupráci americkou kosmetickou firmou Coty Inc., přičemž prodala 51 % své firmy Kylie Cosmetics za 600 milionů dolarů. V reakci na nedávné události věnovala tato podnikatelka milion dolarů losangeleské nemocnici Cedars-Sinai Medical Center na nákup potřebného lékařského vybavení, jako jsou masky a ochranné rentgenové štíty. V tomto lékařském centru se v roce 2018 narodila její dcera Stormi. John Collison, který se narodil a vyrůstal v irském Limericku a nyní žije v San Francisku, je s majetkem 3,2 miliardy dolarů nejbohatším miliardářem, který dosud nepřekročil třicítku a právem se řadí mezi nejmladší miliardáře světa. I on se snaží pomáhat a pravidelně každý měsíc posílá na charitu opravdu astronomickou častku.

A kdo tedy patří mezi ty nejbohatší?

V posledních dvou letech se hodnota společnosti Stripe Johna Collisona téměř ztrojnásobila díky třem investičním kolům, která do jeho kasy získala miliardy dolarů. Nejnovější investice ve výši 250 milionů dolarů v září zvýšila hodnotu společnosti na 35 miliard dolarů. Sedm dalších členů seznamu nejbohatších lidí světa dědí své bohatství po svých rodičích a prarodičích. Například osmadvacetiletý Jonathan Kwok se stal miliardářem v roce 2018 po smrti svého otce, hongkongského realitního magnáta Waltera Kwoka. Třiadvacetiletá Alexandra Andresen se stala miliardářkou ve svých devatenácti letech, když jí otec předal podíl ve své norské investiční společnosti Ferd, kterou stále řídí.

Kylie Jenner

Nejmladší ze slavného rodinného klanu Kardashian & Jenner se z velké části proslavila v reality show Keeping Up With The Kardashians. Z výplatních pásek za modeling a účast v show založila a zafinancovala vlastní kosmetickou firmu Kylie Cosmetics. Tehdy jí bylo osmnáct. Díky své obrovské fanouškovské základně na Instagramu se produkty Kylie Jenner rychle staly populárními mezi mladými zákaznicemi. Za několik let rozšířila svůj sortiment z rtěnek a konturovacích tužek na celou řadu dekorativní kosmetiky. Vzhledem k jejímu stále rostoucímu bohatství se předpokládá, že tato hvězda kosmetického průmyslu by mohla brzy překonat dokonce i zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, a to nejen ve svém majetku, ale především financích, které vlastní na svém účtu.

Alexandra a Katharina Andresenovy

Ještě před dosažením dvaceti let zdědily sestry Andersenovy každá dvaačtyřicet procent v rodinné investiční firmě Ferd. Alexandra se stala nejmladší miliardářkou světa, když se poprvé objevila na seznamu miliardářů ve svých osmnácti letech, avšak později ji v tomto titulu předstihla Kylie Jenner s jejím rychle se rozvíjejícím kosmetickým impériem. Na rozdíl od Kylie Jenner, která se ráda chlubí svou sbírkou luxusních vozů včetně Rolls Royce a dvou Range Roverů, žijí Alexandra a její sestra Katharina zjevně skromněji. Podle dostupných informací jejich otec stanovil pravidlo, že si mohou koupit krásné, kvalitní auto, ale musí být z druhé ruky. Toto je jedna z mnoha lekcí, které jim jejich otec dal. Nechce a nepřeje si, aby jeho dcery zbytečně utrácely a nechodily do práce. Naopak každá z nich si musí měsíčně vydělat určitý obnos peněz.

Elisabeth Furtwängler

Elisabeth a její starší bratr Jacob obdrželi podíl ve společnosti Hubert Burda Media, což je rodinná mediální firma se sídlem v Německu. Mezi významné publikace této společnosti patří například německé edice magazínů Elle a Playboy. Oba sourozenci jsou aktuálně členy představenstva této firmy a oba se právem řadí mezi nejbohatší německé miliardáře, kteří na svém účtu mají takové mění, že dokáží zajistit ještě další tři generace své rodiny. Navíc magazíny Elle jsou oblíbené nejen v Německu, ale i po celém světě.

Gustav Magnar Witzoe

Mladý norský podnikatel Gustav Magnar Witzoe získal své bohatství prostřednictvím společnosti Salmar ASA, která patří mezi největší lososí farmy na světě. I když firmě stále šéfuje jeho otec, Gustav vlastní téměř polovinu společnosti. Kromě zapojení do rodinného podniku investuje také do různých technologických startupů a vyzkoušel si i kariéru v modelingu, což není překvapující, vzhledem k tomu, že je popisován jako velmi atraktivní mladík, který nemá o ženy nouzi. Na vztahy je však velmi opatrný a prozatím se traduje, že je svobodný. Dle informací se bojí o své peníze. 

Jak sami vidíte, přijít k většímu obnosu peněz nemusí být mnohdy vůbec těžké. Záleží však, jaká pravidla pro své potomky nastaví rodiče, kteří mohou za většinu těchto získaných financí. Někteří dovolí svým dětem žít v luxusu a bez práce, druzí naopak vyžadují tvrdou dřínu a pevnou měsíční mzdu, která jim bude chodit na účet, 

Zdroje: Forbes, Moneycontrol, kuvera.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze